Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 listopada 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7625 EUR EUR - 4.4714 GBP GBP - 5.0283 DKK DKK - 0.6006
Archiwum
24.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 212,75 (+ 0,59%), kukurydza STY21 - 196,00 (+ 0,13%), rzepak LUT21 - 411,75 (- 0,90%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.11.2020 12:59 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,00 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,40 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Prof. Elżanowski o protestujących rolnikach: Nastąpiło zjednoczenie sił ciemnoty, chciwości i prostactwa

Redakcja

- Widać, że działania osób związanych z futrzarstwem czy z szeroko rozumianym rolnictwem dążą do osłabienia ustawy – tak protesty rolników wobec tzw. „Piątki dla zwierząt” komentował na antenie TOK FM prof. Andrzej Elżanowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Etycznego. Profesor stwierdził, że przewidywane zmiany nie dotkną wcale większości rolników.

 

 - Wciągnięcie w to wszystkich rolników to wynik demagogii i działań krzykaczy, którzy ogłosili, że to jest atak na polskie rolnictwo. Chów zwierząt futerkowych nie jest klasycznym zajęciem polskich rolników, a ubój rytualny również nie dotyczy wszystkich - mówił na antenie TOK FM Elżanowski. 

 

Profesor przyznał, że "zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest zdecydowanie do utrzymania, tak samo zakaz uboju rytualnego" wywołał spore oburzenie i opór społeczny. - Nastąpiło zjednoczenie sił ciemnoty, chciwości i prostactwa, żeby nie używać twardszego słowa, które w ogóle nie liczą się z cywilizacyjnym czy etycznym aspektem tej naprawdę historycznej zmiany, tylko ustawicznie operują przesadzonymi argumentami gospodarczymi i demagogią – stwierdził Elżanowski.

 

- Dyskusja o vacatio legis jest inną dyskusją niż o przyjęciu czy odrzuceniu tych ograniczeń. Nad vacatio legis można dyskutować i mogą być to 2 lata, ale przedłużenie poza obecną kadencję Sejmu jest odłożeniem na nieskończoność – stwierdził gość studia TOK FM. - Chcę podkreślić, że środowiska hodowców futerkowych czy rzeźników rytualnych wiedzą od 6 czy 7 lat, że mniej więcej 2/3 społeczeństwa polskiego jest przeciwko temu, jest to w konflikcie z moralnością publiczną. Ja pytam więc, dlaczego inwestują w to i nie uwzględniają tego? – pytał przewodniczący Polskiego Towarzystwa Etycznego. Dodał, iż hodowcy zwierząt futerkowych i rzeźnicy rytualni dobrze wiedzieli co robią inwestując w ten dział produkcji zwierzęcej. - Podejmowali ryzyko i robili to, co przez większość osób jest uznawane za niezgodne z moralnością publiczną – powiedział Elżanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Lech Kołakowski odchodzi z PiS-u. Poszło o piątkę

- Uprzejmie informuję, że z dniem 24 listopada 2020 r. zosta

Strajk Kobiet chce do 2050 wyeliminować produkcję

- W zaciszu internetu pracuje zespół, powołany w ramach 13 g

J.K. Ardanowski: Klucz do odzyskania zaufania rol

- Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim w ocenie wpływu Je