Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

W tej chwili żywimy, a jak będzie trzeba to się obronimy. Chłop jest potęgą i basta!

Redakcja

- Mamy w Polsce coś takiego jak prawo i sprawiedliwość. W tej chwili rolnicy zastanawiają się co faktycznie jest. Prawo jest po stronie rolników i sprawiedliwość też, tylko ta partia, która tak się nazywa, nie jest po stronie rolników – mówił wczoraj Janusz Terka (rolnik z powiatu piotrkowskiego) do tłumu protestujących w Warszawie.

 

- Panie prezydencie, odwiedzał pan wsie i miasta. Spotykał się pan z grupami kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, a w tej chwili stoi tutaj kilka tysięcy. Czy mógłby pan teraz do nas wyjść? To ma bardzo duże znaczenie. Jeśli chodzi o władzę, to jest pan jedyną siłą, która może nam pomóc. Ale żeby pan nam pomógł, to my też potrzebujemy siły. Dlatego jeśli by pan poświęcił 2 lub 3 minuty dla rolników, a warto poświęcić, bo na pana głosowali, to na pewno by nam pomogło. Czy tak trudno wyjść z pałacu do rolników? Zapraszamy. Mam nadzieję, że głos rolnika jest słyszany w pałacu prezydenckim i pan prezydent do nas wyjdzie. Mamy w Polsce coś takiego jak prawo i sprawiedliwość. W tej chwili rolnicy zastanawiają się co faktycznie jest. Prawo jest po stronie rolników i sprawiedliwość też, tylko ta partia, która tak się nazywa, nie jest po stronie rolników. Przyjeżdżacie do nas przed wyborami przeważnie, albo jak są dożynki  - święto plonów i wtedy mówicie, że rolnicy są najważniejsi. Później na drugi dzień niszczycie tych rolników. Chrześcijanin i prawdziwy Polak tak nie postępuje. Dlatego macie jeszcze czas na to, aby zachować twarz. Jesteście Polakami? Czy jesteście prawdziwymi chrześcijanami? Jeśli tak, to czemu niszczycie tych ludzi, czemu niszczycie nas? Mówi się, że chłop żywi i kiedyś bronił. W tej chwili żywimy, a jak będzie trzeba to się obronimy. Jest nas dużo i mało. Jest nas dzisiaj wystarczająco. Jak będzie trzeba, to za tydzień, miesiąc i dwa przyjdziemy. Jesień i zima będą nasze. Będziemy walczyć do skutku, aż zwyciężymy. Nie pozwolimy abyście zniszczyli nasze gospodarstwa. Chłop jest potęgą i basta! – wykrzyczał pod Pałacem Prezydenckim Janusz Terka. 

 

Może zainteresuje Cię również:

Wójt protestował z rolnikami przeciwko „piątce dla

- Przesłuchiwanie mnie w charakterze podejrzanego uważam za

Protestujący rolnicy ciągani po komisariatach. To

- Wygląda na to, że rolnik nie ma prawa do protestu. Można m

Powiat piotrkowski w żółtej strefie ASF. Trwa dorz

Nie słabnie moc afrykańskiego pomoru świń, który w najlepsze