kps

kowalczyk

CenyRolnicze
14 maja 2021, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7374 EUR EUR - 4.5316 GBP GBP - 5.2571 DKK DKK - 0.6094
Archiwum


14.05.2021 14:07 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,30-7,20 zł/kg, średnia: 6,65 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

13.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-216,00 (-4,21%), kukurydza CZE21-250,25 (-2,72%), rzepak SIE21-532,75 (-4,05%) [euro/t]

Dodaj komunikat

agrifirm

ph konrad

W tej chwili żywimy, a jak będzie trzeba to się obronimy. Chłop jest potęgą i basta!

Redakcja

- Mamy w Polsce coś takiego jak prawo i sprawiedliwość. W tej chwili rolnicy zastanawiają się co faktycznie jest. Prawo jest po stronie rolników i sprawiedliwość też, tylko ta partia, która tak się nazywa, nie jest po stronie rolników – mówił wczoraj Janusz Terka (rolnik z powiatu piotrkowskiego) do tłumu protestujących w Warszawie.

 

- Panie prezydencie, odwiedzał pan wsie i miasta. Spotykał się pan z grupami kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, a w tej chwili stoi tutaj kilka tysięcy. Czy mógłby pan teraz do nas wyjść? To ma bardzo duże znaczenie. Jeśli chodzi o władzę, to jest pan jedyną siłą, która może nam pomóc. Ale żeby pan nam pomógł, to my też potrzebujemy siły. Dlatego jeśli by pan poświęcił 2 lub 3 minuty dla rolników, a warto poświęcić, bo na pana głosowali, to na pewno by nam pomogło. Czy tak trudno wyjść z pałacu do rolników? Zapraszamy. Mam nadzieję, że głos rolnika jest słyszany w pałacu prezydenckim i pan prezydent do nas wyjdzie. Mamy w Polsce coś takiego jak prawo i sprawiedliwość. W tej chwili rolnicy zastanawiają się co faktycznie jest. Prawo jest po stronie rolników i sprawiedliwość też, tylko ta partia, która tak się nazywa, nie jest po stronie rolników. Przyjeżdżacie do nas przed wyborami przeważnie, albo jak są dożynki  - święto plonów i wtedy mówicie, że rolnicy są najważniejsi. Później na drugi dzień niszczycie tych rolników. Chrześcijanin i prawdziwy Polak tak nie postępuje. Dlatego macie jeszcze czas na to, aby zachować twarz. Jesteście Polakami? Czy jesteście prawdziwymi chrześcijanami? Jeśli tak, to czemu niszczycie tych ludzi, czemu niszczycie nas? Mówi się, że chłop żywi i kiedyś bronił. W tej chwili żywimy, a jak będzie trzeba to się obronimy. Jest nas dużo i mało. Jest nas dzisiaj wystarczająco. Jak będzie trzeba, to za tydzień, miesiąc i dwa przyjdziemy. Jesień i zima będą nasze. Będziemy walczyć do skutku, aż zwyciężymy. Nie pozwolimy abyście zniszczyli nasze gospodarstwa. Chłop jest potęgą i basta! – wykrzyczał pod Pałacem Prezydenckim Janusz Terka. 

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu