Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 grudnia 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6981 EUR EUR - 4.4789 GBP GBP - 4.9562 DKK DKK - 0.6017
Archiwum
02.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,75 (+ 0,12%), kukurydza STY21 - 189,75 (0,00%), rzepak LUT21 - 403,50 (- 0,19%) [euro/tona] +++ +++ +++ 02.12.2020 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,40 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,73 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

To nie walka na argumenty. Sprawy rolnictwa może załatwić tylko ulica

Redakcja

Na dzisiejszy protest rolników w Warszawie przyjechało ok. 10 tys. osób. Delegacja manifestujących spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wg relacji liderów niektórych organizacji rolniczych, prezydent opowiedział się po ich stronie, ale cóż z tego skoro to posłowie mają decydujący głos w tej sprawie i jeśli będzie ich odpowiednio dużo, to mogą przeforsować tę ustawę niezależnie od weta głowy państwa i Senatu. Dlatego w najbliższych tygodniach rolnicy ponownie i zdecydowanie liczniej zamierzają odwiedzić stolicę.

 

 

- Sytuacja jest trudna. Po rozmowie z prezydentem widzimy u niego zakłopotanie. Nie wiem czy tym, którzy to wprowadzają chodzi o gospodarkę, czy o coś innego. Czy my nie stajemy się ofiarami wprowadzania pewnej ideologii, której my musimy postawić opór? Nie usłyszałem tego bezpośrednio od prezydenta, ale ja to czuję i ja to widzę – mówił po spotkaniu z Andrzejem Dudą lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak. - Bardzo trudno jest walczyć z ideologią na argumenty merytoryczne. Ci ludzie są tak zaślepieni, że nawet nie chcą rozmawiać. Jedyna siła, która może się temu oprzeć, to siła ulicy i siła strajku. Politycy prowadzą nas w tunelu, na końcu którego nie ma światełka. Nie wygramy jednak tego na argumenty, które jasno stoją po naszej stronie i z tego co zrozumiałem, stoją też po stronie prezydenta. Andrzej Duda ma zdanie podobne do naszego, ale co z tego kiedy decyzje zapadają w innym budynku. Dzisiaj musimy wymagać od wszystkich posłów, którzy są z nami aby naciskali na swoich kolegów z sejmowych ław. Mają też swoich ludzi w Senacie i mają swoich w Sejmie – mówił Kołodziejczak do tłumu zebranego przed Pałacem Prezydenckim.

 

Inny z delegatów, Sławomir Izdebski potwierdził, że prezydent Duda opowiedział się po stronie rolników. – Prezydent dał do zrozumienia, że ci którzy opowiedzieli się za tą ustawą muszą czuć odpowiedzialność przed państwem polskim i przed Bogiem. Chwała za to prezydentowi, że jest po naszej stronie. Za 2-3 tygodnie musi nas być 2-3 razy więcej. Politycy sami mówią w kuluarach, że tylko ulica może załatwić nasze interesy, bo z ideologią nie zwyciężymy. Z nimi nie ma żadnej dyskusji – mówił Izdebski – przewodniczący rolniczego OPZZ.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy znów protestują na drogach. Komornicy zacz

Dzisiaj na drodze krajowej nr 16 protestowali rolnicy, główn

Obornik pod domem posła PiS w Nowych Skalmierzycac

W nocy z poniedziałku na wtorek przed posesją posła Prawa i

Polityka niskich cen Lidla. Protest niemieckich ro

Minionej nocy pod sklepami sieci handlowej Lidl w Dolnej Sak