kowalczyk

kowalczyk

CenyRolnicze
13 maja 2021, Czwartek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7675 EUR EUR - 4.5447 GBP GBP - 5.2861 DKK DKK - 0.6112
Archiwum


13.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-216,00 (-4,21%), kukurydza CZE21-250,25 (-2,72%), rzepak SIE21-532,75 (-4,05%) [euro/t]

12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

Dodaj komunikat

zm skiba

ph konrad

To nie walka na argumenty. Sprawy rolnictwa może załatwić tylko ulica

Redakcja

Na dzisiejszy protest rolników w Warszawie przyjechało ok. 10 tys. osób. Delegacja manifestujących spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wg relacji liderów niektórych organizacji rolniczych, prezydent opowiedział się po ich stronie, ale cóż z tego skoro to posłowie mają decydujący głos w tej sprawie i jeśli będzie ich odpowiednio dużo, to mogą przeforsować tę ustawę niezależnie od weta głowy państwa i Senatu. Dlatego w najbliższych tygodniach rolnicy ponownie i zdecydowanie liczniej zamierzają odwiedzić stolicę.

 

 

- Sytuacja jest trudna. Po rozmowie z prezydentem widzimy u niego zakłopotanie. Nie wiem czy tym, którzy to wprowadzają chodzi o gospodarkę, czy o coś innego. Czy my nie stajemy się ofiarami wprowadzania pewnej ideologii, której my musimy postawić opór? Nie usłyszałem tego bezpośrednio od prezydenta, ale ja to czuję i ja to widzę – mówił po spotkaniu z Andrzejem Dudą lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak. - Bardzo trudno jest walczyć z ideologią na argumenty merytoryczne. Ci ludzie są tak zaślepieni, że nawet nie chcą rozmawiać. Jedyna siła, która może się temu oprzeć, to siła ulicy i siła strajku. Politycy prowadzą nas w tunelu, na końcu którego nie ma światełka. Nie wygramy jednak tego na argumenty, które jasno stoją po naszej stronie i z tego co zrozumiałem, stoją też po stronie prezydenta. Andrzej Duda ma zdanie podobne do naszego, ale co z tego kiedy decyzje zapadają w innym budynku. Dzisiaj musimy wymagać od wszystkich posłów, którzy są z nami aby naciskali na swoich kolegów z sejmowych ław. Mają też swoich ludzi w Senacie i mają swoich w Sejmie – mówił Kołodziejczak do tłumu zebranego przed Pałacem Prezydenckim.

 

Inny z delegatów, Sławomir Izdebski potwierdził, że prezydent Duda opowiedział się po stronie rolników. – Prezydent dał do zrozumienia, że ci którzy opowiedzieli się za tą ustawą muszą czuć odpowiedzialność przed państwem polskim i przed Bogiem. Chwała za to prezydentowi, że jest po naszej stronie. Za 2-3 tygodnie musi nas być 2-3 razy więcej. Politycy sami mówią w kuluarach, że tylko ulica może załatwić nasze interesy, bo z ideologią nie zwyciężymy. Z nimi nie ma żadnej dyskusji – mówił Izdebski – przewodniczący rolniczego OPZZ.

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu