kps

kojs

CenyRolnicze
12 maja 2021, Środa.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7456 EUR EUR - 4.5453 GBP GBP - 5.2969 DKK DKK - 0.6113
Archiwum


12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-225,50 (- 0,55%), kukurydza CZE21-257,25 (-0,48%), rzepak SIE21-555,25 (+2,21%) [euro/t

Dodaj komunikat

ph konrad

agrifirm

Konfederacja: Puda ministrem rolnictwa? To tak jakby lis pilnował kurnika

Paweł Hetnał

- Warto podkreślić i warto dodać, że ta zmiana na stanowisku ministra rolnictwa - co by nie myśleć o Ardanowskim, bronił ostatnio rolników – to jest też niszczenie rolników i naplucie im w twarz. Grzegorz Puda, to człowiek mierny, bierny, ale Kaczyńskiemu wierny. To oficer polityczny znany już z poprzednich kadencji w dziele niszczenia rolnictwa i on teraz zostaje ministrem ds. rolnictwa. Nic bardziej podłego nie mógł zrobić Kaczyński polskim rolnikom niż właśnie ta nominacja – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Konfederacji, Robert Winnicki.

 

Dzisiaj posłowie Konfederacji zwołali konferencję prasową tuż przed rozpoczynającym protestem rolników jaki właśnie ma miejsce na ulicach Warszawy. Parlamentarzyści odnieśli się nie tylko do zapisów ustawy o ochronie zwierząt, ale komentowali też kandydaturę posła Grzegorza Pudy, który jest przedstawiany jako następca obecnego ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego. - Jesteśmy tutaj również w związku z tym jaka nominacja została przedstawiona na urząd ministra rolnictwa. Otóż nowym ministrem rolnictwa ma zostać człowiek odpowiedzialny za ustawę o ochronie zwierząr w Sejmie, który walczył razem z ekoaktywistami i był chwalony przez organizacje dążące do zwijania się polskiego rolnictwa. To tak jakby przestępca został ministrem sprawiedliwości. Chociaż to może nikogo nie dziwić, dlatego powiem bardziej zrozumiałym porównaniem: to tak jakby lis pilnował kurnika. Dzisiaj jest być może ostatnia szansa dla rolników aby pokazać, że nie ma zgody polskiej wsi, aby ta ustawa wyszła z Sejmu, Senatu albo wyszła spod ręki prezydenta – mówił podczas konferencji poseł Jakub Kulesza.

 

- Ta ustawa to uderzenie nie tylko w fundament branży hodowlanej w Polsce, nie tylko w dynamicznie rozwijający się eksport drobiu i bydła. Nie tylko jest ciosem dla rynku pasz, a za nim w uprawę zbóż w Polsce. To nie tylko wielomiliardowe doroczne straty w polskim eksporcie, które już się dzieją. Ta ustawa to nie tylko zamknięcie się na rosnące, wielomiliardowe, liczone w miliardach ludzi rynki na całym świecie. Ta ustawa, będąca ideologiczną lewicową, fanaberią Jarosława Kaczyńskiego, któremu ochoczo przyklaskują Budka, Czarzasty i Zandberg. Ta ustawa to złamanie kręgosłupa polskiemu rolnictwu. Państwo polskie rządzone przez Kaczyńskiego zachowuje się jak gangster. Przychodzi, piąchą w nos tych, którzy mu się nie podobają. To państwo rządzone przez Kaczyńskiego mówi nam: możemy w każdym momencie zlikwidować wasze przedsiębiorstwo, waszą hodowlę, wasza całą branżę rolno-spożywczą. To jest gangsterka, to co uprawia Jarosław Kaczyński. Warto podkreślić i warto dodać, że ta zmiana na stanowisku ministra rolnictwa - co by nie myśleć o Ardanowskim, bronił ostatnio rolników – to jest też niszczenie rolników i naplucie im w twarz. Grzegorz Puda, to człowiek mierny, bierny, ale Kaczyńskiemu wierny. To oficer polityczny znany już z poprzednich kadencji w dziele niszczenia rolnictwa i on teraz zostaje ministrem ds. rolnictwa. Nic bardziej podłego nie mógł zrobić Kaczyński polskim rolnikom niż właśnie ta nominacja. Nic bardziej niewdzięcznego wobec wsi, która tak masowo poparła PiS – stwierdził Robert Winnicki.

 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu