Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Renata Beger o Grzegorzu Pudzie: Niech Pan Bóg trzyma rolników w swojej opiece

Paweł Hetnał

- Mówi się, że ministrem rolnictwa zostanie osoba, która jest sprawozdawcą tego projektu. Niech Pan Bóg trzyma rolników w swojej opiece i całą Polskę. Człowiek, który skończył Akademię Rolniczą, człowiek który nie ma żadnej praktyki ma być ministrem – komentuje Renata Beger ostatnie doniesienia o kandydaturze Grzegorza Pudy do funkcji szefa resortu rolnictwa. Dodała, iż Jarosław Kaczyński nie chce rozmawiać z rolnikami, ponieważ dał się ogłupić młodym ludziom, którzy nie wiedzą „gdzie jest krowi ogon – czy z przodu, czy z tyłu”.

 

- Mamy w tej chwili Jana Krzysztofa Ardanowskiego, człowieka który nie tylko jest wytrawnym politykiem, ale również rolnikiem. To człowiek, który zna rolnictwo od podszewki, któremu nikt nie może nic wmówić, bo on wie o czym ludzie do niego mówią i wie o czym on mówi. Zamienia się go na teoretyka. To czy my faktycznie mamy być państwem teoretycznym? Już jedno ugrupowanie o tym mówiło, a teraz mamy drugie? To już nie będzie ministerstwo rozwoju wsi tylko zwijania wsi – mówiła Renata Beger w wypowiedzi dla portalu money.pl.

 

Prowadzący program przypomniał, że jeszcze niedawno rolnicy chcieli odwołania ministra, a teraz to zbawca wsi… - Różne rzeczy ludzie mówią w momencie gdy są zdenerwowani, ale nigdy nie było tak żeby minister Ardanowski nie zechciał wysłuchać rolników i żeby nie prowadził dialogu. W tym momencie, gdy projekt ustawy został wniesiony do Sejmu, to nie było żadnego dialogu, żadnej rozmowy pomiędzy rolnikami i ustawodawcą czy posłami, którzy składali ten projekt w Sejmie. Nikt się do nas nie zwrócił. Proszę zobaczyć czy w telewizji publicznej rolnik miał chociaż sekundę, żeby powiedzieć cokolwiek do społeczeństwa? – pytała była posłanka Samoobrony.

 

Beger została poproszona również o wskazanie godnego następcy ministra Ardanowskiego. – Właściwie w tym obozie nie ma kandydatów, ludzi z charyzmą znających rolnictwo. PiS robi ogromny błąd i zrobi ogromny błąd jeśli zdejmie Jana Krzysztofa Ardanowskiego. To człowiek z ogromnym doświadczeniem politycznym i rolniczym – przekonywała była parlamentarzystka.

 

Redaktor money.pl przypomniał, że to rolnicy wybrali gremialnie PiS. Czy to oznacza, że teraz zmienią obiekt swoich politycznych upodobań, czy będą pamiętać? Beger odparła, że rolnik bardzo dobrze pamięta i nie zapomni o swoich krzywdach. Dodała, że sama nie zamierza zabiegać o tekę ministra. Stwierdziła też, że Jarosław Kaczyński nie chce rozmawiać z rolnikami, ponieważ dał się ogłupić młodym ludziom, którzy nie wiedzą „gdzie jest krowi ogon – czy z przodu, czy z tyłu”.

 

Renata Beger zapytana czy tęskni za polityką, odparła, że zdecydowanie nie. U schyłku swojego życia chce spokojnie gospodarzyć i cieszyć się otaczającą przyrodą, a „nie biegać na barykady i walczyć z Jarosławem Kaczyńskim”. 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm

Leśnictwo i łowiectwo pod nadzorem ministra Pudy?

- Samorząd rolniczy stoi na stanowisku, iż przejęcie kompete

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od