kowalczyk

kps

CenyRolnicze
07 maja 2021, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7861 EUR EUR - 4.5764 GBP GBP - 5.2720 DKK DKK - 0.6154
Archiwum


07.05.2021 12:53 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,60-7,30 zł/kg, średnia: 6,93 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni)

06.05.2021 MATIF: pszenica MAJ21-253,50 (+ 2,01%), kukurydza CZE21-258,25 (+2,89%), rzepak SIE21-540,50 (+3,49%) [euro/t

Dodaj komunikat

agrifirm

agrifirm

Renata Beger o Grzegorzu Pudzie: Niech Pan Bóg trzyma rolników w swojej opiece

Paweł Hetnał

- Mówi się, że ministrem rolnictwa zostanie osoba, która jest sprawozdawcą tego projektu. Niech Pan Bóg trzyma rolników w swojej opiece i całą Polskę. Człowiek, który skończył Akademię Rolniczą, człowiek który nie ma żadnej praktyki ma być ministrem – komentuje Renata Beger ostatnie doniesienia o kandydaturze Grzegorza Pudy do funkcji szefa resortu rolnictwa. Dodała, iż Jarosław Kaczyński nie chce rozmawiać z rolnikami, ponieważ dał się ogłupić młodym ludziom, którzy nie wiedzą „gdzie jest krowi ogon – czy z przodu, czy z tyłu”.

 

- Mamy w tej chwili Jana Krzysztofa Ardanowskiego, człowieka który nie tylko jest wytrawnym politykiem, ale również rolnikiem. To człowiek, który zna rolnictwo od podszewki, któremu nikt nie może nic wmówić, bo on wie o czym ludzie do niego mówią i wie o czym on mówi. Zamienia się go na teoretyka. To czy my faktycznie mamy być państwem teoretycznym? Już jedno ugrupowanie o tym mówiło, a teraz mamy drugie? To już nie będzie ministerstwo rozwoju wsi tylko zwijania wsi – mówiła Renata Beger w wypowiedzi dla portalu money.pl.

 

Prowadzący program przypomniał, że jeszcze niedawno rolnicy chcieli odwołania ministra, a teraz to zbawca wsi… - Różne rzeczy ludzie mówią w momencie gdy są zdenerwowani, ale nigdy nie było tak żeby minister Ardanowski nie zechciał wysłuchać rolników i żeby nie prowadził dialogu. W tym momencie, gdy projekt ustawy został wniesiony do Sejmu, to nie było żadnego dialogu, żadnej rozmowy pomiędzy rolnikami i ustawodawcą czy posłami, którzy składali ten projekt w Sejmie. Nikt się do nas nie zwrócił. Proszę zobaczyć czy w telewizji publicznej rolnik miał chociaż sekundę, żeby powiedzieć cokolwiek do społeczeństwa? – pytała była posłanka Samoobrony.

 

Beger została poproszona również o wskazanie godnego następcy ministra Ardanowskiego. – Właściwie w tym obozie nie ma kandydatów, ludzi z charyzmą znających rolnictwo. PiS robi ogromny błąd i zrobi ogromny błąd jeśli zdejmie Jana Krzysztofa Ardanowskiego. To człowiek z ogromnym doświadczeniem politycznym i rolniczym – przekonywała była parlamentarzystka.

 

Redaktor money.pl przypomniał, że to rolnicy wybrali gremialnie PiS. Czy to oznacza, że teraz zmienią obiekt swoich politycznych upodobań, czy będą pamiętać? Beger odparła, że rolnik bardzo dobrze pamięta i nie zapomni o swoich krzywdach. Dodała, że sama nie zamierza zabiegać o tekę ministra. Stwierdziła też, że Jarosław Kaczyński nie chce rozmawiać z rolnikami, ponieważ dał się ogłupić młodym ludziom, którzy nie wiedzą „gdzie jest krowi ogon – czy z przodu, czy z tyłu”.

 

Renata Beger zapytana czy tęskni za polityką, odparła, że zdecydowanie nie. U schyłku swojego życia chce spokojnie gospodarzyć i cieszyć się otaczającą przyrodą, a „nie biegać na barykady i walczyć z Jarosławem Kaczyńskim”. 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu