Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

To jakiś ponury żart. Grzegorz Puda przymierzany do teki ministra rolnictwa?

Paweł Hetnał
gov.pl

Wydawałoby się, że Prawo i Sprawiedliwość nie może zrobić większej krzywdy polskiemu rolnictwu niżeli próba przeforsowania nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt w postaci zakazu uboju religijnego czy powierzenie organizacjom prozwierzęcym nadmiernych uprawnień, niemalże prokuratorskich. Tymczasem przy Nowogrodzkiej wymyślono coś równie „spektakularnego”. Poseł Grzegorz Puda jest szykowany do funkcji ministra rolnictwa.

 

14 ministerstw, 4 wicepremierów, a także nowe twarze - to według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM zmiany, jakie szykują się w rządzie. - Będzie nowy minister edukacji i rolnictwa. To nie koniec zmian, o jakich rozmawiano podczas negocjacji na Nowogrodzkiej. Solidarna Polska i Porozumienie oddadzą po jednym resorcie, za to ich dotychczasowi szefowie mieliby miękko wylądować w kancelarii premiera – czytamy w dzisiejszej publikacji RMF FM. Wg rozgłośni  będziemy też mieli aż 4 wicepremierów, z najważniejszym czyli Jarosławem Kaczyńskim. Oprócz niego zastępcami premiera będą Piotr Gliński oraz Jacek Sasin, a także wracający do rządu Jarosław Gowin. Obejmie on ministerstwo rozwoju, do którego dodano mu resort pracy. W związku z tym Marlena Maląg kierować będzie jedynie ministerstwem do spraw rodziny i spraw społecznych. - Będzie też nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda, dotychczasowy wiceminister funduszy regionalnych – informuje RMF FM.

 

Dla rolników ta informacja brzmi jak ponury żart. Poseł z Bielska-Białej, to twarz ustawy o ochronie zwierząt, człowiek, który ze wsią ma tyle wspólnego co fakt, że czasami przejedzie przez nią samochodem lub zrobi sobie zdjęcie z paniami z koła gospodyń wiejskich (pomimo, iż uczył się na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie). To człowiek, który referował w Sejmie nieudolnie skonstruowaną ustawę o ochronie zwierząt, która uderza w polskie rolnictwo, w polską gospodarkę. Dokąd zmierzamy?

 

 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Standardy Komorowskiego. Ministerstwo proponuje kr

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała od ministerstwa rolnic

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm