kojs

kowalczyk

CenyRolnicze
11 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7514 EUR EUR - 4.5628 GBP GBP - 5.3050 DKK DKK - 0.6137
Archiwum


11.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-226,75 (+ 1,45%), kukurydza CZE21-258,50 (+0,68%), rzepak SIE21-543,25 (+2,11%) [euro/t

10.05.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,70-7,10 zł/kg, średnia: 6,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

Dodaj komunikat

ph konrad

ph konrad

FBZPR: Nie możemy zgodzić się na zamykanie całych sektorów rolnych w imię fałszywie pojmowanej obrony zwierząt

Redakcja

- Apelujemy do Prezydenta RP o obronę interesów polskiej wsi i zawetowania procedowanych przez parlament przepisów, które mogą doprowadzić do bankructwa tysiące rodzinnych gospodarstw rolnych – czytamy w wystąpieniu Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Organizacja zapowiedziała, iż podczas prac legislacyjnych w Senacie będzie wnioskować, aby podzielić ustawę o ochronie zwierząt na część dotyczącą zwierząt towarzyszących oraz zwierząt hodowlanych.

 

W niedzielnych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie wzięła udział delegacja Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Podczas uroczystości prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że podejmując decyzję w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, będzie miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania i dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników. Prezydent dodał, że pod adresem rolników padło ostatnio wiele złych słów ze strony osób, które o hodowli nic nie wiedzą. Podkreślił, że prace legislacyjne jeszcze się nie zakończyły.

 

- Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych z wielką nadzieją przyjęła te deklarację. Pragniemy podziękować Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za jego słowa. Ustawa o ochronie zwierząt w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia. Nie możemy zgodzić się na zamykanie całych sektorów rolnych w imię fałszywie pojmowanej obrony zwierząt – powiedział Marian Sikora przewodniczący Federacji Branżowych Związków producentów Rolnych.

 

Jednocześnie FBZPR zapowiada, że podczas prac legislacyjnych w Senacie będzie wnioskować, aby podzielić ustawę o ochronie zwierząt na część dotyczącą zwierząt towarzyszących oraz zwierząt hodowlanych. – Jeżeli sejmowej większości faktycznie zależy na ochronie zwierząt niech uchwali pierwszą część ustawy. Druga musi zostać zawetowana lub gruntownie zmieniona, tak aby wykreślić z niej zakazy i wszelkie przepisy, które uderzą w opłacalność produkcji rolnej – podsumował Sikora, przewodniczący FBZPR.

 

 

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu