Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 października 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.8926 EUR EUR - 4.5865 GBP GBP - 5.0451 DKK DKK - 0.6163
Archiwum
19.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,75 (+ 1,32%), kukurydza LIS20 - 188,25 (+ 1,07%), rzepak LIS20 - 388,75 (- 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 19.10.2020 13:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,70 zł/kg, średnia: 4,01 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski: Są ideologie, które mówią, że mleko jest efektem gwałtu na krowach i cierpienia przy doju

Redakcja

Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka, który jest panem stworzenia i dehumanizują ludzi. To jest to zagrożenie, z którym my, rolnicy, nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, bo to w sposób zasadniczy, poprzez fałszywą aksjologię, poprzez błędne wartościowanie dobra i zła, stawia rolników w sytuacji tych, którzy mają się tłumaczyć, których praca jest zakwestionowana – mówił podczas wczorajszych Dożynek Prezydenckich minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Tegoroczne obchody Dożynek Prezydenckich miały odmienny charakter niż w latach ubiegłych. Zamiast tradycyjnie w Spale, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywały się w tym roku w Warszawie na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

 

W uroczystościach brał także udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że niedawne święto dziękczynienia za plony na Jasnej Górze było czasem podziękowań Bogu za opiekę i plony, a dożynki prezydenckie to czas podziękowań rolnikom za ich trud i wysiłek. – Dziękujemy za to wszystko co wieś wnosi, ale jednocześnie widzimy, ile jeszcze trzeba uczynić, ile jeszcze mądrej, racjonalnej troski państwa, czyli mądrze rozumianej polityki, potrzeba, by wieś wykorzystała swój potencjał, by była dobrym miejscem do życia – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Szef resortu rolnictwa stwierdził ponadto, że w rolnictwie nie brakowało i nie będzie brakować problemów. Zwrócił uwagę, że w dalszym ciągu pozycja rolników w łańcuchu żywnościowym jest zbyt niska.

 

Ardanowski przestrzegał jednocześnie przed atakami jakie kierowane są w ostatnich latach pod adresem rolników. – Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka, który jest panem stworzenia i dehumanizują ludzi. To jest to zagrożenie, z którym my, rolnicy, nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, bo to w sposób zasadniczy, poprzez fałszywą aksjologię, poprzez błędne wartościowanie dobra i zła, stawia rolników w sytuacji tych, którzy mają się tłumaczyć, których praca jest zakwestionowana. Zakwestionowana jest ich rola społeczna – stwierdził minister i przypomniał, że od tysięcy lat rolnictwo było traktowane jako szlachetna działalność człowieka. Działalność za jaką należy się szacunek, a nie atakowanie.  – To na naszych oczach jest kwestionowane. Kiedyś symbolem dobrobytu był kraj mlekiem i miodem płynący. Teraz są ideologie, które mówią, że mleko jest efektem gwałtu na krowach i cierpienia przy doju, a miód jest produktem, który człowiek kradnie pszczołom – podkreślił minister Ardanowski.

 

Może zainteresuje Cię również:

Polscy rolnicy nie chcą jałmużny w postaci odszkod

Samorząd rolniczy wzywa rządzących do natychmiastowego zaprz

Jutro rolnicy zablokują drogi w całym kraju. Manif

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Stadionem Nar

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłam

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to