Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 października 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8734 EUR EUR - 4.5877 GBP GBP - 5.0766 DKK DKK - 0.6165
Archiwum
22.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,00 (- 1,07%), kukurydza LIS20 - 191,25 (+ 0,26%), rzepak LIS20 - 394,75 (- 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ 21.10.2020 13:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,03 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Władysław Kosiniak-Kamysz: Co będzie dalej? Zakaz mleka w szkole? Delegalizacja schabowego?

Paweł Hetnał
sejm.gov.pl

- Gdy pan prezes Kaczyński ogłaszał na Tik Toku likwidację polskiego rolnictwa, mówił, że to będzie ustawa, która zmierzy przyzwoitość i pokaże dobroć. Ten akt nie jest aktem przyzwoitości. Po pierwsze ta ustawa jest aktem oskarżenia wobec polskiej wsi i polskiego rolnika, że nie potrafi zająć się swoimi zwierzętami, nie dba o swoją zwierzynę, nie potrafi z nią żyć i jej hodować. To jest wasz akt oskarżenia wobec polskiej wsi. Nie ma na to zgody – krzyczał dzisiaj do posłów PiS z mównicy sejmowej szef PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

- Nie ma też zgody na upokarzanie historii, tradycji i kultury. Nie ma przyzwolenia, myślę w każdym klubie, dla maltretowania zwierząt, dla łamania prawa polskiego, dla bycia bandytą wobec zwierzęcia. Takich należy ścigać i to jest możliwe, tylko czy z tego się wywiązaliście? Gdzie są wasze inspekcje, gdzie jest wasza prokuratura, gdzie są wasze wszystkie służby specjalne? Czemu nie ścigają? Dzisiaj przedstawiacie ustawę, w której mówicie tak: polska wieś się nie nadaje do opieki nad zwierzętami. Upokarzacie polskiego rolnika. To jest także akt waszej kapitulacji. Wygraliście wybory na wsi, a dzisiaj skapitulowaliście. Nie reprezentujecie polskiej wsi i polskiego rolnika. Nie macie odwagi cywilnej żeby przyznać się do wielkiego oszustwa. Oszukaliście i odrzuciliście polską wieś. Zdobyliście tam głosy, ale nie chcecie o tą polską wieś zadbać. To jest akt waszej głupoty. Likwidowanie jakiejkolwiek branży w czasie kryzysu gospodarczego jest głupotą. Jeżeli chcecie zażynać polskie rolnictwo i wprowadzacie embargo na polskie rolnictwo, to wiedzcie że likwidujecie drobiarstwo w Polsce. 40 proc. eksportują na rynki muzułmańskie – mówił Kosiniak-Kamysz, który hipokryzję zarzucał również Koalicji Obywatelskiej, która popiera pisowską ustawę. 

 

Mamy ptasia grypę i afrykański pomór świń, mamy ogromne środki wydane na bioasekurację, a wy uchwalacie ustawę na mocy której do gospodarstwa będzie mógł wejść każdy bez sprawdzenia badań sanitarnych, łamiąc wszystkie zasady bioasekuracji. To będą kolejne wektory, nie tylko koronawirusa, ale i ASF-u czy jakiejkolwiek innej choroby występującej u zwierząt. W ostatnim czasie 100 tys. gospodarstw albo upadło, albo musiało się przekwalifikować z produkcji trzody chlewnej na wołowinę i drób. Co teraz oni maja zrobić? To jest upadek. To jest 7 mld zł eksportu. To jest upadek polskiego rolnictwa, to są naczynia połączone. Przecież wielu z was to wie. Są na Twitterze nawet hasełka: murem za Ardanem. No to Ardan wczoraj pokazał w głosowaniu na co go stać. Można piękne listy pisać… Ma jeszcze szansę dzisiaj. Wy pojedziecie na tę wieś i myślicie, że za 3 lata ktoś wam to zapomni. Teraz likwidujecie tę część polskiego rolnictwa, a co za chwilę? Zakaz mleka w szkołach? Delegalizacja schabowego? To są wasze kierunki działań. Tak to wygląda. W naszym klubie nie ma entuzjastów futer. To są wasi koledzy, którzy są waszym towarem eksportowym do Parlamentu Europejskiego, którzy sobie jenota upatrzyli. Embargo na polskie rolnictwo staje się faktem. Tego nie robi obca siła, ale polski rząd. To jest niedopuszczalne i po prostu nie możemy się na to zgodzić. Nie odbierajcie nam przyzwoitości w opiece nad zwierzętami. Gdyby ta ustawa nie była misz maszem, to na pewno byśmy np. poparli z osobna zakaz występowania zwierząt w cyrkach. Kim wy jesteście, żeby nam miarę przyzwoitości przykładać? My mamy swoją wrażliwość i wynika z tego w czym się wychowaliśmy. Bronicie ludzi przed enigmatycznymi ideologiami, ale tutaj wprowadzacie swoją ideologię. Nie przeszkadza wam, żeby iść ramię w ramię z Lewicą – mówił prezes PSL zapowiadając, że nie poprze aktu przeciw polskiej wsi.

 

 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Poseł Zieliński do protestujących rolników: Więcej

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Suwałk,

Boję się ludzi, którzy litują się nad zwierzętami,

- Dla neomarksistów celem jest nie tylko likwidacja hodowli

Jutro Polska stanie. Duża siła buntu skumulowała s

- Już jutro cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkow