Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 listopada 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7586 EUR EUR - 4.4742 GBP GBP - 5.0221 DKK DKK - 0.6012
Archiwum
26.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,00 (- 0,82%), kukurydza STY21 - 194,50 (- 0,77%), rzepak LUT21 - 412,75 (+ 0,24%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.11.2020 12:31 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 2,92 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,26 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Piątka Kaczyńskiego zostanie dzisiaj przyjęta przez Sejm. Cała nadzieja w prezydencie

Redakcja
Jacek Podgórski (Twitter)

Uczestnicy trwającej właśnie manifestacji pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości nie mają wątpliwości. Sejm jeszcze dzisiaj przyjmie projekt ustawy o ochronie praw zwierząt, który m.in. zakazuje uboju rytualnego. Wg wypowiadających się posłów Konfederacji, parlamentarzyści PiS boją się utraty dobrej pozycji na listach wyborczych i dlatego, mimo sprzecznych poglądów z wizją swojego "szefa", mają zagłosować pod dyktat prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Pikietujący rolnicy całą nadzieję pokładają w prezydencie Andrzeju Dudzie, który jeszcze do niedawna chętnie odwiedzał wieś w celu pozyskania cennego elektoratu. 

 

Dzisiaj pod warszawską siedziba PiS pojawił się tłum ludzi, którzy domagali się spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. Wśród manifestujących byli hodowcy zwierząt futerkowych, przedstawiciele organizacji rolniczych jak choćby Jacek Zarzecki z prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Wiktor Szmulewicz – prezes KRIR, Sławomir Izdebski, Renata Beger czy Michał Kołodziejczak z Agro Unii. Protestującym towarzyszyli posłowie Konfederacji, m.in. Robert Winnicki, Michał Urbaniak czy Dobromir Sośnierz. Był również Jarosław Sachajko z ruchu Kukiz’15.

 

Zebrani chcieli złożyć pisma i petycje w sztabie głównym partii rządzącej, ale kordon policji szczelnie otoczył obiekt i próbował wypchnąć pikietujących z dala od siedziby prezesa Kaczyńskiego. W końcu skromna delegacja, złożona głównie z posłów, została wpuszczona do budynku, gdzie nie było jej dane spotkać się z pomysłodawcą „Piątki dla zwierząt”.

 

Obecnie tłum pikietujących zmierza pod budynek Sejmu.

Może zainteresuje Cię również:

Lech Kołakowski odchodzi z PiS-u. Poszło o piątkę

- Uprzejmie informuję, że z dniem 24 listopada 2020 r. zosta

Strajk Kobiet chce do 2050 wyeliminować produkcję

- W zaciszu internetu pracuje zespół, powołany w ramach 13 g

J.K. Ardanowski: Klucz do odzyskania zaufania rol

- Nie zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim w ocenie wpływu Je