Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 września 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7585 EUR EUR - 4.4574 GBP GBP - 4.8811 DKK DKK - 0.5991
Archiwum
18.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,50 (+ 1,43%), kukurydza LIS20 - 171,50 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2020 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,85 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ +++

Piątka Kaczyńskiego zostanie dzisiaj przyjęta przez Sejm. Cała nadzieja w prezydencie

Redakcja
Jacek Podgórski (Twitter)

Uczestnicy trwającej właśnie manifestacji pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości nie mają wątpliwości. Sejm jeszcze dzisiaj przyjmie projekt ustawy o ochronie praw zwierząt, który m.in. zakazuje uboju rytualnego. Wg wypowiadających się posłów Konfederacji, parlamentarzyści PiS boją się utraty dobrej pozycji na listach wyborczych i dlatego, mimo sprzecznych poglądów z wizją swojego "szefa", mają zagłosować pod dyktat prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Pikietujący rolnicy całą nadzieję pokładają w prezydencie Andrzeju Dudzie, który jeszcze do niedawna chętnie odwiedzał wieś w celu pozyskania cennego elektoratu. 

 

Dzisiaj pod warszawską siedziba PiS pojawił się tłum ludzi, którzy domagali się spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. Wśród manifestujących byli hodowcy zwierząt futerkowych, przedstawiciele organizacji rolniczych jak choćby Jacek Zarzecki z prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Wiktor Szmulewicz – prezes KRIR, Sławomir Izdebski, Renata Beger czy Michał Kołodziejczak z Agro Unii. Protestującym towarzyszyli posłowie Konfederacji, m.in. Robert Winnicki, Michał Urbaniak czy Dobromir Sośnierz. Był również Jarosław Sachajko z ruchu Kukiz’15.

 

Zebrani chcieli złożyć pisma i petycje w sztabie głównym partii rządzącej, ale kordon policji szczelnie otoczył obiekt i próbował wypchnąć pikietujących z dala od siedziby prezesa Kaczyńskiego. W końcu skromna delegacja, złożona głównie z posłów, została wpuszczona do budynku, gdzie nie było jej dane spotkać się z pomysłodawcą „Piątki dla zwierząt”.

 

Obecnie tłum pikietujących zmierza pod budynek Sejmu.

Może zainteresuje Cię również:

Minister Ardanowski: Są ideologie, które mówią, że

– Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człow

Piątka przeciw rolnikom. Prezydencie, zawetuj szko

- Obecnie urzędujący prezydent zdobył wśród rolników 81% pop

Spór o ubój rytualny w Niemczech. Ważniejszy dobro

Polska nie jest jedynym krajem, w którym toczy się intensywn