Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 kwietnia 2021, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8144 EUR EUR - 4.5330 GBP GBP - 5.2411 DKK DKK - 0.6095
Archiwum
12.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 211,25 (- 0,71%), kukurydza CZE21 - 216,25 (- 0,35%), rzepak MAJ21 - 502,50 (- 1,57%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.04.2021 13:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,13 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Premier i minister podziękują rolnikom za ciężką pracę

Redakcja

Już po raz trzeci odbędzie się święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Inicjatorem wydarzenia organizowanego od 2018 r. jest premier Mateusz Morawiecki. Korowód dożynkowy, targi lokalnej żywności i rękodzieła odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 września w Bralinie koło Kępna w województwie wielkopolskim. 

 

Obchody rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku. Podczas wydarzenia koła gospodyń i lokalni wytwórcy zaprezentują lokalną żywność. Obchody uatrakcyjnią występy Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie. Uroczystość połączona będzie z piknikiem rodzinnym.

 

- To wydarzenie jest wyrazem wdzięczności dla polskiej wsi oraz rolników za ich ciężką pracę. Nie byłoby niepodległości bez trudu polskiej wsi, bez polskich rolników, którzy przechowali największe wartości polskiej kultury – tak mówił premier Mateusz Morawiecki podczas I Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie. W 2019 r. święto odbyło się w Kolnie w województwie podlaskim.

 

W tym roku uroczystości z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra rolnictwa i rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego tradycyjnie rozpoczną się uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem, którą odprawi arcybiskup Stanisław Gądecki. Następnie korowód dożynkowy z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu przejdzie na miejsce głównych uroczystości. Koła gospodyń i lokalni wytwórcy zaprezentują lokalną żywność i ludowe rękodzieło, a obchody uatrakcyjni występ Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

 

Podczas wydarzenia premier wręczy także medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości Kołom Gospodyń Wiejskich za pielęgnowanie tradycji oraz przekazywanie ich przyszłym pokoleniom.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy chcieli porozmawiać, a premier salwował si

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki miał uroczyście otworzyć

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy

Piątka dla zwierząt wprowadzana tylnymi drzwiami.

- Decyzja o tym, by ograniczać w Polsce ubój rytualny, jest