Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 października 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8734 EUR EUR - 4.5877 GBP GBP - 5.0766 DKK DKK - 0.6165
Archiwum
22.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,00 (- 1,07%), kukurydza LIS20 - 191,25 (+ 0,26%), rzepak LIS20 - 394,75 (- 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ 21.10.2020 13:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,03 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Jarosław Kaczyński zapowiedział znaczne ograniczenie uboju rytualnego. Będzie też zakaz dla hodowli zwierząt futerkowych

Redakcja
pis.org.pl

- W Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Dodał, że w działania bardzo mocno zaangażowali się młodzi działacze partii z Forum Młodych PiS. - Przyszedł moment, w którym możemy na poważnie zająć się kwestią ochrony zwierząt. Cieszę się, że tak mocno angażuje się w to młode pokolenie - powiedział. Podkreślił, że w tej sprawie jest już gotowy projekt ustawy. - Liczymy na poparcie ponadpartyjne bo to nie jest kwestia polityczna, to jest kwestia związana z tym wszystkim, co się określa jako humanitaryzm i co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości - wskazał. Zaznaczył, że to ustawa, którą z całą pewnością poprą wszyscy dobrzy ludzie w Polsce.

 

Tzw. „Piątka dla zwierząt” zawiera m.in. takie zapisy jak zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego, który ma odbywać się jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

 

Chcemy pokazać, że miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak traktujemy zwierzęta. Chcemy zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego - przekazał przewodniczący Forum Młodych Michał Moskal.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Poseł Zieliński do protestujących rolników: Więcej

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Suwałk,

Boję się ludzi, którzy litują się nad zwierzętami,

- Dla neomarksistów celem jest nie tylko likwidacja hodowli

Jutro Polska stanie. Duża siła buntu skumulowała s

- Już jutro cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkow