Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Bayer chce zająć się rolnictwem wertykalnym

Martyna Frątczak

Bayer AG oraz Temasek, globalna firma inwestycyjna z siedzibą w Singapurze, chcą założyć firmę zajmującą się innowacyjnym rolnictwem wertykalnym. Ogłosiły wspólną inwestycję i utworzenie nowej spółki Unfold.

 

Rolnictwo wertykalne opiera się na uprawie roślin z wykorzystaniem pionowych konstrukcji lub w wielopoziomowych budynkach. Pozwala to efektywniej wykorzystywać dostępną pod uprawy przestrzeń.

Bayer i Temasek w wertykalnych fermach chcą zająć się hodowlą genetycznie modyfikowanych roślin. Unfold ma skoncentrować się na opracowywaniu nowych odmian roślin, przy jednoczesnym jak najlepszym dostosowaniu ich do uprawy w pionowych gospodarstwach.

Początkowe wysiłki skupią się na innowacyjnych odmianach warzyw, które, jak twierdzą Bayer i Temasek, „zapewniają optymalną jakość i doznania sensoryczne”.

„Inwestycja w Unfold jest doskonałym przykładem transformacyjnego, kreatywnego podejścia do opracowywania produktów rolnych, które zaspokajają potrzeby konsumentów, rolników i całej planety, zwiększając dostęp do świeżych owoców i warzyw, wspierając zrównoważoną, hiperlokalną produkcję i podejmując wyzwania związane z bezpieczeństwem żywności w obliczu rosnących populacji w miastach ” powiedział Jürgen Eckhardt, szef działu Leaps firmy Bayer.

Unfold będzie amerykańskim podmiotem z siedzibą w Davis w Kalifornii, prowadzącym działalność handlową oraz badawczo-rozwojową w Kalifornii i Singapurze.

„Jako firma w pełni skoncentrowana na branży rolnictwa wertykalnego, Unfold połączy wiodącą genetykę nasion z najlepszymi ekspertami agrotechnologii, aby radykalnie zwiększyć produktywność, smak i inne preferowane przez konsumentów cechy roślin. Z niecierpliwością czekamy na obsługę rynku poprzez partnerstwo z operatorami rolnictwa wertykalnego, dostawcami technologii i innymi podmiotami w całym łańcuchu dostaw produktów ” – dodał John Purcell, dyrektor generalny Unfold.

 

Na podstawie:

Future Farming

Zdjęcie: Mos.ru / CC BY 

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Bayer pod kreską. Miliardowe odszkodowania za glif

W ubiegłym roku Bayer odnotował straty w wysokości 10,5 mld

Nowy sposób na szkodniki: feromony prosto z roślin

Naukowcy z USA i Szwecji stworzyli modyfikowane genetycznie

Meksyk wycofuje kukurydzę GMO i zakazuje stosowani

Rząd meksykański nie chce już w swoim kraju upraw kukurydzy