Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Michał Kołodziejczak: PiS wycisnął z rolników wszystko co chciał

Redakcja

- Dziś internet obiega informacja na temat tego, że poseł Zjednoczonej Prawicy, Solidarnej Polski, Norbert Kaczmarczyk, zaprasza do swojego gospodarstwa Zbigniewa Bońka, by pokazać jak wygląda na polskiej wsi praca i rolnictwo. To poseł, który dwa lata temu odmówił mi przyjazdu na strajk rolników do Błaszek. Wtedy wyrzucaliśmy nasze płody rolne, ziemniaki i kapustę, bo wszystko to było wtedy kupowane od nas niemal za darmo – komentuje wypowiedź posła Solidarnej Polski Michał Kołodziejczak z Agro Unii.

 

- Wtedy pan Kaczmarczyk był posłem opozycji, ruchu Kukiz'15. Wielka jednak była chęć kontynuowania tej kariery politycznej, więc pan poseł przepisał się do Solidarnej Polski, by dzisiaj nadal móc zasiadać w ławach sejmowych i tam stanowić prawo dobre dla polskich rolników. Pan poseł ewidentnie oderwał się od rzeczywistości i to co mówił jeszcze kilka lat temu, na początku poprzedniej kadencji, dzisiaj całkowicie puścił w zapomnienie. Wtedy mówił o handlu z Rosją, o upadku rodzinnych gospodarstw i o tym, że polska wieś ubożeje. Dzisiaj chce się chwalić tą wsią. A ja bym chciał powiedzieć, co spotkało polską wieś w trakcie rządów Zjednoczonej Prawicy. Ziemniaki sprzedajemy za 15-20 groszy i to są takie same ziemniaki, które możecie spotkać w supermarkecie. W porywach jest 30 gr u rolnika. Kapustę białą, to my wyrzucamy. Należałoby też powiedzieć o wzroście kosztów produkcji, które są ogromne. To jakie opłaty są narzucane dla firm handlujących warzywami i płodami rolnymi, to nie powinno też dziwić konsumentów, że te produkty są tak drogie. Pracodawcy muszą opłacać coraz droższy ZUS za pracowników. Warto też dodać to o czym mówił pan poseł w kwestii handlu z Rosją, a teraz zapomniał, bo to jest niemodne, żeby ten handel mógł wrócić. Panu posłowi to nie jest potrzebne, bo jego gospodarstwo tym prawdopodobnie się nie zajmuje. Bardzo łatwo o tym mówić z jednej perspektywy, ale trudniej spojrzeć na te prawdę nieco inaczej. To on nie przyjął kiedyś mojego zaproszenia telefonicznego na protest w Błaszkach, po tym jakże trudnym dodzwonieniu się do niego. Pan poseł powinien usłyszeć ile mamy teraz w Polsce rolników, którzy hodują świnie, bo ta liczba zmalała drastycznie. W niektórych powiatach tych gospodarstw jest już kilkaset mniej niż jeszcze pięć lat temu. Tu widać wypatrzone spojrzenie tylko z jednej strony, na co nie ma naszej zgody. PiS wycisnął z rolników wszystko co chciał. Wycisnęli głosy, które dostali i dzisiaj już nic więcej nie potrzebują – mówił Kołodziejczak w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

O wypowiedzi posła Kaczmarczyka i zaproszeniu dla Zbigniewa Bońka pisaliśmy tutaj – kliknij.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d

Michał Kołodziejczak: Polski rolnik nie będzie par

Dzisiaj przed ministerstwem rolnictwa odbyła się konferencja