Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Holendercy rolnicy są wkurzeni. Protestują i będą protestować

Redakcja

Holenderscy rolnicy, przy wsparciu niemieckich kolegów, zablokowali w piątek centrum sprzedaży firmy prowadzącej handel detaliczny artykułami spożywczymi Albert Heijn w Zwolle. Protestujący domagali się m.in. podwyżek cen skupu mleka. Kolejne demonstracje szykowane są na 22 lipca.

 

Jak informują holenderskie media, rolnicy z grupy „Farmers Defense Force” chcieli dać po raz kolejny wyraz niezadowolenia wobec planów azotanowych minister rolnictwa Caroli Schouten. Plany te mogą doprowadzić do znaczącego ograniczenia produkcji rolnej w tym kraju.

 

Według doniesień mediów, w piątek rolnicy początkowo przygotowywali się na dłuższy protest. Po rozmowach między demonstrantami a holenderskim stowarzyszeniem handlowym CBL nie udało się natychmiast zakończyć blokady, choć burmistrz Zwolle poprosił rolników o zakończenie protestu do 13:30. Duża liczba supermarketów w północno-wschodniej Holandii nie otrzymała dostaw towaru z powodu blokady. Rolnicy zakończyli jednak protest i rozeszli się około godziny 14:30.

 

Według doniesień mediów holenderskich grupa rolnicza „Agractie” również bierze udział w protestach. Wzywa do wzrostu ceny mleka o 5 centów za litr i lepszej długoterminowej perspektywy cenowej dla producentów mleka.

 

Protestów z pewnością byłoby więcej, ale w ubiegłym tygodniu prowincje, Groningen, Fryzja i Drenthe na północnym wschodzie Holandii zakazały demonstracji z udziałem pojazdów rolniczych. Niemniej jednak w ubiegłym tygodniu rolnicy zablokowali zakład utylizacji odpadów w Wijster (prowincja Drenthe) i lotnisko Lelystad (prowincja Flevoland).

 

Kolejne manifestacje szykowane są 22 lipca. Tak przynajmniej zapowiedziała organizacja Farmers Defense Force (FDF).

 

Źródło: Pig Business

Może zainteresuje Cię również:

Wójt protestował z rolnikami przeciwko „piątce dla

- Przesłuchiwanie mnie w charakterze podejrzanego uważam za

Protestujący rolnicy ciągani po komisariatach. To

- Wygląda na to, że rolnik nie ma prawa do protestu. Można m

Minister Puda nie owija w bawełnę. Nie ma środków

Rolnicy z Warmii i Mazur, którzy pod koniec ubiegłego roku p