Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

ŁODR propaguje ideę sięgania do oferty lokalnych producentów żywności. Na początek o ziemniakach

Redakcja

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie zapoczątkował serię filmów, które dotyczyć będą tematyki rolniczej, a na cel biorą sobie uświadomienie konsumentów co do codziennych wyborów zakupowych.

 

- W przystępny sposób chcemy opowiedzieć o konkretnych segmentach produkcji rolniczej, dotknąć najistotniejszych aktualnie problemów i wykazać wielkie korzyści z sięgania po Polskie produkty – zwłaszcza żywność. Nasze materiały kierujemy do rolników, ale najbardziej zależy nam na dotarciu do konsumentów i wzbudzeniu w nich refleksji nad codziennymi wyborami zakupowymi i ich wielkim wpływie na zdrowie, samopoczucie i lokalną gospodarkę – wyjaśnia Aleksandra Bączyńska - Specjalista ds. Ekonomiki i Zarządzania Gospodarstwem Rolnym ŁODR w Bartoszewicach.

 

W pierwszej kolejności na warsztat trafił temat ziemniaka, którego zagłębiem jest powiat sieradzki. Następne mają być pszczoły i gospodarowanie wodą.

 

- Pomysł na taką aktywność pojawił się wraz z ograniczeniami jakie wywołała pandemia koronawirusa a zwłaszcza brakiem możliwości realizacji dorocznych wydarzeń targowych. Filmy mają za zadanie utrzymać bardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu i propagować wśród mieszkańców idee sięgania do oferty lokalnych producentów żywności – mówi Aleksandra Bączyńska, która dodaje, że film wpisuje się w promocję lokalnych, przede wszystkim polskich zdrowych produktów rolniczych. Ma pobudzać konsumenta do refleksji nad tym co trafia do jego koszyka. Film jest częścią dłuższej serii.

 

Może zainteresuje Cię również:

Z ostatniej chwili: Nowe odmiany ziemniaka zareje

Wczoraj niektórzy hodowcy ziemniaka mieli duże powody do świ

Na rynku ziemniaków kłopoty pojawiły się wraz z na

Zdaniem ekspertów Copa-Cogeca na rynku ziemniaków do marca 2

Pierwsza polska odmiana ziemniaka o fioletowym mią

Już od jakiegoś czasu na krajowym rynku produktów dostępne s