Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 220,75 (+ 1,49%), kukurydza CZE21 - 221,00 (+ 1,26%), rzepak MAJ21 - 507,00 (+ 0,35%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

#Hot16Challenge - ogólnopolska akcja muzyczna z udziałem rolników

Hanna Krugiełka

W trzecim miesiącu panującego w Polsce koronawirusa, jego temat stał się już nie pierwszoplanowy, a męczący, czy nawet nudny. Prawie każde informacje medialne wytrwale donoszą o ilościach nowych zakażeń. Z trudem próbujemy wrócić do normalności i spokoju w codziennym życiu. Z pewnością, jeszcze ten trudny czas wywrze piętno i na gospodarce, i na każdym z nas. Wśród wszelkich, delikatnie ujmując, trudów i uciążliwości, można zaobserwować też pozytywy. Wartościowe akcje, wzajemną pomoc, poczucie zjednoczenia. Jedną z nich jest #Hot16Challenge.

 

 

#Hot16Challenge - co to takiego?


Hot16Challenge (pisane częściej: #Hot16Challenge) to ogólnopolska akcja muzyczna, która zastała zainicjowana przez znanego rapera i freestyle'owca Karola Poziemskiego, czyli „Solara”. Rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku, natomiast od kwietnia 2020 roku trwa jej druga edycja.


Zasada akcji #Hot16Challenge polega na tym, że każdy artysta biorący w niej udział musi w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji nagrać 16-wersowy utwór pod dowolną melodię i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców.


Pierwsza edycja #Hot16Challenge spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, szczególnie społeczności hip-hopowej. Na akcję odpowiedziało ponad 200 wykonawców, a #Hot16Challenge stał się jednym z najpopularniejszych hashtagów używanych w mediach społecznościowych w 2014 roku w Polsce.

 

#Hot16Challenge 2020


Druga edycja #Hot16Challenge (pod oficjalnym hashtagiem #Hot16Challenge2) rozpoczęła się 28 kwietnia 2020, a jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego i wsparcie go w walce z koronawirusem. Każdy z biorących w niej udział uczestników zobowiązany jest wpłacić pieniądze na ten cel, przy pomocy serwisu siepomaga.pl.


Drugą edycję #Hot16Challenge także rozpoczął Solar. W szybkim tempie do akcji dołączali się nie tylko, nominowani kolejno, czołowi raperzy (jak np. Sokół, Pezet czy KęKę), ale także wykonawcy innych nurtów muzyki (m.in. Paulina Przybysz, Dawid Podsiadło czy Monika Brodka) oraz popularne osoby spoza świata wokalu (np. Klocuch,  Kuba Wojewódzki czy Bartosz Kapustka).


Szczególną uwagę na #Hot16Challenge2 zwrócono po głośnym występie w nim Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. To występ, który był szeroko komentowany zarówno w mediach, jak i przez internautów. Dla jednych zabawny, dla innych kontrowersyjny, dla jeszcze innych naganny, ale na pewno w szczytnym celu.
Z pewnością warto go zobaczyć: 

 

 

Przykładów nagrań #Hot16Challenge2 jest naprawdę wiele. Innym z nich jest występ aktorów z serialu „Miodowe lata”:


 

Można mieć wrażenie, że w akcji wzięła udział większość celebrytów. Wziął w niej udział  także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jednak należy podkreślić, że były osoby, które tego odmówiły.

 

Do 21 maja 2020 w #Hot16Challenge2 wzięło udział ponad 800 twórców, 31 maja było ich już ponad 1400. Związane z akcją nagrania umieszczone w serwisie YouTube odtworzono ponad 400 milionów razy. Według informacji pochodzących z Instytutu Monitorowania Mediów przez pierwszy miesiąc trwania, wyzwanie zostało wspomniane w mediach ponad 13 tysięcy razy, natomiast firma SentiOne oceniła internetowy zasięg akcji na 580 milionów interakcji poza YouTube.

 
Rolnicy w #Hot16Challenge2


Do popularnej akcji o szlachetnym celu, przyłączyli się także rolnicy-youtuberzy. Wykonawcami pierwszych popularnych agronagrań są: Mateusz Kulecki (Kula) oraz Michał Nowacki, czyli Rolnik NIEprofesjonalny.


Kula i RolnikNIEprofesjonalny są już znani szerszemu gronu. Także tym razem ich nagrania cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród rolników. Są ciekawym pokazaniem rolniczej rzeczywistości, a zarazem posiadają przesłanie. Mogą bawić, mogą zachwycać lub też nawet wzbudzać emocje polityczne. Z pewnością pokazują rolnika jako świadomego obywatela, uczestniczącego w różnych sferach życia i swobodnie wyrażającego swój głos. To bardzo pozytywne.

 

Nagrania #Hot16Challenge2 Kuli i RolnikaNIEprofesjonalnego:

 

 

Warto wsłuchać się w ich słowa.

Hanna Krugiełka
Autor: Hanna Krugiełka
Hanna Krugiełka - absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, kilkuletni pracownik jednostek państwowych związanych z rolnictwem. Entuzjastka rolnictwa ekologicznego, miłośniczka przyrody. Pasjonatka sztuki słowa i praktykująca ją w różnych dziedzinach..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro

Czy szczepionki na COVID-19 dla zwierząt mają sens

Rosja poinformowała, że jako pierwsza na świecie utworzyła i