Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Z Polski zrobiono śmietnik żywnościowy? Mięso z Hiszpanii i ziemniaki z Włoch

Redakcja

Michał Kołodziejczak po raz kolejny obnaża jakość produktów rolnych sprzedawanych w supermarketach. Ostatnio odwiedził warszawski sklep jednej z niemieckich sieci handlowych, gdzie zaprezentował m. in. „gumowe” ziemniaki z Włoch czy marchewkę, która w jego opinii nadaje się jedynie jako pasza dla bydła. Lider Agro Unii pokazał też wiadomość od kierowcy ciężarówki, który wiózł do Polski mięso z Hiszpanii. - My naprawdę nie potrafimy wytworzyć jedzenia dla samych siebie?- pyta Kołodziejczak.

 

- Kiedy wchodzę do supermarketu i widzę jak wyglądają warzywa podpisane jako polskie, to serce mi pęka. Polscy rolnicy powinni oskarżyć tę siec handlową o psucie dobrego imienia polskich rolników – mówił Michał Kołodziejczak. W materiale filmowym opublikowanym na portalu społecznościowym Facebook przechadza się po stoisku warzywnym w jednym ze sklepów niemieckiej sieci handlowej. Ukazuje marne warzywa, podpisane jakoby pochodziły od polskiego rolnika. - Taka marchewka jak jest tutaj, to oddawaliśmy za darmo dla bydła – mówi lider Agro Unii. Dalej prezentuje mizernej jakości ziemniaki z Włoch – miękkie i popękane. - Ten ziemniak jest jak z gumy. Są jakieś inspekcje, które to kontrolują? - pyta Kołodziejczak. - Jak można Polakom sprzedawać coś takiego? Z Polski zrobiono sobie śmietnik żywnościowy. Ci, którzy rządzą i to kontroluję, to przyczynili się do tego. Pozwalają z nas zrobić bydło, bo to jest jedzenie dla bydła. Tu jest jeszcze napisane, że to młody ziemniak i jakaś mega promocja. No tak Polaka można karmić śmieciami i to jeszcze prawie za darmo. Sorry, ale wczesne ziemniaki nie puszczają kiełków, jakby nie było polskich, które są dzisiaj normalnie sprzedawane - dodaje działacz. 

 


 

Na facebook'owym profilu Agro Unii zaprezentowano również treść informacji, jaką nadesłał do organizacji kierowca ciężarówki. - Właśnie wiozę mięso z Hiszpanii do Polski. Z Holandii, Belgii i Francji jada frytki do Dąbrowy Górniczej, a cebula z Hiszpanii do Krakowa. Tak nas wykończyli, sprzedając wszystko lub utrudniając biznes – pisze kierowca. - My naprawdę nie potrafimy wytworzyć jedzenia dla samych siebie? Tyle mówienia, że eksportujemy i żywimy innych... Może coś w tym jest, ale my żywimy wysokiej klasy produktami, a nas czym żywią? Mięsem z korporacyjnych fabryk świń, oprzątanych przez niewolników. Najwyraźniej tak – komentuje Michał Kołodziejczak.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Importowane warzywa w polskich opakowaniach? Tak e

Rolnicy alarmują, iż warzywa importowane m.in. z Belgii i Ho

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d