Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7143 EUR EUR - 4,3979 GBP GBP - 4,8665 DKK DKK - 0,5904
Archiwum
10.08.2020 13:11 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,49 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 07.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,00 (- 0,70%), kukurydza LIS20 - 164,50 (- 0,15%), rzepak LIS20 - 377,25 (- 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski bierze się za proceder odbierania zwierząt rolnikom. „ To bardzo dochodowy biznes”

Redakcja

Minister rolnictwa chce skończyć z bezpodstawnym odbieraniem zwierząt właścicielom przez różnorakie organizacje. Zdaniem Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wiele z nich uczyniło sobie z tego procederu sposób na niezły zarobek. - Ten biznes musi być przecięty, ponieważ jest szkodliwy społecznie i niesprawiedliwy – przekonuje szef resortu rolnictwa

 

- Pan mówi, że organizacje tzw. obrońców zwierząt znalazły znakomity sposób na zarabianie pieniędzy na zwierzętach. „Stworzono wielki biznes pod nazwą odbieranie zwierząt. To biznes oparty o szlachetne pobudki, o tę podniesioną na sztandarach troskę o zwierzęta. Częściej jest to brutalne zarabianie na tym”. Kogo konkretnie ma pan na myśli? - pytał dziennikarz RMF FM Marcin Zaborski we wczorajszej rozmowie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim.

 

- Jeżeli pan chce, to dostarczę panu listę tych organizacji. Robimy w tej chwili zestawienie i każda z tych organizacji będzie musiała zdać sprawozdanie przed organem kontrolnym. W części jest to ministerstwo rolnictwa, w części samorządy, w części inne ministerstwa. Ile zwierząt odebrano w ostatnich latach, co się z tymi zwierzętami stało? Gdzie są te zwierzęta, bo nie możemy się doliczyć znacznej części tych zwierząt. Jakie były koszty utrzymania tych zwierząt? Tak, to dla wielu organizacji i dla tzw. działaczy to bardzo dochodowy biznes. To odbywa się kosztem ludzi, którzy maja te zwierzęta w jakimś gorszym stanie, ponieważ sami często żyją bardzo biednie, którzy nawet czasami nie rozumieją tego lub też zwierzęta te w sposób naturalny chorują, tak jak ludzie i również umierają. Ten biznes musi być przecięty, ponieważ jest szkodliwy społecznie i niesprawiedliwy, a nawet wiąże się z zachowaniem łajdackim – odpowiedział minister rolnictwa.

 

- Jest pan w stanie wskazać takie organizacje, z nazwy? - dopytywał Marcin Zaborski. - Jestem w stanie wskazać, ale dla pana tego nie uczynię – odparł Ardanowski. - Dlaczego? - spytał dziennikarz. - Dlatego, że dostanie pan całą listę i będzie mógł pan się z tymi organizacjami kontaktować – wyjaśniał minister. - Rozumiem, ale rzucił pan publiczne oskarżenie w wywiadzie z 12 maja w Tygodniku Wprost i od tego czasu ta lista jeszcze się nie ukazała – przypomniał Zaborski. - To proszę żeby te organizacje podały mnie do prokuratury, jeżeli czują się oskarżone bezpodstawnie. To jest naturalne. Uderzyłem w stół i nożyce się odezwały. Proszę zatem aby skierowały sprawę do prokuratury. Wtedy tam się spotkamy i będziemy rozmawiali o argumentach. Natomiast oczywiście, nie będę panu wskazywał nazw organizacji, choć pan na to bardzo liczy – rzucił na koniec Jan Krzysztof Ardanowski.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Czy dowiemy się skąd organizacje pozarządowe biorą

Obywatele mają prawo wiedzieć skąd pochodzą fundusze organiz

Szykuje się rekonstrukcja rządu. Czy zniknie minis

Jak zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Ka

Minister Ardanowski o bojkocie żywności od polskic

Przedstawiciele kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Roln