Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7610 EUR EUR - 4,4194 GBP GBP - 4,8766 DKK DKK - 0,5938
Archiwum
03.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 180,25 (- 1,37%), kukurydza SIE20 - 182,00 (+ 2,25%), rzepak LIS20 - 384,00 (+ 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.08.2020 12:47 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,36 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Niektórzy chcą wykazać związek COVID-19 z intensywną hodowlą zwierząt

Redakcja

Holenderska organizacja związana z hodowlą zwierząt wzywa tamtejszy rząd do szerokiego i bezstronnego dochodzenia w sprawie możliwego związku między koronawirusem a jakością powietrza. Zdaniem członków organizacji, należy wziąć pod uwagę nie tylko hodowle zwierząt, ale wszystkie sektory przyczyniające się do zanieczyszczenia powietrza: ruch drogowy, przemysł, gospodarstwa domowe i lotnictwo. Zdaniem holenderskiej organizacji, ludzie związani z rolnictwem znacznie zadziej chorują, a co więcej uważa się, że warunki panujące w gospodarstwach skutecznie chronią przed chorobami dróg oddechowych.

 

Na początku epidemii koronawirusa lewicowi politycy natychmiast zauważyli możliwe powiązania między dużą liczbą infekcji i intensywną hodowlą zwierząt w niektórych gminach w Brabancji Wschodniej i Limburgii Północnej. Holenderska minister rolnictwa, Carola Schouten, zleciła zbadanie tej relacji. Wg organizacji Pigs Today, takie badania są piętnujące, stronnicze i polaryzujące. Pigs Today podkreśla, że hodowcy zwierząt i ich dzieci są zdrowsi niż inni Holendrzy. Organizacja odwołuje się do badania Nivel z 2008 r., które pokazuje, że rolnicy rzadziej odwiedzają lekarza rodzinnego i mają mniej problemów z oddychaniem. Martijn Schuijs z VIB / UGent wykazał, że kurz z farmy chroni przed astmą. Według Pigs Today naukowcy podejrzewają, że kontakt z kurzem, bakteriami i mikroorganizmami oraz warunki panujące w stajniach wzmacniają układ odpornościowy, prawdopodobnie także w wieku dorosłym.

 

Hodowcy trzody chlewnej mają poważne wątpliwości, czy istnieje związek między intensywną hodowlą zwierząt gospodarskich w Brabancji Wschodniej i Limburgii Północnej, a dużą liczbą ofiar „korony” w niektórych gminach na tych obszarach. Regiony gdzie jest najwięcej przypadków choroby są również intensywne pod względem ruchu drogowego i przemysłu. To także duże skupiska ludzi. Ponadto oddziaływanie pobliskiego zagłębia Ruhry wpływa również na jakość powietrza we wschodniej Brabancji i Północnej Limburgii. Hodowcy zwierząt gospodarskich zwracają również uwagę na fakt, że na obszarach / gminach takich jak Venray, Achterhoek, Twente, Overijssel, Brabancja Środkowa i Brabancja Belgijska oraz w belgijskim regionie Flandrii Zachodniej jest niewiele ofiar koronawirusa. Holendrzy za przykład podają Wuhan w Chinach, gdzie po raz pierwszy pojawił się koronawirus. W tym regionie nie ma obszarów intensywnej hodowli zwierząt. Jak podkreśla Pigs Today, istnieje znacznie więcej korelacji związanych z COVID-19, dlatego niezbędne jest szerokie i bezstronne dochodzenie.

 

Źródło: Pig Business

Może zainteresuje Cię również:

Zakład drobiarski zamknięty z powodu koronawirusa.

W zakładzie drobiarskim firmy Ami w Mikstacie (woj. wielkopo

Największa rzeźnia w Niemczech wchodzi na wyższe o

Po konsultacji z lokalnymi władzami, Tönnies może zwiększyć

Koronawirus w ubojni Danish Crown. Ponad 60 osób z

W ubojni Danish Crown w Ringsted w Danii ponad 60 osób jest