Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 kwietnia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7978 EUR EUR - 4.5481 GBP GBP - 5.2235 DKK DKK - 0.6115
Archiwum
16.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,75 (- 0,80%), kukurydza CZE21 - 220,25 (- 0,34%), rzepak MAJ21 - 509,25 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.04.2021 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,30 zł/kg, średnia: 6,00 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++

Minister na ścieżce wojennej z organizacjami prozwierzęcymi. „To hitlerowska propaganda”

Redakcja

- Małe, rodzinne gospodarstwa naprawdę potrzebują wsparcia. To one zapewniają nam świeże, zdrowe jedzenie i ich dobre funkcjonowanie mimo suszy i kryzysu COVID-19, a nie dofinansowywanie gigantycznych ferm przemysłowych, leży w naszym interesie. Najwyższa pora to zrozumieć, panie ministrze! - czytamy na facebook'owym koncie Greenpeace Polska, które w ten sposób zwraca się do szefa resortu rolnictwa. Wygląda na to, że minister toczy regularną wojnę z „zielonymi”, którzy próbują go kontrować. Wczoraj Jan Krzysztof Ardanowski porównał działania organizacji prozwierzęcych do propagandy hitlerowskiej wymierzonej przeciwko Żydom czy Słowianom. 

 

- Rolnicy są kustoszami przyrody, dbają o miliony zwierząt w Polsce, o ich dobrostan, warunki utrzymania. Oczywiście, że są patologie, ale czy patologiczne są zachowania tylko części głupich rolników, którzy biją swoje zwierzęta? A kto wywozi psy do lasu? Kto zostawia zwierzęta na drogach, bo trzeba jechać na wczasy za granicę i nie wiadomo, co zrobić z psem? To rolnicy tak robią? Rolnicy zgłaszają do sądów i często te sprawy wygrywają, że organizacje wyspecjalizowane w odbieraniu zwierząt szybko je później sprzedają, że wyciągają pieniądze od samorządów na utrzymanie schronisk - stwierdził minister rolnictwa w rozmowie z „Wprost”. - Spodziewałem się tego hejtu, ale może nie aż tak dużego. Epitety, wyzwiska, grożenie mi śmiercią. To jest mniej więcej podobne – i użyję tego porównania – jak cała propaganda hitlerowska wymierzona przeciwko Żydom czy Słowianom. (…) To są te same słowa – gdzie ktoś powinien zgnić i na jakiej gałęzi wisieć. I o są ponoć elity społeczne, ludzie empatyczni, wrażliwi wobec braci mniejszych, którzy tak bardzo wczuwają się w sytuację zwierząt, a tak się zachowują wobec ludzi – podkreślił szef resortu.

 

- Bycie rolnikiem to nie jest prosta praca, a bycie rolnikiem w dobie kryzysu klimatycznego to już zupełnie. Do trwającej już suszy, która tego lata może być rekordowa, właśnie dołożył się... śnieg, który spadł na uprawy w niektórych częściach kraju. Rolnicy z rodzinnych gospodarstw, których praca zapewnia nam żywność, zasługują na pomoc ze strony państwa. Tymczasem minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, zamiast proponować rozwiązania które faktycznie długoterminowo poprawią sytuację małych gospodarstw dotkniętych suszą, chwali się dofinansowaniem na przykład na... zraszacze. Bo przecież wiadomo, w kraju który wcale nie ma olbrzymich zasobów wodnych do wykorzystania (tak, mowa o Polsce!), wystarczy solidnie podlewać uprawy. Co prawda można by było wdrożyć rozwiązania które zatrzymają więcej wody w glebie, tak żeby rośliny mogły ją sobie pobierać w naturalny sposób, wtedy kiedy jej potrzebują i żeby susza nie była aż tak dotkliwa, ale żeby miał się tym zajmować minister rolnictwa? Niestety, na to nie ma czasu. Być może minister miałby go więcej, gdyby poświęcił się organizowaniu faktycznej pomocy dla rolnictwa, zamiast udzielaniu wywiadów, w których występuje w rzekomym interesie rolników, porównując organizacje ekologiczne do "hitlerowskiej propagandy"..? - czytamy na Facebook'u Greenpeace Polska.

Może zainteresuje Cię również:

Rolnik odbiera mleko cielętom? Hodowcy apelują o

Marzec i kwiecień to tradycyjny czas wzmożonych działań orga

Greenpeace Polska: Wsparcie promocji mięsa ze środ

- Aż 59% przyznanych przez UE środków na promocję produktów

Trwa kampania obrzydzania konsumentom wołowiny. Il

- Jesteśmy świadkami obrzydzania konsumentom wołowiny i mięs