Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
10.07.2020 13:19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 09.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,75 (+ 0,40%), kukurydza SIE20 - 175,75 (+ 1,15%), rzepak SIE20 - 385,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Klaudia Jachira: Susza może nas zabić

Redakcja

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira, „zasłynęła” w środowisku rolniczym gdy w Sejmie toczyła się dyskusja na temat specustawy dotyczącej zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Wówczas występowała jako żarliwa obrończyni dzików. Tym razem zabrała głos na temat suszy. - Susza to wojna na śmierć i życie. Dzisiaj widmo zagłady zajrzało w oczy rolnikom, ale już jutro uderzy w miasta – usłyszeliśmy z mównicy sejmowej. 

 

- Trzy plagi spadły na Polskę: nieodpowiedzialne rządy PiS-u, pandemia koronawirusa, a teraz jeszcze dodatkowo susza. Z pierwszymi dwiema jakoś sobie poradzimy, ale susza może nas zabić. Wszystkie rządy zawiniły, ale obecny grzeszył najwięcej. Kiedy przeprosicie Polaków za cztery lata bezmyślnego wycinania puszcz i lasów, rozwijania elektrowni węglowych, kupowania węgla wszędzie - nawet z Kolumbii, za niszczenie energetyki odnawialnej, za pozorowanie walki z zanieczyszczeniem powietrza za naśmiewanie się z ekologów i za to, że wycięliście z programu nauczania ekologię? Minister Ardanowski powiedział ostatnio, że w Polsce mamy różne strefy klimatyczne i susza nigdy nie dotknie całego kraju. Woleliście przeznaczyć pieniądze na propagandę i kiełbasę wyborczą, a wasz program „Stop suszy” wciąż jest tylko na papierze. Nie obraźcie się, ale tylko głupcy nie słuchają naukowców i nie słuchają tego co naukowcy mówią. Przestańcie na polach rozpylać truciznę, która powoduje śmierć owadów. Dajcie szansę ekologicznemu rolnictwu i zaniechajcie betonowania koryt rzecznych, zainwestujcie w małą retencję i przestańcie w instytucjach państwowych kosić trawniki. Zamieńcie je na łąki kwietne. Nie podlewajcie ich pitna wodą. Susza to wojna na śmierć i życie Dzisiaj widmo zagłady zajrzało w oczy rolnikom, ale już jutro uderzy w miasta. Jeżeli tego wszystkiego nie zrobicie, jeżeli nie zrozumiecie swoich błędów, to pozostanie wam tylko modlić się o deszcz – zakończyła Klaudia Jachira.

Może zainteresuje Cię również:

Wnioski o oszacowanie strat suszowych tylko przez

Wnioski o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę produc

Minister Ardanowski: Nie jest prawdą, że nie ma ś

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister rolnictwa,

Satelity pokazują, że Europa jest sucha jak wiór

W dużej części Europy ostatnie miesiące są  jednymi z n