Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Klaudia Jachira: Susza może nas zabić

Redakcja

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira, „zasłynęła” w środowisku rolniczym gdy w Sejmie toczyła się dyskusja na temat specustawy dotyczącej zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Wówczas występowała jako żarliwa obrończyni dzików. Tym razem zabrała głos na temat suszy. - Susza to wojna na śmierć i życie. Dzisiaj widmo zagłady zajrzało w oczy rolnikom, ale już jutro uderzy w miasta – usłyszeliśmy z mównicy sejmowej. 

 

- Trzy plagi spadły na Polskę: nieodpowiedzialne rządy PiS-u, pandemia koronawirusa, a teraz jeszcze dodatkowo susza. Z pierwszymi dwiema jakoś sobie poradzimy, ale susza może nas zabić. Wszystkie rządy zawiniły, ale obecny grzeszył najwięcej. Kiedy przeprosicie Polaków za cztery lata bezmyślnego wycinania puszcz i lasów, rozwijania elektrowni węglowych, kupowania węgla wszędzie - nawet z Kolumbii, za niszczenie energetyki odnawialnej, za pozorowanie walki z zanieczyszczeniem powietrza za naśmiewanie się z ekologów i za to, że wycięliście z programu nauczania ekologię? Minister Ardanowski powiedział ostatnio, że w Polsce mamy różne strefy klimatyczne i susza nigdy nie dotknie całego kraju. Woleliście przeznaczyć pieniądze na propagandę i kiełbasę wyborczą, a wasz program „Stop suszy” wciąż jest tylko na papierze. Nie obraźcie się, ale tylko głupcy nie słuchają naukowców i nie słuchają tego co naukowcy mówią. Przestańcie na polach rozpylać truciznę, która powoduje śmierć owadów. Dajcie szansę ekologicznemu rolnictwu i zaniechajcie betonowania koryt rzecznych, zainwestujcie w małą retencję i przestańcie w instytucjach państwowych kosić trawniki. Zamieńcie je na łąki kwietne. Nie podlewajcie ich pitna wodą. Susza to wojna na śmierć i życie Dzisiaj widmo zagłady zajrzało w oczy rolnikom, ale już jutro uderzy w miasta. Jeżeli tego wszystkiego nie zrobicie, jeżeli nie zrozumiecie swoich błędów, to pozostanie wam tylko modlić się o deszcz – zakończyła Klaudia Jachira.

Może zainteresuje Cię również:

Argentyna: Zmiana katastrofalnych prognoz zbiorów

Obfite deszcze w ostatnich tygodniach w Argentynie zmieniły

Nawet 100 tys. zł dofinansowania na walkę z suszą

Do 28 stycznia 2021 r. trwa naborów wniosków o wsparcie inwe

Dofinansowanie na przedsięwzięcia związane z zabez

Od 30 listopada rolnicy, którzy chcą uzyskać dofinansowanie