Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 stycznia 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7512 EUR EUR - 4.5497 GBP GBP - 5.1235 DKK DKK - 0.6115
Archiwum
25.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 226,50 (+ 1,46%), kukurydza MAR21 - 211,00 (+ 0,84%), rzepak LUT21 - 437,00 (+ 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.01.2021 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,75 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski o listach KRUS do rolników: To nie był element kampanii wyborczej

Redakcja
MRiRW

Szef resortu rolnictwa odniósł się do zarzutów o wprowadzenie elementów kampanii wyborczej Andrzeja Dudy w listach od KRUS jakie niedawno otrzymali rolnicy. - Aby ukrócić insynuacje związane z wysyłką Kodeksu wyjaśniam, że jednym ze sposobów komunikowania się z rolnikami jest dołączenie materiałów informacyjnych do dokumentów, które wysyłane są przez KRUS do rolników co kwartał. Z takiej możliwości korzystali także moi poprzednicy, chociażby z koalicyjnego rządu PO-PSL – wyjaśnia Jan Krzysztof Ardanowski. 

 

- Przesłanie do rolników Kodeksu Etyki Żywnościowej wywołało niezwykle duże zainteresowanie niektórych mediów. Co ciekawe, żaden z autorów tych materiałów prasowych nie był zainteresowany samym Kodeksem, a jedynie dołączonymi do niego listami Prezydenta RP i moim oraz informacją ile to kosztowało – pisze minister Ardanowski.

 

Kodeks Etyki Żywnościowej to inicjatywa, która znalazła także uznanie i wsparcie ze strony głowy państwa. - Prezydent Andrzej Duda objął patronatem prace nad Kodeksem, co nadało temu dokumentowi znacznie większe znaczenie i nobilitowało go. Dlatego w materiałach przekazywanych rolnikom udostępniłem skierowany do mnie list Pana Prezydenta. Wbrew niektórym sugestiom, Pan Prezydent, ani nikt z jego współpracowników nie był i nie musiał być informowany o podejmowanych przeze mnie działaniach informacyjno-promocyjnych, nie był to bowiem element kampanii wyborczej – przekonuje szef resortu rolnictwa.

 

Ardanowski zauważa, że interesujący się tym tematem dziennikarze ani jednym słowem nie wspomnieli o zawartości samego Kodeksu. - Czy nie jest dziwnym, że nie interesuje ich propagowanie uczciwych postaw w biznesie, właściwych relacji w całym łańcuchu żywnościowym, brak zgody na nadużycia ze strony licznej rzeszy pośredników? Co złego jest w propagowaniu zachowań etycznych w biznesie? - pyta minister rolnictwa i dodaje, że był, jest i zwolennikiem uczciwego biznesu. - To mają być stosunki partnerskie, rozwijające się z korzyścią dla obu stron, a nie tylko jednej. Jak widać nie wszystkim na tym zależy - stwierdza.

 

Jak przekonuje minister, dołączone materiały informacyjne nie zwiększyły wagi przesyłki, co nie skutkowało zwiększeniem opłaty pocztowej. Druk natomiast był wykonany własnym sumptem resortu rolnictwa.

 

Może zainteresuje Cię również:

Zasady pobierania zaliczek na podatek dochodowy i

W związku z rozpoczęciem nowego roku podatkowego Kasa Rolnic

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS przed

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że 

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel