Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 października 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8706 EUR EUR - 4.5869 GBP GBP - 5.0472 DKK DKK - 0.6163
Archiwum
21.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,25 (0,00%), kukurydza LIS20 - 190,75 (+ 1,06%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 1,02%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ 21.10.2020 13:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,03 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicy otrzymali treść Kodeksu Etyki Żywnościowej, a wraz z nim list od prezydenta Dudy

Redakcja

Do ok. 1,3 mln osób ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego trafił Kodeks Etyki Żywnościowej i list od prezydenta RP. Andrzej Duda kadzi rolnikom, a także zapewnia o swojej trosce o los polskiej wsi. Podniosły się głosy, że mamy do czynienia z wykorzystaniem KRUS do prowadzenia kampanii wyborczej.

 

18 marca 2020 r. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi ogłosił treść Kodeksu Etyki Żywnościowej. Dokument został podpisany również przez delegata Konferencji Episkopatu ds. Polskich Przetwórców Żywności oraz przewodniczącego Sekcji Przemysłu Spożywczego Polskiego forum ISO 9000. Minister rolnictwa poinformował, że kodeks wspierają najważniejsze osoby w państwie, a prezydent Andrzej Duda objął go honorowym patronatem. Zapowiedział także, że kodeks zostanie dostarczony do wszystkich rolników oraz do wszystkich zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego. Kodeks wzbudził zainteresowanie posłanki Doroty Niedzieli, która zapytała ministerstwo rolnictwa o koszty tej korespondencji. Zadała też inne pytanie. - Czy przewiduje się, że wraz z kodeksem rolnicy i zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego otrzymają również np. list przewodni od Pana Ministra lub prezydenta Andrzeja Dudy? - pytała posłanka Koalicji Obywatelskiej. Jak dotychczas posłanka nie otrzymała odpowiedzi ze strony ministra rolnictwa, ale odpowiedź zapewne już zna, bowiem korespondencja trafiła już do ubezpieczonych w KRUS


Ostatnio do adresatów trafiły listy zawierające plik kartek. Jeden z nich dot. zwolnienia ze składki emerytalno-rentowej w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Dwa kolejne związane są z "Kodeksem Etyki Żywnościowej". Na osobnej kartce znajduje się podziękowanie Andrzeja Dudy skierowane do ministra rolnictwa, za opracowanie tegoż Kodeksu. Jednocześnie prezydent przekonuje, jak wiele znaczy dla niego los rolnika i polskiej wsi. - Konsekwentnie popieram działania sprzyjające rolnikom i służące polskiej wsi. Jestem przekonany, że korzystne otoczenie prawne i ekonomiczne działalności rolniczej oraz dobre warunki życia i gospodarowania na terenach wiejskich w dłuższej perspektywie służą wszystkim Polakom – pisze Andrzej Duda w liście do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który został rozesłany do ubezpieczonych w KRUS. - Prezydent Duda, kontynuując myśl polityczną i społeczną śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w swoich działaniach szczególną troską otacza wieś i rolnictwo. (…) Zawsze mogę liczyć na życzliwość i wsparcie ze strony Pana Prezydenta" – zapewnia minister Ardanowski w swoim liście do prezydenta, który został zwarty w korespondencji KRUS.

 

Opozycja natychmiast skrytykowała to posunięcie Andrzeja Dudy, zarzucając mu, iż w sposób nielegalny finansuje kampanię wyborczą. 

Może zainteresuje Cię również:

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłam

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to

Niepokorni parlamentarzyści PiS utworzą frakcję ro

- Wolałbym, żebyśmy z klubu nie zostali wyrzuceni, ale klub

J.K. Ardanowski: Znakomitym rozwiązaniem jest rozp

Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że powołanie państwowej Insp