Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7466 EUR EUR - 4.5480 GBP GBP - 5.1104 DKK DKK - 0.6114
Archiwum
15.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 231,50 (+ 0,76%), kukurydza MAR21 - 212,00 (- 0,12%), rzepak LUT21 - 432,25 (- 1,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.01.2021 13:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,40 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Minister Ardanowski: Jestem przekonany, że solidarność rolników z konsumentami będzie odwzajemniona

Redakcja

Dzięki rolnikom nie musimy się martwić o to, czy będziemy mieli co jeść – podkreślił prezydent RP Andrzej Duda po zakończeniu wideokonferencji z przedstawicielami producentów żywności. 

 

Jak głosi komunikat MRiRW rezydent zwrócił uwagę na bardzo mocną pozycję rolnictwa w naszej gospodarce i w eksporcie. Dlatego w jego ocenie, wobec zawirowań na rynku międzynarodowym, bardzo ważna jest akcja wspierania rolników i przetwórców poprzez kupowanie polskiej żywności w kraju. Dlatego też kontynuowana jest akcja #KupujŚwiadomie #ProduktPolski.

 

- Jestem przekonany, że solidarność rolników z konsumentami, będzie odwzajemniona – stwierdził uczestniczący w telekonferencji minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że polskie rolnictwo, pomimo różnych problemów klimatycznych i rynkowych, stale się rozwija. To powoduje, że Polki i Polacy mają zagwarantowane bezpieczeństwo żywnościowe. Polskie produkty są smaczne, bezpieczne i doskonale wpisują się w nasze dziedzictwo kulinarne.

 

Minister podziękował również prezydentowi za ogromne wsparcie jakiego „głowa państwa” stale udziela polskiemu rolnictwu. - Mogę powiedzieć, że troska o polską wieś i rolnictwo jest jednym ze znaków rozpoznawczych prezydentury Andrzeja Dudy - dodał minister Ardanowski

 

Obecna sytuacja wynikająca z epidemii koronawirusa powoduje zrywanie się kanałów dystrybucji w eksporcie polskiej żywności. I choć według ministra te trudności wkrótce uda się pokonać, bo świat potrzebuje żywności, to ze względu na fakt, że jesteśmy krajem nadwyżkowym w produkcji żywności, niezbędne jest wspieranie rolników na rynku wewnętrznym poprzez zakupy polskiej żywności przez polskich konsumentów.

 

Dziś kupowanie polskiej żywności jest dobrym, świadomym i patriotycznym wyborem. Polki i Polacy kupując polskie produkty, w tym znakomitą polską żywność, dokonują nie tylko mądrego wyboru, ale wspierają naszą gospodarkę, wspierają naszą Ojczyznę – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Źródło/zdjęcie: MRiRW

Może zainteresuje Cię również:

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel

To nie był rok świni. ASF, Covid-19 i Piątka dla z

- Trudno się zgodzić z chińskim kalendarzem według którego 2