Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Perfidne oszustwo. Przekonują, że mają mleko, które leczy COVID-19

Redakcja

- Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają się osoby, które oferują produkt nazywany „mlekiem leczącym COVID-19”. Osoby oferujące tego rodzaju produkt są oszustami. Z pozyskanych informacji wynika, że ich ofiarą oszustów padają osoby starsze, a więc słabsze, bezbronne, a które – jak podkreśla minister zdrowia – są szczególnie narażone na zakażenie i chorobę COVID-19 - czytamy w komunikacie Polskiej Izby Mleka. 

 

Z uzyskanych przez PIM informacji wynika, że produkt ten oferowany jest w opakowaniach litrowych, za horrendalną cenę ok. 100 zł za litr. - Żaden producent i przetwórca mleka nie jest związany z tą haniebną próbą oszustwa ludzi, w tak trudnej sytuacji w jakiej znalazł się dziś cały świat – przekonuje Izba.

 

Polska Izba Mleka apeluje i prosi wszystkich, którzy już mieli kontakt z taki oszustami albo mają wiedzę o takich zdarzeniach o przekazanie informacji na ten temat Policji. - W tych trudnych chwilach troska o osoby starsze nabrała szczególnego znaczenia. Apelujemy i prosimy o zadbanie o nasze babcie i dziadków, ciocie i wujków oraz o naszych starszych wiekiem sąsiadów. Zadbajmy o naszych bliskich. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że mleko pochodzące od polskich rolników, a następnie przetwarzane w polskich mleczarniach jest najwyższej jakości oraz w pełni bezpiecznym produktem żywnościowym. Mleko jak i produkty z niego mogą spożywać wszyscy bez względu na wiek. Przypominamy też, że COVID-19 nie przenosi się za pośrednictwem żywności i polskie mleka oraz produkty mleczarskie są bezpieczne – przekonuje Polska Izba Mleka. 

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnik rzeczywiście może pracować w gospodarst

Ze stron rządowych płyną uspokajające komunikaty, że nałożen

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro