Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 kwietnia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,2396 EUR EUR - 4,5792 GBP GBP - 5,2164 DKK DKK - 0,6131
Archiwum
03.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 191,00 (+ 0,13%), kukurydza CZE20 - 165,50 (+ 0,30%), rzepak MAJ20 - 363,75 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.04.2020 12:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,50 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,98 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Francuski minister wzywa do pracy w rolnictwie fryzjerów i kelnerów

Redakcja

Jak poinformował francuski minister rolnictwa Didier Guillaume, z powodu epidemii koronawirusa w branży brakuje aktualnie ok. 200 tys. pracowników. Dlatego zaapelował do wszystkich, którzy pozostali w domach, m.in. kelnerów i fryzjerów, aby dołączyli do „armii francuskiego rolnictwa”. 

 

- Praca w polu musi zostać wykonana, a do jej realizacji potrzeba siły roboczej – przekonywał Guillaume. - Potrzeba nam narodowej solidarności, abyśmy wszyscy mogli jeść – stwierdził.

 

Minister nie sprecyzował, czy jego wezwanie jest osobistą inicjatywą, czy też ma zgodę rządu na formułowanie takich zachęt. Jak czytamy w Le Parisien, w obliczu ogólnonarodowej kwarantanny, wydaje się to wyjątkowo skomplikowane i raczej nie sposób zachęcić Francuzów do opuszczenia swoich domów.

 

- Potrzebujemy 200 000 osób w ciągu najbliższych trzech miesięcy - potwierdziła w rozmowie RTL prezes związku rolniczego FNSEA, Christiane Lambert, która stwierdziła, że deficyt powstał po tym jak zamknięcie granic uniemożliwiło przyjazd pracownikom sezonowym. - Możemy wprowadzić odpowiednie środki bezpieczeństwa - przekonuje prezes FNSEA, która odnosi się do strony (desbraspourtonassiette.wizi.farm), na której wolontariusze mogą zgłosić akces do prac w rolnictwie.

 

- Czy fryzjer, który nie ma już żadnej działalności, nie może iść do pracy na polach, zbierać owoców, truskawek, iść do firmy rolno-spożywczej, aby umieścić jogurt w pudełkach? Musimy rozważyć takaąewentualność – powiedział minister Guillaume, który rozmawiał już na ten temat z ministrem pracy Murielem Pénicaudem.

 

W sieciach społecznościowych internauci porównują Didiera Guillaume'a z Mao Zedongiem z Chin. Po rewolucji kulturalnej, pod koniec lat 60. XX wieku, dyktator wysłał miliony młodych Chińczyków na wieś.

 

Źródło: Le Parisien

Może zainteresuje Cię również:

Białoruś: Zakaz podwyżek cen towarów i wywozu kasz

Rząd Białorusi zakazał państwowym i prywatnym firmom podnosz

Za kilka dni zostaną wznowione próbne doje

- Z dniem 6 kwietnia br. wznawiamy świadczenie najistotniejs

Branża ciągników rolniczych staje w obliczu olbrzy

Na skutek stanu epidemii znaczna część starostw wstrzymała r