Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
03.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,75 (+ 0,97%), kukurydza SIE20 - 168,25 (+ 0,30%), rzepak SIE20 - 376,75 (- 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.07.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,58 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Niemieccy rolnicy ponownie protestują na ulicach. Domagają się zapisania bezpieczeństwa żywnościowego w konstytucji

Redakcja

Dzisiaj po raz kolejny rolnicy z Niemiec manifestują swoje niezadowolenie z polityki rządowej. Główna manifestacja odbywa się w Dessau. Rolnicy protestują również w Dreźnie, Hamburgu, Kilonii, Moguncji, Bonn i innych miastach. Gospodarze domagają się zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

 

Nasi zachodni sąsiedzi w licznych protestach domagają się od rządzących utrzymania odpowiedzialnego i zrównoważonego rolnictwa. Wg nich aktualnie nie ma gwarancji popytu na bezpieczną, przetestowaną żywność wytworzoną w kraju, której jakość jest niepodważalna. Rolnicy domagają się, by bezpieczeństwo żywności było priorytetem dla rządzących. Co więcej uważają, że taki zapis powinien być „zakotwiczony w konstytucji”. Kolejne obostrzenia dla rolników powodują, iż produkcja żywności będzie ograniczona, a uzależnienie Niemiec od importowanej żywności będzie coraz większe. - Łańcuchy dostaw mogą ulec awarii w dowolnym momencie, na przykład z powodu globalnych kryzysów gospodarczych lub sytuacji krytycznych - takich jak obecny koronawirus – czytamy w niemieckim portalu Agrarheute.

 

Protestujący oczekują również wycofania wszystkich poprzednich raportów na temat azotanów, które zgłoszono Unii Europejskiej i poddanie ich dokładnej analizie. Rolnicy uważają te dane za niewiarygodne i szkodliwe dla ich działalności.

Źródło: Agrarheute

Może zainteresuje Cię również:

Niemcy nie wiedzą, gdzie sprzedawać świnie. Ubój j

Wielu niemieckich rolników zajmujących się tuczem świń nie w

Przyjechali na manifestację 220 ciągnikami. Nie ch

Dolna Saksonia wciąż nie legitymuje się wystarczającą powier

Nowe przepisy mogą znacznie ograniczyć niemiecką p

Niemiecki Bundesrat ponownie przełożył kontrowersyjne głosow