Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Niemieccy rolnicy ponownie protestują na ulicach. Domagają się zapisania bezpieczeństwa żywnościowego w konstytucji

Redakcja

Dzisiaj po raz kolejny rolnicy z Niemiec manifestują swoje niezadowolenie z polityki rządowej. Główna manifestacja odbywa się w Dessau. Rolnicy protestują również w Dreźnie, Hamburgu, Kilonii, Moguncji, Bonn i innych miastach. Gospodarze domagają się zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

 

Nasi zachodni sąsiedzi w licznych protestach domagają się od rządzących utrzymania odpowiedzialnego i zrównoważonego rolnictwa. Wg nich aktualnie nie ma gwarancji popytu na bezpieczną, przetestowaną żywność wytworzoną w kraju, której jakość jest niepodważalna. Rolnicy domagają się, by bezpieczeństwo żywności było priorytetem dla rządzących. Co więcej uważają, że taki zapis powinien być „zakotwiczony w konstytucji”. Kolejne obostrzenia dla rolników powodują, iż produkcja żywności będzie ograniczona, a uzależnienie Niemiec od importowanej żywności będzie coraz większe. - Łańcuchy dostaw mogą ulec awarii w dowolnym momencie, na przykład z powodu globalnych kryzysów gospodarczych lub sytuacji krytycznych - takich jak obecny koronawirus – czytamy w niemieckim portalu Agrarheute.

 

Protestujący oczekują również wycofania wszystkich poprzednich raportów na temat azotanów, które zgłoszono Unii Europejskiej i poddanie ich dokładnej analizie. Rolnicy uważają te dane za niewiarygodne i szkodliwe dla ich działalności.

Źródło: Agrarheute

Może zainteresuje Cię również:

Burzliwe demonstracje rolników we Francji. Protest

We Francji trwają demonstracje rolników przeciwko reformie r

Zieloni nalegają na społecznie akceptowalne ograni

Grupa parlamentarna Zielonych w Dolnej Saksonii apeluje o ws

Rolnicy spłacą długi Bielmleku? Możliwe strajki ok

- Według najnowszych informacji krążących na rynku oraz uzys