Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 grudnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7038 EUR EUR - 4.4642 GBP GBP - 4.9426 DKK DKK - 0.5996
Archiwum
02.12.2020 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,40 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,73 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ 01.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,50 (- 0,36%), kukurydza STY21 - 189,75 (- 1,94%), rzepak LUT21 - 404,25 (- 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Niemieccy rolnicy ponownie protestują na ulicach. Domagają się zapisania bezpieczeństwa żywnościowego w konstytucji

Redakcja

Dzisiaj po raz kolejny rolnicy z Niemiec manifestują swoje niezadowolenie z polityki rządowej. Główna manifestacja odbywa się w Dessau. Rolnicy protestują również w Dreźnie, Hamburgu, Kilonii, Moguncji, Bonn i innych miastach. Gospodarze domagają się zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

 

Nasi zachodni sąsiedzi w licznych protestach domagają się od rządzących utrzymania odpowiedzialnego i zrównoważonego rolnictwa. Wg nich aktualnie nie ma gwarancji popytu na bezpieczną, przetestowaną żywność wytworzoną w kraju, której jakość jest niepodważalna. Rolnicy domagają się, by bezpieczeństwo żywności było priorytetem dla rządzących. Co więcej uważają, że taki zapis powinien być „zakotwiczony w konstytucji”. Kolejne obostrzenia dla rolników powodują, iż produkcja żywności będzie ograniczona, a uzależnienie Niemiec od importowanej żywności będzie coraz większe. - Łańcuchy dostaw mogą ulec awarii w dowolnym momencie, na przykład z powodu globalnych kryzysów gospodarczych lub sytuacji krytycznych - takich jak obecny koronawirus – czytamy w niemieckim portalu Agrarheute.

 

Protestujący oczekują również wycofania wszystkich poprzednich raportów na temat azotanów, które zgłoszono Unii Europejskiej i poddanie ich dokładnej analizie. Rolnicy uważają te dane za niewiarygodne i szkodliwe dla ich działalności.

Źródło: Agrarheute

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy znów protestują na drogach. Komornicy zacz

Dzisiaj na drodze krajowej nr 16 protestowali rolnicy, główn

Polityka niskich cen Lidla. Protest niemieckich ro

Minionej nocy pod sklepami sieci handlowej Lidl w Dolnej Sak

Rolnicy szykują się do strajku w Warszawie. Oborni

- Mam dużo telefonów i wiele głosów do mnie dociera, że trze