Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
01.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 181,50 (+ 0,55%), kukurydza SIE20 - 168,50 (+ 0,60%), rzepak SIE20 - 377,25 (- 0,20%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.07.2020 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,50 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

W Europie rolnicy coraz częściej manifestują na ulicach. Tym razem protestowali Austriacy

Redakcja

W Marchtrenk niedaleko miasta  Linz w Austrii, rolnicy z około 70 ciągnikami protestowali przed centrum dystrybucyjnym Spar. Żądają lepszych cen za swoje produkty. W tym samym czasie trwają masowe protesty rolników w Holandii i Hiszpanii. Również w Niemczech i Francji gospodarze regularnie i tłumnie manifestują swoje niezadowolenie z polityki rządów tych krajów.

 

Jak podaje ORF Online, rolnicy, którzy zjechali pod Linz pochodzili z całej Austrii. Na miejsce protestu przyjechali około 70 ciągnikami i okrążyli tereny sieci handlowej Spar. Swoją manifestacją rolnicy chcą zwrócić uwagę na niskie ceny producenta. - Mamy najwyższą jakość i najwyższe standardy na całym świecie i musimy konkurować z produktami z całego świata, które są tanie, często niszczą klimat i nie są przyjazne dla zwierząt - powiedział rzecznik rolników Christian Tornehl. Jak podkreśla, aby móc produkować w sposób zrównoważony, rolnicy potrzebują odpowiednich cen i właśnie dlatego rozpoczęli protest. Jak zapowiedział Tornehl, to dopiero pierwsza tego typu akcja i w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych. Rolnicy przekazali swoje żądania Sparowi. Twierdzą, iż w szczególności mleko, mięso i zboża powinny mieć lepsze, uczciwe ceny.Władze Spar twierdzą natomiast, iż proponują rolnikom ceny rynkowe i dotychczas stosunki z tym sektorem były dobre. Wg sieci handlowej, grupa protestujących rolników nie jest odpowiednią reprezentacją do negocjacji.

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na manifestację 220 ciągnikami. Nie ch

Dolna Saksonia wciąż nie legitymuje się wystarczającą powier

Rolnicy w Niemczech znowu są obwiniani o psucie śr

Po przymusowej przerwie związanej z epidemia koronawirusa, j

Protest hodowców drobiu okazał się klapą. Na jedne

- Było bardzo duże zainteresowanie ze strony hodowców. Było