Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 marca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,1127 EUR EUR - 4,5246 GBP GBP - 5,0218 DKK DKK - 0,6065
Archiwum
27.03.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 195,00 (+ 0,78%), kukurydza CZE20 - 167,75 (- 0,15%), rzepak MAJ20 - 356,50 (+ 1,28%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.03.2020 12:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,25 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

W Europie rolnicy coraz częściej manifestują na ulicach. Tym razem protestowali Austriacy

Redakcja

W Marchtrenk niedaleko miasta  Linz w Austrii, rolnicy z około 70 ciągnikami protestowali przed centrum dystrybucyjnym Spar. Żądają lepszych cen za swoje produkty. W tym samym czasie trwają masowe protesty rolników w Holandii i Hiszpanii. Również w Niemczech i Francji gospodarze regularnie i tłumnie manifestują swoje niezadowolenie z polityki rządów tych krajów.

 

Jak podaje ORF Online, rolnicy, którzy zjechali pod Linz pochodzili z całej Austrii. Na miejsce protestu przyjechali około 70 ciągnikami i okrążyli tereny sieci handlowej Spar. Swoją manifestacją rolnicy chcą zwrócić uwagę na niskie ceny producenta. - Mamy najwyższą jakość i najwyższe standardy na całym świecie i musimy konkurować z produktami z całego świata, które są tanie, często niszczą klimat i nie są przyjazne dla zwierząt - powiedział rzecznik rolników Christian Tornehl. Jak podkreśla, aby móc produkować w sposób zrównoważony, rolnicy potrzebują odpowiednich cen i właśnie dlatego rozpoczęli protest. Jak zapowiedział Tornehl, to dopiero pierwsza tego typu akcja i w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych. Rolnicy przekazali swoje żądania Sparowi. Twierdzą, iż w szczególności mleko, mięso i zboża powinny mieć lepsze, uczciwe ceny.Władze Spar twierdzą natomiast, iż proponują rolnikom ceny rynkowe i dotychczas stosunki z tym sektorem były dobre. Wg sieci handlowej, grupa protestujących rolników nie jest odpowiednią reprezentacją do negocjacji.

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy z Niemiec blokują magazyny Aldi. Nie chcą

W nocy 8 marca wiele centrów dystrybucyjnych sieci handlowej

Rolnicy z Nowych Skalmierzyc nie chcą drogi w swoi

W najbliższy wtorek rolnicy z okolic Nowych Skalmierzyc będą

Niemieccy rolnicy ponownie protestują na ulicach.

Dzisiaj po raz kolejny rolnicy z Niemiec manifestują swoje n