Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 marca 2021, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8665 EUR EUR - 4.5903 GBP GBP - 5.3478 DKK DKK - 0.6173
Archiwum
08.03.2021 12:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,86 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++

W Europie rolnicy coraz częściej manifestują na ulicach. Tym razem protestowali Austriacy

Redakcja

W Marchtrenk niedaleko miasta  Linz w Austrii, rolnicy z około 70 ciągnikami protestowali przed centrum dystrybucyjnym Spar. Żądają lepszych cen za swoje produkty. W tym samym czasie trwają masowe protesty rolników w Holandii i Hiszpanii. Również w Niemczech i Francji gospodarze regularnie i tłumnie manifestują swoje niezadowolenie z polityki rządów tych krajów.

 

Jak podaje ORF Online, rolnicy, którzy zjechali pod Linz pochodzili z całej Austrii. Na miejsce protestu przyjechali około 70 ciągnikami i okrążyli tereny sieci handlowej Spar. Swoją manifestacją rolnicy chcą zwrócić uwagę na niskie ceny producenta. - Mamy najwyższą jakość i najwyższe standardy na całym świecie i musimy konkurować z produktami z całego świata, które są tanie, często niszczą klimat i nie są przyjazne dla zwierząt - powiedział rzecznik rolników Christian Tornehl. Jak podkreśla, aby móc produkować w sposób zrównoważony, rolnicy potrzebują odpowiednich cen i właśnie dlatego rozpoczęli protest. Jak zapowiedział Tornehl, to dopiero pierwsza tego typu akcja i w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych. Rolnicy przekazali swoje żądania Sparowi. Twierdzą, iż w szczególności mleko, mięso i zboża powinny mieć lepsze, uczciwe ceny.Władze Spar twierdzą natomiast, iż proponują rolnikom ceny rynkowe i dotychczas stosunki z tym sektorem były dobre. Wg sieci handlowej, grupa protestujących rolników nie jest odpowiednią reprezentacją do negocjacji.

Może zainteresuje Cię również:

Wójt protestował z rolnikami przeciwko „piątce dla

- Przesłuchiwanie mnie w charakterze podejrzanego uważam za

Protestujący rolnicy ciągani po komisariatach. To

- Wygląda na to, że rolnik nie ma prawa do protestu. Można m

Minister Puda nie owija w bawełnę. Nie ma środków

Rolnicy z Warmii i Mazur, którzy pod koniec ubiegłego roku p