Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 czerwca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9217 EUR EUR - 4,4443 GBP GBP - 4,9563 DKK DKK - 0,5961
Archiwum
05.06.2020 13:49 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,54 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 04.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,50 (+ 1,49%), kukurydza CZE20 - 170,00 (0,00%), rzepak SIE20 - 373,00 (- 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Dlaczego Michał Kołodziejczak wezwał policję do sklepu?

Redakcja
Agro Unia

- Jak można sprzedawać holenderską marchew jako polską i holenderskie ziemniaki jako polskie? - pyta Michał Kołodziejczak, który po raz kolejny podjął interwencję związaną z praktykami sieci handlowych, które za nic sobie maja prawidłowe znakowanie kraju pochodzenia warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Tym razem lider Agro Unii wezwał do sklepu policję.

 

- Ministerstwo nie może nic zrobić, inspekcja handlowa bezradna, UOKiK też jakiś niemrawy, odpowiednie służby, które powinny zajmować się przypadkami wprowadzania klientów w błąd, nie robią nic. Może policja? - napisał na Facebooku lider Agro Unii, publikując zdjęcia z interwencji policji w jednym ze sklepów Biedronki w Sieradzu.

 

- Złe znakowanie produktów w sklepach wielkopowierzchniowych to nie jest przypadek - to jest przestępstwo. To oszustwo. Nie można tego inaczej nazwać. Bo jak można sprzedawać holenderską marchew jako polską i holenderskie ziemniaki jako polskie? Nie można. To jawne działanie na szkodę polskich rolników i oszukiwanie polskich konsumentów. Dzisiejszy przypadek zgłosiliśmy na policję, która podjęła interwencje – napisał w mediach społecznościowych Kołodziejczak. Działacze Agro Unii zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu złożą pozew o naruszenie zasad uczciwej konkurencji i łamanie praw konsumentów.

 

Założyciel Agro Unii powiedział też w jednym z nagrań, iż będąc ministrem rolnictwa "wstydziłby się, że coś takiego dzieje się w niemieckim sklepie na polskiej ziemi". Wyraził też opinię, że "w ten sposób skolonizowali nas całkowicie i zrobili z nas wysypisko żywnościowe". - W przyszłym tygodniu składamy pozew o naruszenie zasad uczciwej konkurencji i łamanie praw konsumentów! - zapowiedział Michał Kołodziejczak.

Może zainteresuje Cię również:

Z Polski zrobiono śmietnik żywnościowy? Mięso z Hi

Michał Kołodziejczak po raz kolejny obnaża jakość produktów

Biedronka z zarzutem błędnego znakowania warzyw i

Konsumenci skarżyli się, że wywieszki w sklepach sieci Biedr

Michał Kołodziejczak zaprasza ministra Ardanowskie

- Ja ministra rolnictwa zapraszam, jak zaraz straci swoje st