Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7466 EUR EUR - 4.5480 GBP GBP - 5.1104 DKK DKK - 0.6114
Archiwum
15.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 231,50 (+ 0,76%), kukurydza MAR21 - 212,00 (- 0,12%), rzepak LUT21 - 432,25 (- 1,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.01.2021 13:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,40 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Dlaczego Michał Kołodziejczak wezwał policję do sklepu?

Redakcja
Agro Unia

- Jak można sprzedawać holenderską marchew jako polską i holenderskie ziemniaki jako polskie? - pyta Michał Kołodziejczak, który po raz kolejny podjął interwencję związaną z praktykami sieci handlowych, które za nic sobie maja prawidłowe znakowanie kraju pochodzenia warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Tym razem lider Agro Unii wezwał do sklepu policję.

 

- Ministerstwo nie może nic zrobić, inspekcja handlowa bezradna, UOKiK też jakiś niemrawy, odpowiednie służby, które powinny zajmować się przypadkami wprowadzania klientów w błąd, nie robią nic. Może policja? - napisał na Facebooku lider Agro Unii, publikując zdjęcia z interwencji policji w jednym ze sklepów Biedronki w Sieradzu.

 

- Złe znakowanie produktów w sklepach wielkopowierzchniowych to nie jest przypadek - to jest przestępstwo. To oszustwo. Nie można tego inaczej nazwać. Bo jak można sprzedawać holenderską marchew jako polską i holenderskie ziemniaki jako polskie? Nie można. To jawne działanie na szkodę polskich rolników i oszukiwanie polskich konsumentów. Dzisiejszy przypadek zgłosiliśmy na policję, która podjęła interwencje – napisał w mediach społecznościowych Kołodziejczak. Działacze Agro Unii zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu złożą pozew o naruszenie zasad uczciwej konkurencji i łamanie praw konsumentów.

 

Założyciel Agro Unii powiedział też w jednym z nagrań, iż będąc ministrem rolnictwa "wstydziłby się, że coś takiego dzieje się w niemieckim sklepie na polskiej ziemi". Wyraził też opinię, że "w ten sposób skolonizowali nas całkowicie i zrobili z nas wysypisko żywnościowe". - W przyszłym tygodniu składamy pozew o naruszenie zasad uczciwej konkurencji i łamanie praw konsumentów! - zapowiedział Michał Kołodziejczak.

Może zainteresuje Cię również:

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy

Po świętach kampania antyhodowlana została wznowio

Wczoraj na antenie Telewizji Polskiej wyemitowano program „A