Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
14.08.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,61 zł/kg (na podstawie informacji z 9 ubojni) +++ +++ +++ 13.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,25 (+ 0,42%), kukurydza LIS20 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 377,50 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++

Kilkudziesięciu aktywistów wtargnęło na fermę trzody chlewnej. Zabrali ze sobą jedną świnię

Redakcja
Meat The Victims

Czterdziestu obrońców praw zwierząt wtargnęło na fermę trzody chlewnej w Irlandii Północnej. Do zdarzenia doszło we wtorek rano. Aktywiści uwolnili jedną świnię. 

 

Około 40 działaczy na rzecz praw zwierząt z globalnego ruchu „Meat the Victims” włamało się we wtorek rano na fermę w Irlandii Północnej i „uwolniło” świnię. Członkowie grupy opublikowali nagrania wideo ze swoich działań oraz zdjęcia zwierząt. Niektóre zdjęcia pokazują świnie martwe lub chore.

 

Rzecznik miejscowej policji zakomunikował, iż jego posterunek otrzymał raport o proteście z udziałem kilku osób na fermie w okolicy Cloughmills około 4:30 rano. - Policja była obecna i rozmawiała z demonstrantami, którzy opuścili posiadłość na krótko przed 7 rano. Podczas incydentu nie było żadnych doniesień o przestępstwie – czytamy na portalu Agrarheute.

 

Departament Rolnictwa wysłał kontrolerów na farmę w celu zbadania doniesień o złych warunkach w tej hodowli. Rzecznik departamentu powiedział, że obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Ferma jest członkiem systemu zapewniania jakości Red Tractor, którego pracownicy również przystąpili do kontroli gospodarstwa.

 

Tymczasem właściciele zwrócili uwagę, że działania aktywistów doprowadziły do zagrożenia bezpieczeństwa biologicznego. Zakwestionowali również, że działacze byliby w stanie zająć się świnią, którą zabrali ze sobą.

 

Źródło: Agrarheute 

Może zainteresuje Cię również:

Tadeusz Rydzyk: Krowę gwałcą, jak ją doją! No głup

- Polacy! Nie może być pseudoekologów. Nie może być fanatyzm

Sława Sylwii Spurek dotarła do Izraela. Będzie poz

- Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak tra

Bulwersujący wpis Białych Kłamstw. Porównano krowy

Spore oburzenie wywołała dzisiejsza aktywność w mediach społ