Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

W Holandii rolnicy blokują ulice. Wspomagają ich koledzy z Niemiec

Redakcja

Działania, które pierwotnie miały na celu zablokowanie holenderskich centrów logistycznych w supermarketach zostały odwołane, ponieważ nie są zgodne z prawem. Organizacja Farmers Defense Force (FDF) odwołała się od wyroku sądu w tej sprawie i zawiesiła tę formę protestu. Tymczasem dzisiaj na ulice holenderskich miast i autostrady wyjechały setki ciągników. 

 

Holenderski sąd, stosownym wyrokiem, zabronił rolnikom podejmowania środków, które zakłócają zaopatrzenie supermarketów. Farmers Defense Force poinformowało rolników, że działania na razie muszą zostać odroczone. Nie powstrzymało to holenderskich rolników, by dzisiaj ponownie zaprotestować przeciwko polityce rolnej rządu. Holendrów wspierają ich koledzy po fachu z Niemiec. W samej Geldrii jest co najmniej 300 niemieckich ciągników.

 

Jak czytamy w Agrarheute, niemiecki rolnik Daniel Elling koordynuje działania swoich kolegów bezpośrednio za granicą do Achterhoek. Oczekuje, że około stu rolników przekroczy środę granicę w Winterswijk i kolejnych stu w Aalten. Według Ellinga tak będzie w całym regionie przygranicznym, od Groningen do Limburgii. Według Ellinga problemy są wszędzie takie same, a mianowicie „zła polityka rządu i nieuczciwa konkurencja ze strony importu produktów rolnych spoza Europy”. W przeciwieństwie do Holandii, dyskusja na temat azotu nie odgrywała dotąd tak dominującej roli w proteście niemieckich rolników.

 

Holenderskie media informują dziś, że policja ściągnęła 16 ciągników z drogi A2 i w kampusie High Tech w Eindhoven. Policja poinformowała właścicieli pojazdów, że jazda ciągnikami po autostradzie jest zabroniona i niebezpieczna. Protesty odbywają się przynajmniej w kilkunastu punktach na terenie kraju. Niektórzy działacze pojechali również ciągnikami do centrum dystrybucji supermarketów Albert Heijn. Budynek znajduje się w Tilburgu. Policja jest obecna, aby towarzyszyć akcji. Według rzeczniczki Albert Heijn nie może być mowy o blokadzie. 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Protest rolników w Berlinie. Domagają się ochrony

Dzisiaj w Berlinie niemieccy rolnicy rozpoczęli kolejny prot

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy

Bustowski o protestach Agro Unii: Dym dla dymu, z

- Jesteśmy świadkami protestów rolniczych pod przewodnictwem