Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
10.07.2020 13:19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 09.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,75 (+ 0,40%), kukurydza SIE20 - 175,75 (+ 1,15%), rzepak SIE20 - 385,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

W Holandii rolnicy blokują ulice. Wspomagają ich koledzy z Niemiec

Redakcja

Działania, które pierwotnie miały na celu zablokowanie holenderskich centrów logistycznych w supermarketach zostały odwołane, ponieważ nie są zgodne z prawem. Organizacja Farmers Defense Force (FDF) odwołała się od wyroku sądu w tej sprawie i zawiesiła tę formę protestu. Tymczasem dzisiaj na ulice holenderskich miast i autostrady wyjechały setki ciągników. 

 

Holenderski sąd, stosownym wyrokiem, zabronił rolnikom podejmowania środków, które zakłócają zaopatrzenie supermarketów. Farmers Defense Force poinformowało rolników, że działania na razie muszą zostać odroczone. Nie powstrzymało to holenderskich rolników, by dzisiaj ponownie zaprotestować przeciwko polityce rolnej rządu. Holendrów wspierają ich koledzy po fachu z Niemiec. W samej Geldrii jest co najmniej 300 niemieckich ciągników.

 

Jak czytamy w Agrarheute, niemiecki rolnik Daniel Elling koordynuje działania swoich kolegów bezpośrednio za granicą do Achterhoek. Oczekuje, że około stu rolników przekroczy środę granicę w Winterswijk i kolejnych stu w Aalten. Według Ellinga tak będzie w całym regionie przygranicznym, od Groningen do Limburgii. Według Ellinga problemy są wszędzie takie same, a mianowicie „zła polityka rządu i nieuczciwa konkurencja ze strony importu produktów rolnych spoza Europy”. W przeciwieństwie do Holandii, dyskusja na temat azotu nie odgrywała dotąd tak dominującej roli w proteście niemieckich rolników.

 

Holenderskie media informują dziś, że policja ściągnęła 16 ciągników z drogi A2 i w kampusie High Tech w Eindhoven. Policja poinformowała właścicieli pojazdów, że jazda ciągnikami po autostradzie jest zabroniona i niebezpieczna. Protesty odbywają się przynajmniej w kilkunastu punktach na terenie kraju. Niektórzy działacze pojechali również ciągnikami do centrum dystrybucji supermarketów Albert Heijn. Budynek znajduje się w Tilburgu. Policja jest obecna, aby towarzyszyć akcji. Według rzeczniczki Albert Heijn nie może być mowy o blokadzie. 

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Hiszpańscy rolnicy tłumnie protestują. Chcą uczciw

W Hiszpanii rolnicy blokują autostrady i tłumnie protestują

Hiszpańscy rolnicy sprzeciwiają się niskim cenom i

Hiszpańscy rolnicy protestowali w środę przed siedzibą minis

Holenderscy rolnicy emigrują. Będą uciekać do Kana

Coraz więcej holenderskich rolników rozważa sprzedaż swojego