Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
09 grudnia 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,8704 EUR EUR - 4,2830 GBP GBP - 5,0915 DKK DKK - 0,5732
Archiwum
09.12.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 185,25 (- 0,27%), kukurydza STY20 - 165,00 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 398,75 (+ 0,44%) [euro/tona] +++ +++ +++ 09.12.2019 12:46 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,16 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++

Kłamliwa wegańska reklama zdjęta przez organ nadzorczy

Martyna Frątczak

Reklama, która twierdziła, że ​​„jedzenie zwierząt” przyczynia się do zmian klimatu silniej niż transport, została usunięta przez Agencję ds. Standardów Reklamy (ASA) w Szkocji.

 

Kampania plakatowa grupy aktywistów Go Vegan została opublikowana w Szkocji w czerwcu tego roku.

W reklamie stwierdzono, że „jedzenie zwierząt” powoduje większą emisję gazów cieplarnianych niż transport.

Jednak zarówno oficjalne dane brytyjskiego, jak i szkockiego rządu wskazały inaczej, dlatego Krajowy Związek Rolników w Szkocji (NFU Scotland) złożył formalną skargę do ASA w sprawie „fałszywych oświadczeń”.

Skarga została złożona na początku czerwca. Go Vegan odpowiedział na skargę w sierpniu, na wydanie wyroku trzeba było jednak czekać jeszcze dwa miesiące.

W tym czasie plakaty były nadal widoczne.

Agencja ASA zapewniła obecnie, że wszystkie plakaty zostały zdjęte, a wegańska grupa Go Vegan oświadczyła, że w przyszłości wykorzysta tylko uzasadnione argumenty.

Przewodniczący NFU Scotland, Andrew McCornick, powiedział, że rolnicy są „sfrustrowani” z powodu rozpowszechniania „dezinformacji” na temat ich branży.

„Zakwestionowaliśmy twierdzenia na tym plakacie dotyczące wkładu sektora hodowlanego w emisję gazów cieplarnianych, ponieważ były one wyraźnie błędne, i przedstawiliśmy ASA statystyki, aby udowodnić naszą rację.” – powiedział McCornick.

„Z zadowoleniem przyjmujemy kroki podjęte przez ASA i nie zawahamy się składać podobnych skarg w przyszłości.”

Rolnicy mają jednak nadzieję na szybszą reakcję organu nadzorującego reklamy w przyszłości:  „Chociaż organizacja zgodziła się teraz usunąć plakaty, ich szkodliwe i niedokładne wiadomości były widoczne przez bardzo długi okres”.

 

Źródło:

Farming UK

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora: