Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
08.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,00 (+ 1,22%), kukurydza SIE20 - 173,75 (+ 1,16%), rzepak SIE20 - 385,00 (+ 0,85%) [euro/tona] +++ +++ +++ 08.07.2020 13:41 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,23 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Kłamliwa wegańska reklama zdjęta przez organ nadzorczy

Martyna Frątczak

Reklama, która twierdziła, że ​​„jedzenie zwierząt” przyczynia się do zmian klimatu silniej niż transport, została usunięta przez Agencję ds. Standardów Reklamy (ASA) w Szkocji.

 

Kampania plakatowa grupy aktywistów Go Vegan została opublikowana w Szkocji w czerwcu tego roku.

W reklamie stwierdzono, że „jedzenie zwierząt” powoduje większą emisję gazów cieplarnianych niż transport.

Jednak zarówno oficjalne dane brytyjskiego, jak i szkockiego rządu wskazały inaczej, dlatego Krajowy Związek Rolników w Szkocji (NFU Scotland) złożył formalną skargę do ASA w sprawie „fałszywych oświadczeń”.

Skarga została złożona na początku czerwca. Go Vegan odpowiedział na skargę w sierpniu, na wydanie wyroku trzeba było jednak czekać jeszcze dwa miesiące.

W tym czasie plakaty były nadal widoczne.

Agencja ASA zapewniła obecnie, że wszystkie plakaty zostały zdjęte, a wegańska grupa Go Vegan oświadczyła, że w przyszłości wykorzysta tylko uzasadnione argumenty.

Przewodniczący NFU Scotland, Andrew McCornick, powiedział, że rolnicy są „sfrustrowani” z powodu rozpowszechniania „dezinformacji” na temat ich branży.

„Zakwestionowaliśmy twierdzenia na tym plakacie dotyczące wkładu sektora hodowlanego w emisję gazów cieplarnianych, ponieważ były one wyraźnie błędne, i przedstawiliśmy ASA statystyki, aby udowodnić naszą rację.” – powiedział McCornick.

„Z zadowoleniem przyjmujemy kroki podjęte przez ASA i nie zawahamy się składać podobnych skarg w przyszłości.”

Rolnicy mają jednak nadzieję na szybszą reakcję organu nadzorującego reklamy w przyszłości:  „Chociaż organizacja zgodziła się teraz usunąć plakaty, ich szkodliwe i niedokładne wiadomości były widoczne przez bardzo długi okres”.

 

Źródło:

Farming UK

Martyna Frątczak
Autor: Martyna Frątczak
Martyna Frątczak, studentka Weterynarii, zainteresowana szeregiem zagadnień związanych z medycyną zwierząt, ekologią i epidemiologią. Pasjonatka literatury pięknej i popularnonaukowej. W przyszłości chciałaby połączyć pracę lekarza weterynarii z prowadzeniem badań naukowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora: