Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
06.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,50 (- 0,14%), kukurydza SIE20 - 169,50 (+ 0,74%), rzepak SIE20 - 379,25 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.07.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,53 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++

Najpierw głodują rośliny, potem rolnicy, potem wy. Czy wiesz, kto cię karmi?

Redakcja

Takiej demonstracji Berlin nie widział od dekad. Niemieccy rolnicy tłumnie walczą o godność, protestując już od kilku tygodni. Walczą nie tylko o korzystne rozwiązania prawne dla ich gospodarstw, ale również o zmianę negatywnego wizerunku kreowanego przez media i różnorakie organizacje. Dlatego wczoraj w stolicy Niemiec demonstrowało ok. 10 tys. gospodarzy z całego kraju, którzy wyprowadzili na ulice Berlina tysiące ciągników.

 

Już od niedzieli do Berlina ciągnęły kolumny ciągników ze wszystkich stron Niemiec. Konwoje traktorów ciągnęły się nawet na długość 20 km. Policja naliczyła grubo ponad 5 tys. ciągników. Protesty doprowadziły do wystąpienia dużych utrudnień w funkcjonowaniu metra i kolejki miejskiej. Wczoraj rano doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem samochodów osobowych, które wyprzedzały kolumny traktorów.

 

Rolnicy zjechali do Brandenburgii, aby zaprotestować przeciwko kolejnym obostrzeniom, które dotykają ich gospodarstwa. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie stosowania nawozów azotanowych. Wprowadzony we wrześniu pakiet rolny. przewiduje m.in. wycofanie do 2023 herbicydów zawierających glifosat. Władze Niemiec zapewniają, że rolnicy otrzymają na spełnienie wszystkich wymagań stosowne środki finansowe, ale to niespecjalnie przekonuje tamtejszych farmerów. Rolnicy oczekują intensywnych rozmów i poszukiwania konsensusu, który zadowoli wszystkie strony.

 

- Najpierw głodują rośliny, potem rolnicy, potem wy" - transparent z takim hasłem pojawił się na jednym z ciągników. "Czy wiesz, kto cię karmi?" - widniało na innym. To hasła, które pokazują, że niemieccy rolnicy domagają się szacunku reszty społeczeństwa, która korzysta z owoców ich pracy. Tymczasem w mediach trwa nieustająca nagonka na rolników, których uważa się za trucicieli środowiska naturalnego i osoby znęcające się nad zwierzętami. Jedna z przemawiających na wiecu mówiła jak daleko potrafią zajść szykany, nawet wobec dzieci rolników, które w szkole piętnowane są za to czym zajmują się ich rodzice.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na manifestację 220 ciągnikami. Nie ch

Dolna Saksonia wciąż nie legitymuje się wystarczającą powier

Rolnicy w Niemczech znowu są obwiniani o psucie śr

Po przymusowej przerwie związanej z epidemia koronawirusa, j

Protest hodowców drobiu okazał się klapą. Na jedne

- Było bardzo duże zainteresowanie ze strony hodowców. Było