Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
14.08.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,61 zł/kg (na podstawie informacji z 9 ubojni) +++ +++ +++ 13.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,25 (+ 0,42%), kukurydza LIS20 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 377,50 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++

Michał Kołodziejczak otrzymał z KOWR-u kilkadziesiąt tysięcy złotych. Hejtem się nie przejmuje

Paweł Hetnał

Po tym jak Agro Unia Michała Kołodziejczaka otrzymała z KOWR-u dotację na 89 tys. zł brutto, na organizację i jej lidera posypały się gromy. Nowemu Lepperowi, jak ochrzciły Kołodziejczaka niektóre media, internauci zarzucają sprzyjanie stronie rządowej i odejście od idei, które wcześniej przyświecały tej organizacji, w tym m. in. niezależność i nie korzystanie środków publicznych. Lider organizacji nie przejmuje się, jak to nazwał „hejtem”, bo jest przekonany, że jego działania przynoszą pozytywny skutek.

 

Prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie karnej dotyczącej strajku rolników na Placu Zawiszy. - Dzisiaj jest bardzo szczęśliwy dzień dla tych wszystkich, którzy to niezadowolenie wtedy pokazywali. Dzisiaj listonosz przyniósł mi dokument, prosto z prokuratury. To postanowienie o umorzeniu śledztwa, dochodzenia. Prokurator nie dopatrzył się tutaj znamion przestępstwa, poprzez co wszyscy rolnicy, którym groziła sprawa karna, tej sprawy karnej nie będą mieli. Czy było przekroczenie? Pewnie było, pewnie przekroczyliśmy pewne granice, których w normalnych sytuacjach przekraczać nie powinniśmy. Być może w taki sposób trzeba było to pokazać. Dzisiaj nasz szczęśliwy dzień – mówi w nagraniu opublikowanym na Facebook'u Michał Kołodziejczak. Dodajmy, że tło filmu stanowią płonące opony, za co autor filmu jest mocno krytykowany przez komentujących internautów.

 

- Bardzo dużo mówi się o tym na co Agro Unia wydaje pieniądze. Niestety dużą część tych finansów przeznaczamy na odpowiednią pomoc i obsługę prawną. Za nami wygrana sprawa, która dotyczyła miejscowości Dawidy. Tam udało się obronić kilkunastu rolników, choć strajkowało kilkudziesięciu, ale tylko niektórzy zostali oskarżeni o to że popełnili rzekomo jakieś przestępstwo. Przestępstwa nie było. Nasi prawnicy wszystkich obronili – podkreśla szef Agro Unii.

 

- Są też tacy, którym wszystkie nasze działania się nie podobają. Ja tego całkowicie nie rozumiem. Paliliśmy opony w Warszawie, to było źle. Dziś chcemy zająć się pozytywną promocją polskich produktów, bo wiemy, że jest to istotne i Polacy zaczynają na to zwracać uwagę. Nikt nie potrafi robić tego w odpowiedni sposób. Nie ma u nas patriotyzmu gospodarczego na takim poziomie jak choćby w Skandynawii. Czy kiedyś ktoś w Polsce wziął się za odpowiednią promocje polskich produktów, tych które są tutaj u nas wytwarzane? Teraz, kiedy my zaczynamy współpracę z KOWR-em i pokażemy filmy promujące polskie produkty, to znów fala hejtu od tych, którym nie podobały się nasze strajki, którzy dzwonili i mówili: Michał nie strajkuj, bo wrobią twoją rodzinę, nie poradzisz sobie. Ci, którym nie podobało się palenie opon i tym teraz nie podoba się, że my we współpracy z KOWR-em będziemy robić kilka filmów i pisać artykuły o tej tematyce. Czy wy nie widzicie tego absurdu. To tacy ludzie, którzy wyłącznie hejtują nasze działania. Kompletnie się tym nie przejmuję, bo nasze działania przynoszą naprawdę pozytywne efekty. Ja po roku tych wszystkich działań chciałbym aby tych efektów było więcej, ale w ciągu roku patriotyzm konsumencki w Polsce wzrósł o 11 proc. czego dowodzą odpowiednie badania. Więcej Polaków sprawdza jakiego pochodzenia jest produkt i dla mnie to jest bardzo ważne. Te działania będziemy realizować dalej – zapowiada Kołodziejczak.

 

Mnie kompletnie nie interesuje kto jest ministrem rolnictwa. Czy to jest człowiek z PiS-u, PSL-u, Platformy, SLD czy Konfederacji. Zawsze będziemy chcieli rozmawiać i naciskać. I takie działania właśnie teraz prowadzimy. Jeśli komuś się to nie podoba, to proszę robić inaczej. Najwięcej hejtują ci którym ciągle nie wychodzi, albo siedzą wyłącznie za ekranami komputerów i tam nas bardzo atakują – stwierdza lider Agro Unii.

 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Michał Kołodziejczak: PiS wycisnął z rolników wszy

- Dziś internet obiega informacja na temat tego, że poseł Zj

KOWR planuje powierzyć spółce GPW Ventures do 25 m

Małe i średnie firmy technologiczne z branży rolno-spożywcze

Z Polski zrobiono śmietnik żywnościowy? Mięso z Hi

Michał Kołodziejczak po raz kolejny obnaża jakość produktów