kps

kps

CenyRolnicze
18 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7050 EUR EUR - 4.5272 GBP GBP - 5.2657 DKK DKK - 0.6088
Archiwum


17.05.2021 13:21 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,20-7,00 zł/kg, średnia: 6,72 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni)

17.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-214,50 (-1,61%), kukurydza CZE21-250,50 (-0,20%), rzepak SIE21-541,00 (-1,23%) [euro/t]

Dodaj komunikat

zm skiba

zm skiba

Poseł Winnicki: Pewne radykalne, skrajne środowiska chcą zniszczyć każdą gałąź hodowli zwierząt w Polsce

Paweł Hetnał

Posłowie Konfederacji wychodzą z inicjatywą utworzenia parlamentarnego zespołu ds. hodowli zwierząt. Wg członków tego ugrupowania, potrzebujemy rzeczowej debaty ws. warunków i sposobów hodowli zwierzęcej - Polska jest przecież jedną z potęg europejskich w tej dziedzinie. Radykalne środowiska podjęły ideologiczną walkę z tą gałęzią polskiej gospodarki i próbują ją zniszczyć. Musimy się temu przeciwstawić – uważają inicjatorzy utworzenia zespołu.

 

- Podejmujemy inicjatywę jako Konfederacja, ale nie do końca jest to prawda. Jest to inicjatywa zespołu parlamentarnego, a więc taka inicjatywa, która jest otwarta na wszelkie środowiska i siły polityczne będące w Sejmie. Będziemy zapraszać do współpracy parlamentarzystów z absolutnie każdej partii politycznej, która w Sejmie się znalazła. Meritum sprawy jest powołanie zespołu ds. hodowli zwierzęcej Ten zespół jest potrzebny, z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze potrzebujemy rzeczowej debaty na temat warunków i sposobu, w jaki odbywa się hodowla zwierzęca w Polsce, a przecież Polska jest jedną z potęg europejskich w poszczególnych branżach, również jeśli chodzi o eksport. Hodowla zwierzęca w Polsce to są ogromne pieniądze, które idą do polskiej gospodarki każdego roku. To są setki tysięcy ludzi, którzy mają utrzymanie, dlatego na ten temat trzeba debatować. Drugi powód, dla którego trzeba powołać taki zespół, to walka w przestrzeni publicznej jaką toczą z hodowlą zwierząt różne organizacje. To nie jest walka merytoryczna, tylko walka ideologiczna. Pewne radykalne, skrajne środowiska chcą zniszczyć każdą gałąź hodowli zwierząt w Polsce i temu trzeba się merytorycznie przeciwstawić. W taki sposób aby wykazać jak bardzo niepoważne są te tendencje i dążenia – mówił podczas spotkania z dziennikarzamu poseł Konfederacji, Robert Winnicki.

 

- Spotykamy się z rolnikami, hodowcami trzody chlewnej i bydła. Wcześniej my mieliśmy taki problem, a w tej chwili problem ma całe polskie rolnictwo. Okazuje się, że krowy są gwałcone. Rolnicy, którzy starają się zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe, są w takim samym stopniu atakowani jak my jeszcze do niedawna - mówi Daniel Chmielewski, prezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych, który towarzyszył Winnickiemu we wczorajszej konferencji prasowej. 

 

Pierwsze posiedzenie planowane jest w grudniu lub na początku stycznia. Do współpracy zaprosimy posłów jak i wszystkie organizacje zajmujące się hodowlą zwierząt.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu