Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 listopada 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8853 EUR EUR - 4,2975 GBP GBP - 5,0017 DKK DKK - 0,5751
Archiwum
22.11.2019 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,68 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ 21.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 179,25 (- 0,42%), kukurydza STY20 - 164,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 390,00 (- 0,45%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.11.2019 12:41 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,75 zł/kg (na podstawie informacji z 18 ubojni) +++ +++ +++ +++

Obłęd w Niemczech. Reklama wegańskiej czekolady uderza w rolników

Redakcja

Katjes, producent słodyczy, prowadził kampanię przeciwko rolnikom i ich stowarzyszeniom z reklamą wegańskiej czekolady. Tak uważają niemieckie media związane z rolnictwem. Kreskówka pokazuje krowy maszerujące niczym żołnierze i dojone w rytm mrocznej muzyki. Wtem rozlega się koniecy głos i padają kluczowe słowa: „Każde życie jest cenne, a krowy nie są maszynami mlecznymi. Nawet w przypadku czekolady ”. W miniony wtorek około stu rolników manifestowało swoje oburzenie, pikietując pod siedzibą Katjes. W ich odczuciu, producent czekolady przedstawił rolników jako oprawców zwierząt.  

 

Hasło to pojawia się również na nowej czekoladzie Katjes z płatków owsianych. Reklama wywołała szeroką dyskusję w mediach społecznościowych. Chociaż niektórzy użytkownicy uważają ten film za dobry, inni mówią o „nazistowskiej estetyce komiksu”, która publicznie piętnuje całą branżę rolniczą w celach promocyjnych.

 

Bawarskie Stowarzyszenie Rolników (BBV) zareagowało na te reklamę i złożyło skargę do Niemieckiej Rady Reklamy. - W spocie telewizyjnym krowy są nazywane„ maszynami mlecznymi ”, a właściciele zwierząt prezentowani są jako oprawcy. Jest to dyskryminujące i nieuzasadnione - napisał BBV. Firma cukiernicza narysowała całkowicie niewłaściwy obraz bydła mlecznego w Bawarii i Niemczech do celów biznesowych, kontynuuje BBV.

 

Rada Reklamy zażądała od firmy wydania oświadczenia w tej sprawie i przekazała skargę do kolejnych organów państwa. Katja Heintschel von Heinegg, szefowa tej instytucji, powiedziała, że reklama może naruszać prawo przeciwko nieuczciwej konkurencji. Pada tam bowiem sugestia, że wszyscy właściciele bydła mlecznego i konsumenci czekolady wykorzystują zwierzęta. - Klip jest jednostronną i przesadną wizualizacją hodowli zwierząt - kontynuuje Heintschel von Heinegg.

 

- Wielu rolników czuje się zdyskredytowanych - mówi Georg Biedemann, rolnik z Kevelaer w Nadrenii Północnej-Westfalii, który we wtorek brał udział w demonstracji w Wesel, Rees i Emmerich skierowanej przeciwko producentowi czekolady. Następnie rolnicy pojechali do fabryki Katjes aby tam zamanifestować swoje niezadowolenie. - Z około 100 rolnikami ustawiliśmy się przed fabryką Katjes i głośno trąbiliśmy - mówi rolnik, który dodaje, że żadna osoba z kierownictwa fabryki nie wyszła do pikietujących rolników.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Litewscy rolnicy przymierzają się do protestów. Na

Akcja niemieckich rolników, którzy na swoich polach uprawnyc

Kolejna afera w Niemczech. Działacze organizacji p

Jak podaje tygodnik Der Spiegel, co piąta świnia urodzona w

Ceny krów rzeźnych w Niemczech przestały spadać

Presja na ceny krów rzeźnych w Niemczech znacznie się obniży