Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 czerwca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9217 EUR EUR - 4,4443 GBP GBP - 4,9563 DKK DKK - 0,5961
Archiwum
05.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 186,75 (- 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,00 (- 1,76%), rzepak SIE20 - 375,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.06.2020 13:49 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,54 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Horror zwierząt w niemieckim laboratorium. Krzyk, ból i śmierć w męczarniach

Redakcja
Soko Tierschutz

Organizacja prozwierzęca Soko Tierschutz, która w ostatnich miesiącach zasłynęła m. in. z ujawnienia niemieckiej afery z ubojem leżącego bydła, tym razem wpadła na trop bestialskich praktyk w laboratorium farmakologii i toksykologii pod Hamburgiem. Jeden z działaczy zatrudnił się tam i to co zarejestrował mrozi krew żyłach: małpy krzyczące z bólu, umierające w katuszach psy i koty. To wszystko po to, by testować m.in. leki.

 

Aktywista pracował przez cztery miesiące w laboratorium w Neu Wulmstorf i w tym czasie zgromadził bogatą dokumentację. Zdjęcia i materiały filmowe ukazują m. in. krwawiące psy pozostawione w klatkach samym sobie. W ukazanych nagraniach widzimy też makaki, które są trzymane w zbyt małych klatkach. Wobec małp regularnie używano przemocy. Leki aplikowano do ich żołądka siłą, za pomocą rurki. Koty otrzymywały po 13 zastrzyków dziennie, a wykonywali je nieprzeszkoleni pracownicy, zadając zwierzętom ból. Brak wykwalifikowanego personelu, to jeden z podstawowych zarzutów organizacji Soko, która wskazuje, że do laboratorium rekrutuje się byłych rzeźników, mechaników czy żołnierzy. To tylko kilka z licznych oskarżeń wobec laboratorium.

 

- Zwierzęta machały ogonami, nawet kiedy zabierano je na śmierć, psy desperacko chciały nawiązać kontakt z ludźmi. Najgorzej traktowano małpy. Są trzymane w ciasnych, małych klatkach. Wiele zwierząt rozwinęło kompulsywne skłonności i krążyło w kółko – mówi jeden z działaczy organizacji Soko Tierschutz.

 

Jak wskazują aktywiści, większość testów i badań kończy się śmiercią zwierzęcia. Wg Soko Tierschutz tylko w Niemczech w wyniku eksperymentów umiera 2,8 mln zwierząt.

Może zainteresuje Cię również:

Chów przemysłowy, tradycyjny czy ekologiczny ?

Na wstępie warto wyjaśnić bardzo często mylone pojęcia tj. c

Samorząd rolniczy wnioskuje o skrócenie okresu obo

W związku z wydłużeniem terminu składania wniosków obejmując

Krowa na długim łańcuchu. Czy rolnik dostanie dopł

Czy do otrzymania wsparcia z działania wariant 2.1 będzie up