Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 13.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,50 (+ 2,96%), kukurydza CZE21 - 218,25 (+ 0,92%), rzepak MAJ21 - 505,25 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Czy w ARiMR dokonał się cud? Wg ministra Agencja w ekspresowym tempie nadrabia kilkumiesięczne zaległości

Paweł Hetnał
Wikipedia

- 28 sierpnia było około 20 tysięcy zaległych wniosków, które czekały kilka miesięcy, a niektóre nawet dwa lata - przyznał minister Jan Krzysztof Ardanowski w wystąpieniu z 8 października w Polsat News. - Zmieniłem panią prezes, na wczoraj zostało 5 tysięcy wniosków. Mam zapewnienie, że do listopada zejdziemy do zera - dodał.

 

Natomiast dzień wcześniej, na antenie Radia Zet, minister miał mówić o zaległych 7 tysiącach wniosków inwestycyjnych. - 13 tys. wniosków zostało podpisanych w terminie miesiąca od rozmowy nagranej w ARiMR. Daje to 840 wniosków na jeden oddział. Jak to jest możliwe żeby zawrzeć prawie 40 umów dziennie w sytuacji gdy były braki formalne, brak uzupełnień i trzeba wysłać wezwanie do beneficjenta? - pyta nie dowierzając słowom ministra Marcin Bustowski ze Związku Zawodowego Rolników RP. - W jaki sposób pan minister Ardanowski i Agencja byli w stanie zawrzeć tak poważną ilość umów i dlaczego przez dwa lata umowy nie były zawierane z naruszeniem rozporządzeń ministra rolnictwa i terminów określonych w rozporządzeniu? Pytam w Agencji o tę sprawę, a rzecznik odpowiada, że nie będzie odpowiadał na kwestie związane z wypowiedziami ministra Ardanowskiego. Prezesa Nowakowskiego nie ma, wszyscy się pochowali po kątach, wezwali ochronę i twierdzą, że tutaj nie można rozmawiać i nagrywać, nie można nic. (…) Chwała Bogu, że jeszcze są pracownicy w powiatowych oddziałach, którzy robią porządek, żeby rolnicy dostali dopłaty – mówił Bustowski w nagraniu zrealizowanym przed warszawską siedzibą ARiMR.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Premia dla młodego rolnika, a wniosek o płatności

- Mam pytanie w sprawie premii „młody rolnik”. Czy w związku

Komornik był bezwzględny. Zabrał ciągnik z ładowac

- Zabrali mi jeden jedyny ciągnik. Co więcej, zarekwirowano

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy