Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
14.08.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,61 zł/kg (na podstawie informacji z 9 ubojni) +++ +++ +++ 13.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,25 (+ 0,42%), kukurydza LIS20 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 377,50 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++

Minister Ardanowski wysyła sprzeczne sygnały ws. sytuacji w ARiMR. Dzisiaj mówił, że Agencja działa dobrze, a będzie działała jeszcze lepiej

Paweł Hetnał

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, w której minister Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do swoich wypowiedzi ze spotkania z kadrą zarządzającą ARiMR. Przypomnijmy, że w ujawnionym nagraniu szef resortu stwierdził, że Agencja to instytucja chora i należy zastanowić się na jej dalszym funkcjonowaniem. Tymczasem dzisiaj dziennikarze usłyszeli, że "ARiMR działa dobrze, a będzie jeszcze lepiej". 

 

- To nie są żadne tajne materiały – mówił podczas konferencji prasowej w Golubiu-Dobrzyniu minister Ardanowski, dodając, że może powtórzyć dziennikarzom dokładnie to samo, co usłyszeli na taśmie ujawnionej przez Krzysztofa Tołwińskiego i Marcina Bustowskiego z Konfederacji. - To było uczulenie kierownictwa i pracowników. (…) Nie ma w tej chwili ryzyka utraty pieniędzy, chociaż wolę dmuchać na zimne. Nie chcę, by minister, który przyjdzie po mnie, martwił się czy stracimy pieniądze tak potrzebne rolnikom - mówił na dzisiejszym spotkaniu Ardanowski. Dodał, że czasami ojcowska reprymenda wystarczy, by coś zaczęło lepiej funkcjonować. - Z wniosków, których jeszcze miesiąc temu było 19 tys., tych na modernizację gospodarstw rolnych na zakup maszyn i urządzeń, zostało w tej chwili jeszcze 7 tys. Pozostałe zostaną zrealizowane w listopadzie – informował szef ministerstwa.

 

Monitoruję postęp wydawania decyzji. Uczuliłem również dyrektorów, by nie przeciągali procedur - powiedział szef resortu, akcentują, iż czasami sprawdzanie wnisoków wygląda jak "szukanie dziury w całym". - Jeśli są problemy interpretacyjne przepisów, to od interpretacji jest ministerstwo, znakomici prawnicy i departamenty będące w kontakcie z KE. Ministerstwo rolnictwa daje egzegezę przepisów – wyjaśniał Ardanowski i przekonywał, że „Agencja działa dobrze, a będzie działała jeszcze lepiej”.  

 

O treści nagrania z narady ministra z kierownictwem ARiMR pisaliśmy tutaj - kliknij. 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Znakowanie mięsa flagą kraju pochodzenia. Czy to c

30 września wejdą w życie zmiany w rozporządzeniu

Minister Ardanowski: Niemcy wypychali mięso po bar

Wyłączanie zakładów z produkcji powoduje komplikacje dla cał

Kontynuacja pomocy suszowej

Od dzisiaj producenci rolni, którym zagraża utrata płynności