Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++

Minister Ardanowski wysyła sprzeczne sygnały ws. sytuacji w ARiMR. Dzisiaj mówił, że Agencja działa dobrze, a będzie działała jeszcze lepiej

Paweł Hetnał

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, w której minister Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się do swoich wypowiedzi ze spotkania z kadrą zarządzającą ARiMR. Przypomnijmy, że w ujawnionym nagraniu szef resortu stwierdził, że Agencja to instytucja chora i należy zastanowić się na jej dalszym funkcjonowaniem. Tymczasem dzisiaj dziennikarze usłyszeli, że "ARiMR działa dobrze, a będzie jeszcze lepiej". 

 

- To nie są żadne tajne materiały – mówił podczas konferencji prasowej w Golubiu-Dobrzyniu minister Ardanowski, dodając, że może powtórzyć dziennikarzom dokładnie to samo, co usłyszeli na taśmie ujawnionej przez Krzysztofa Tołwińskiego i Marcina Bustowskiego z Konfederacji. - To było uczulenie kierownictwa i pracowników. (…) Nie ma w tej chwili ryzyka utraty pieniędzy, chociaż wolę dmuchać na zimne. Nie chcę, by minister, który przyjdzie po mnie, martwił się czy stracimy pieniądze tak potrzebne rolnikom - mówił na dzisiejszym spotkaniu Ardanowski. Dodał, że czasami ojcowska reprymenda wystarczy, by coś zaczęło lepiej funkcjonować. - Z wniosków, których jeszcze miesiąc temu było 19 tys., tych na modernizację gospodarstw rolnych na zakup maszyn i urządzeń, zostało w tej chwili jeszcze 7 tys. Pozostałe zostaną zrealizowane w listopadzie – informował szef ministerstwa.

 

Monitoruję postęp wydawania decyzji. Uczuliłem również dyrektorów, by nie przeciągali procedur - powiedział szef resortu, akcentują, iż czasami sprawdzanie wnisoków wygląda jak "szukanie dziury w całym". - Jeśli są problemy interpretacyjne przepisów, to od interpretacji jest ministerstwo, znakomici prawnicy i departamenty będące w kontakcie z KE. Ministerstwo rolnictwa daje egzegezę przepisów – wyjaśniał Ardanowski i przekonywał, że „Agencja działa dobrze, a będzie działała jeszcze lepiej”.  

 

O treści nagrania z narady ministra z kierownictwem ARiMR pisaliśmy tutaj - kliknij. 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Uwaga na oszustów. Oferują "pomoc" przy obsłudze w

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły

Piątka dla zwierząt wprowadzana tylnymi drzwiami.

- Decyzja o tym, by ograniczać w Polsce ubój rytualny, jest

Była pracownica ARiMR oskarżona o wyłudzenie 300 t

Prokuratura Rejonowa w Ełku skierowała akt oskarżenia przeci