Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
10 grudnia 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8711 EUR EUR - 4,2880 GBP GBP - 5,0945 DKK DKK - 0,5738
Archiwum
10.12.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 181,00 (- 2,29%), kukurydza STY20 - 165,00 (0,00%), rzepak LUT20 - 397,75 (- 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 09.12.2019 12:46 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,16 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++

Czy rolnicy wymuszają gwałty na kurach?

Redakcja

Od kilku dni na ulicach Warszawy obserwujemy bilbordy przygotowane przez stowarzyszenie Otwarte Klatki - organizację, która w ostatnich latach spędza sen z powiek większości polskich rolników. Bilbordy mają zachęcać wyborców do głosowania na tych polityków, którzy w nowej kadencji parlamentu zajmą się likwidacją wszelkich hodowli klatkowych. Akcja ta doczekała się kontry oponentów.

 

Kampania Otwartych Klatek zbiegła się w czasie z ostatnim kongresem kobiet, podczas którego aktywiści ekologiczni zorganizowali panele dyskusyjne na następujące tematy:

-Płeć jako wyrok, ciało jako towar-sztuczna inseminacja, wymuszone i przerwane macierzyństwo, spieniężona laktacja, niechciana starość. Opis życia samic zwierząt hodowlanych.

-Traktowanie samic zwierząt hodowlanych i tego, że przemoc ma płeć, także u zwierząt, wspólnego losu zwierząt i kobiet oraz połączeń między ruchem feministycznym a prozwierzęcym.

 

- Efektem wspólnych działań "ekologów" oraz feministek była dosyć ciekawa konstatacja, sprowadzając się do tego, że rolnicy wymuszają gwałty na kurach nie mówiąc już o tym, co robią inseminatorzy... - czytamy w komunikacie Fundacji Polska Ziemia, która od pewnego czasu działa „na rzecz komunikacji rolnictwa z miastem".

 

Dlatego Fundacja zaprezentowała w internecie nieco prześmiewczy spot, zachęcający do głosowania na kandydatkę Marzenę Znoś — Jajko. I nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że Marzena jest kurą i to w dodatku feministką. - Organizacje "ekologiczne" w przedwyborczym szale nagabują polityków na tłiterach i fejsbukach, żądając deklaracji. Otwarte Klatki przygotowały nawet kampanię, aby głosować na zwierzęta, czy coś tam. Każda inicjatywa wyborcza, nawet tak nudna, jak ta tworzona przez zielonych — powinna mieć spot. Wyszliśmy więc naprzeciw oczekiwaniom aktywistów i oto Marzena. Marzena Znoś — Jajko. Kandydatka aktywistów ekologicznych. Jakie środowisko, taka kandydatka, jaka kandydatka — takie postulaty – pisze Marek Miśko z Fundacji Polska Ziemia. Wspomniany spot można zobaczyć klikając tutaj. 

Może zainteresuje Cię również:

Minister Ardanowski: To najlepszy czas, aby przep

– Teraz jest moment krytyczny. To najlepszy czas, aby przepr

Ostaszewska i inne celebrytki paradują z oskórowan

Na początku listopada w centrum Warszawy pojawiły się bill

Stowarzyszenie Otwarte Klatki odpowiada na fakturę

- Uprzejmie wnosimy o korektę wystawionej faktury i odliczen