Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
08.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,00 (+ 1,22%), kukurydza SIE20 - 173,75 (+ 1,16%), rzepak SIE20 - 385,00 (+ 0,85%) [euro/tona] +++ +++ +++ 08.07.2020 13:41 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,23 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Czy rolnicy wymuszają gwałty na kurach?

Redakcja

Od kilku dni na ulicach Warszawy obserwujemy bilbordy przygotowane przez stowarzyszenie Otwarte Klatki - organizację, która w ostatnich latach spędza sen z powiek większości polskich rolników. Bilbordy mają zachęcać wyborców do głosowania na tych polityków, którzy w nowej kadencji parlamentu zajmą się likwidacją wszelkich hodowli klatkowych. Akcja ta doczekała się kontry oponentów.

 

Kampania Otwartych Klatek zbiegła się w czasie z ostatnim kongresem kobiet, podczas którego aktywiści ekologiczni zorganizowali panele dyskusyjne na następujące tematy:

-Płeć jako wyrok, ciało jako towar-sztuczna inseminacja, wymuszone i przerwane macierzyństwo, spieniężona laktacja, niechciana starość. Opis życia samic zwierząt hodowlanych.

-Traktowanie samic zwierząt hodowlanych i tego, że przemoc ma płeć, także u zwierząt, wspólnego losu zwierząt i kobiet oraz połączeń między ruchem feministycznym a prozwierzęcym.

 

- Efektem wspólnych działań "ekologów" oraz feministek była dosyć ciekawa konstatacja, sprowadzając się do tego, że rolnicy wymuszają gwałty na kurach nie mówiąc już o tym, co robią inseminatorzy... - czytamy w komunikacie Fundacji Polska Ziemia, która od pewnego czasu działa „na rzecz komunikacji rolnictwa z miastem".

 

Dlatego Fundacja zaprezentowała w internecie nieco prześmiewczy spot, zachęcający do głosowania na kandydatkę Marzenę Znoś — Jajko. I nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że Marzena jest kurą i to w dodatku feministką. - Organizacje "ekologiczne" w przedwyborczym szale nagabują polityków na tłiterach i fejsbukach, żądając deklaracji. Otwarte Klatki przygotowały nawet kampanię, aby głosować na zwierzęta, czy coś tam. Każda inicjatywa wyborcza, nawet tak nudna, jak ta tworzona przez zielonych — powinna mieć spot. Wyszliśmy więc naprzeciw oczekiwaniom aktywistów i oto Marzena. Marzena Znoś — Jajko. Kandydatka aktywistów ekologicznych. Jakie środowisko, taka kandydatka, jaka kandydatka — takie postulaty – pisze Marek Miśko z Fundacji Polska Ziemia. Wspomniany spot można zobaczyć klikając tutaj. 

Może zainteresuje Cię również:

Otwarte Klatki zachęcają pracowników ferm i ubojni

Aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki rozpoczęli pierwszą

Otwarte Klatki pozywają "polskiego króla norek"

Stowarzyszenie Otwarte Klatki złożyło prywatny akt oskarżeni

Otwarte Klatki wieszczą koniec branży futrzarskiej

9 kwietnia zakończyła się tegoroczna aukcja futer na skandyn