Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 czerwca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9217 EUR EUR - 4,4443 GBP GBP - 4,9563 DKK DKK - 0,5961
Archiwum
05.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 186,75 (- 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,00 (- 1,76%), rzepak SIE20 - 375,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.06.2020 13:49 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,54 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Dlaczego rolnikom życzy się najgorszego i wyzywa od nazistów?

Paweł Hetnał

„Gwałcą krowy”, „znęcają się nad kurami”, „niszczą środowisko”, to określenia padające pod adresem rolników jakie coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Kampania #HejHejterze!, przygotowana przez Fundację Polska Ziemia, ma uświadomić społeczeństwu rosnącą nienawiść do rolników jaką coraz częściej wyrażają, tzw. „obrońcy praw zwierząt”.

 

„Jesteście zakałą narodu. Mentalnie bliżej wam do zwykłych nazistów niż zwykłych ludzi. Dla hajsu dręczycie niewinne zwierzęta”.

 

- To przykład twetta, który działa na emocje. Ma podbić atmosferę, skazać i wydać wyrok na ludzi, którzy prowadzą swoją działalność. To jest to na czym bazują, tzw. towarzystwa przyjaciół zwierząt. Ta sytuacja zaczyna się robić mocno niebezpieczna dla rolników, których rodziny żyją i utrzymują się z produkcji zwierzęcej – ocenia Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego w spocie przygotowanym przez Fundację.

 

„Psychopaci, obyście dostali najboleśniejszą formę raka za wasze podłe zachowania”.

 

- Myślę, że są to życzenia dla polskich rolników od kogoś tam. Od kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o tej działalności. To przykre i żenujące, ale ja niestety nie złożę takich życzeń tej osobie. Czasami milczenie jest złotem i warto nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia – komentuje kontrowersyjne wpisy internetowe Jacek Zarzecki z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

 

- Rolnicy zawsze dbali racjonalnie o przyrodę, bo są również od niej zależni. Wmawianie im, że oni nie rozumieją przyrody, że są okrutnikami jest absolutnie nieuprawnione. Rolnicy są największymi obrońcami przyrody. Sugerowanie, że rolnicy są ludźmi bez empatii i nie kochają zwierząt, to jest mocno nieprawdziwa teza i mówię to bardzo delikatnie – stwierdza w spocie Fundacji minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Minister Ardanowski: Kolejne ogniska ASF na pewno

Szef resortu rolnictwa przyznaje, że liczba odstrzelonych dz

Minister Ardanowski: Czy wszyscy członkowie naszej

 - Kiedy zwróciłem się z apelem, by osoby, które dyspon

Chciał uratować dwie świnki. Obie miały PRRS i zos

Źle rozumiany dobrostan zwierząt doprowadził do śmierci dwóc