Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 220,75 (+ 1,49%), kukurydza CZE21 - 221,00 (+ 1,26%), rzepak MAJ21 - 507,00 (+ 0,35%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Co się dzieje z Agro Unią?

Redakcja

Michał Kołodziejczak jako lider Agro Unii wzbudził w odstępie ostatniego roku wiele nadziei wśród rolników, którzy widzieli w tym człowieku nowego przywódcę chłopskiego, następcę Andrzeja Leppera. Po burzliwej i krótkiej przygodzie z polityką, Kołodziejczak wraz z innymi działaczami zamierza zbudować silny związek zawodowy. Na razie są tylko słowa, ale jak przekonuje szef Agro Unii, niebawem poznamy szczegóły nowej inicjatywy.

 

- Produkcja rolna to nie tylko praca w polu, to nie tylko traktory. Ciężka praca nie może ograniczać się jedynie do fizycznego wysiłku i pracy na swoim podwórku. Na zachodzie Europy wiedzą doskonale w czym tkwi sukces. Rozumieją, że rolnictwo, nawet jeśli jest oparte na rodzinnych, pojedynczych gospodarstwach, to gra zespołowa – napisał wczoraj na Facebook'u Michał Kołodziejczak.

 

- U nas mówi się o grupach producenckich, o działaniach biznesowych, a to co jest prawdziwą siłą krajów wysoko rozwiniętych chce się pominąć: siła związków. U nas związki zawodowe kojarzą się....każdy wie. Raczej słabo. Trzeba to zmienić. Kiedy powoływałem do życia AGROunię wiedziałem, że to wielkie wyzwanie, a recepty jak to robić - po prostu brak. Udało nam się jednak bardzo dużo. Temat rolnictwa jest podniesiony do tematu nr. 1 w polityce krajowej już od dłuższego czasu. Niestety praktycznych rozwiązań nadal nie widać wiele. Musimy iść jeszcze dalej, nie wolno się zatrzymać. Wielu chciało szybkich efektów i faktycznie są one częściowo, ale tylko częściowo osiągnięte. Dużo przed nami. Wiele jest na wyciągnięcie ręki. Tempo narzuciliśmy bardzo mocne, ale damy radę! - zapewnia Kołodziejczak.

 

Lider organizacji zapewnia, iż obecnie trwają prace nad rozwiązaniami i konkretnym kształtem związku zawodowego rolników w Polsce. Zapewnia, że Agro Unia będzie brała przykład z najlepszych związków w Europie. - Mam nadzieje, że już niedługo będę mógł pochwalić się z wami szczegółami pracy, której teraz nie widzicie – napisał Kołodziejczak.

Może zainteresuje Cię również:

Rolników wykańcza pandemia i współpraca z pośredni

Rolnicy ostrzegają, że wkrótce mogą nas czekać duże podwyżki

Trocinami w ptasią grypę. Minister przypomina o my

Drogi wjazdowe na obszar powiatu żuromińskiego, w którym pan

Indyki od tygodnia zdychają w męczarniach, bo zabr

Jak informuje Michał Kołodziejczak z Agro Unii, na terenie p