Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 czerwca 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,9303 EUR EUR - 4,3902 GBP GBP - 4,9334 DKK DKK - 0,5890
Archiwum
02.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 184,25 (- 1,21%), kukurydza CZE20 - 171,00 (+ 1,48%), rzepak SIE20 - 373,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.06.2020 12:43 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,60 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Co się dzieje z Agro Unią?

Redakcja

Michał Kołodziejczak jako lider Agro Unii wzbudził w odstępie ostatniego roku wiele nadziei wśród rolników, którzy widzieli w tym człowieku nowego przywódcę chłopskiego, następcę Andrzeja Leppera. Po burzliwej i krótkiej przygodzie z polityką, Kołodziejczak wraz z innymi działaczami zamierza zbudować silny związek zawodowy. Na razie są tylko słowa, ale jak przekonuje szef Agro Unii, niebawem poznamy szczegóły nowej inicjatywy.

 

- Produkcja rolna to nie tylko praca w polu, to nie tylko traktory. Ciężka praca nie może ograniczać się jedynie do fizycznego wysiłku i pracy na swoim podwórku. Na zachodzie Europy wiedzą doskonale w czym tkwi sukces. Rozumieją, że rolnictwo, nawet jeśli jest oparte na rodzinnych, pojedynczych gospodarstwach, to gra zespołowa – napisał wczoraj na Facebook'u Michał Kołodziejczak.

 

- U nas mówi się o grupach producenckich, o działaniach biznesowych, a to co jest prawdziwą siłą krajów wysoko rozwiniętych chce się pominąć: siła związków. U nas związki zawodowe kojarzą się....każdy wie. Raczej słabo. Trzeba to zmienić. Kiedy powoływałem do życia AGROunię wiedziałem, że to wielkie wyzwanie, a recepty jak to robić - po prostu brak. Udało nam się jednak bardzo dużo. Temat rolnictwa jest podniesiony do tematu nr. 1 w polityce krajowej już od dłuższego czasu. Niestety praktycznych rozwiązań nadal nie widać wiele. Musimy iść jeszcze dalej, nie wolno się zatrzymać. Wielu chciało szybkich efektów i faktycznie są one częściowo, ale tylko częściowo osiągnięte. Dużo przed nami. Wiele jest na wyciągnięcie ręki. Tempo narzuciliśmy bardzo mocne, ale damy radę! - zapewnia Kołodziejczak.

 

Lider organizacji zapewnia, iż obecnie trwają prace nad rozwiązaniami i konkretnym kształtem związku zawodowego rolników w Polsce. Zapewnia, że Agro Unia będzie brała przykład z najlepszych związków w Europie. - Mam nadzieje, że już niedługo będę mógł pochwalić się z wami szczegółami pracy, której teraz nie widzicie – napisał Kołodziejczak.

Może zainteresuje Cię również:

Michał Kołodziejczak zaprasza ministra Ardanowskie

- Ja ministra rolnictwa zapraszam, jak zaraz straci swoje st

Tylko natychmiastowe decyzje uchronią polskie gosp

Agro Unia zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o

Agro Unia domaga się zniesienia stref niebieskich

W związku z obecną sytuacją związaną z postępującym rozwojem