Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Co się dzieje z Agro Unią?

Redakcja

Michał Kołodziejczak jako lider Agro Unii wzbudził w odstępie ostatniego roku wiele nadziei wśród rolników, którzy widzieli w tym człowieku nowego przywódcę chłopskiego, następcę Andrzeja Leppera. Po burzliwej i krótkiej przygodzie z polityką, Kołodziejczak wraz z innymi działaczami zamierza zbudować silny związek zawodowy. Na razie są tylko słowa, ale jak przekonuje szef Agro Unii, niebawem poznamy szczegóły nowej inicjatywy.

 

- Produkcja rolna to nie tylko praca w polu, to nie tylko traktory. Ciężka praca nie może ograniczać się jedynie do fizycznego wysiłku i pracy na swoim podwórku. Na zachodzie Europy wiedzą doskonale w czym tkwi sukces. Rozumieją, że rolnictwo, nawet jeśli jest oparte na rodzinnych, pojedynczych gospodarstwach, to gra zespołowa – napisał wczoraj na Facebook'u Michał Kołodziejczak.

 

- U nas mówi się o grupach producenckich, o działaniach biznesowych, a to co jest prawdziwą siłą krajów wysoko rozwiniętych chce się pominąć: siła związków. U nas związki zawodowe kojarzą się....każdy wie. Raczej słabo. Trzeba to zmienić. Kiedy powoływałem do życia AGROunię wiedziałem, że to wielkie wyzwanie, a recepty jak to robić - po prostu brak. Udało nam się jednak bardzo dużo. Temat rolnictwa jest podniesiony do tematu nr. 1 w polityce krajowej już od dłuższego czasu. Niestety praktycznych rozwiązań nadal nie widać wiele. Musimy iść jeszcze dalej, nie wolno się zatrzymać. Wielu chciało szybkich efektów i faktycznie są one częściowo, ale tylko częściowo osiągnięte. Dużo przed nami. Wiele jest na wyciągnięcie ręki. Tempo narzuciliśmy bardzo mocne, ale damy radę! - zapewnia Kołodziejczak.

 

Lider organizacji zapewnia, iż obecnie trwają prace nad rozwiązaniami i konkretnym kształtem związku zawodowego rolników w Polsce. Zapewnia, że Agro Unia będzie brała przykład z najlepszych związków w Europie. - Mam nadzieje, że już niedługo będę mógł pochwalić się z wami szczegółami pracy, której teraz nie widzicie – napisał Kołodziejczak.

Może zainteresuje Cię również:

Miasto musi wiedzieć, że my oddajemy kilogram świn

- Mamy dość sprzedawania świń za 3,50 zł/kg. Mamy dość sprze

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy