Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Krzysztof Tołwiński: „My, polscy rolnicy, nie chcemy żyć z jałmużny”. Rolnicy poprą Konfederację?

Paweł Hetnał

- Z radością oznajmiam, że w Polsce są duże grupy rolników, które nic chcą tańczyć w rytm „ZChN zbliża się”. Trzeba ostrzegać wyborców, żeby nie głosowali na PSL, bo głosując na PSL głosujesz na Kukiza. Ci ludzie chcą normalnie pracować na roli, bez zbytniej ingerencji państwa, żeby im państwo nie przeszkadzało i nie odbierało pieniędzy. Ci właśnie rolnicy dołączą do Konfederacji. Witamy na pokładzie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji.

 

 

Krzysztof Tołwiński z Federacji Gospodarstw Rodzinnych zostanie jedynką listy siedleckiej Konfederacji w wyborach do Sejmu. - Dzisiaj rolnicy wyraźnie mówią, że są z Konfederacją. Rolnicy w wyborach do parlamentu narodowego są z Konfederacją, są w Konfederacji i popierają Konfederację. Mamy nadzieję, że polityka rolna, która jest w dramatycznym stanie, ulegnie pozytywnej przemianie. Rolnicy to ludzie ciężko pracujący. My wstajemy o godzinie 5 rano. Kładziemy się spać o 22-23. Polska wieś wyludnia się z najlepszych rolników. To są młodzi, mobilni ludzie, 30-40 latkowie, którzy dzisiaj opuszczają kraj. To są ludzie, którzy mają potężny fach w swoim ręku i niejednokrotnie gdzieś tam na zachodzie pracują w rolnictwie. Rodzi się pytanie: czy pracują dla Polski, czy pracują dla polskiego społeczeństwa. My polscy rolnicy, nie chcemy żyć z jałmużny. My chcemy być docenieni za nasz produkt, uznawany za najlepszy w Europie. Kolejne partie niczym się nie różnią od siebie i niszczą rolnictwo. Dlaczego zatem polski konsument nie może dostać dobrej polskiej żywności? Dlaczego jesteśmy eliminowani? W Polsce mamy już tylko 300 tys. gospodarstw towarowych, tych które produkują. Nie ma konfliktu pomiędzy polskimi rolnikami, nie ma konfliktu pomiędzy wsią i miastem, to jest konflikt wydumany, polityczny. Interes polskiego konsumenta jest interesem rolnika i na odwrót – przekonywał Tołwiński.

 

Z list Konfederacji do Senatu wystartuje również Marcin Bustowski ze Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej Solidarni.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Bustowski wygrał z korporacją. Działacz zarzuca pr

7 sierpnia 2020 spółka Animex Foods wystąpił do sądu z aktem

Dlaczego Viva i Otwarte Klatki nie idą do ferm prz

- Domagam się tego, aby wszystko co pochodzi z importu było

Poseł Konfederacji: Robicie z polskich rolników że

- Najpierw narzucacie polskiemu rolnikowi, hodowcy idiotyczn