Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
28 maja 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 4,0244 EUR EUR - 4,4264 GBP GBP - 4,9316 DKK DKK - 0,5937
Archiwum
28.05.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,25 (+ 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,50 (+ 0,15%), rzepak SIE20 - 369,25 (- 1,40%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.05.2020 12:44 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,35 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Michał Kołodziejczak rezygnuje ze Zgody. Ktoś chciał wsadzić go na minę?

Redakcja
Zgoda Facebook

Wczoraj wieczorem Michał Kołodziejczak poinformował, że rezygnuje z udziału w projekcie Zgoda. Partia ta, roboczo zwana uprzednio Prawdą, zamierzała wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Niedawny lider Agro Unii tłumaczy, że „nie chciał ludzi wprowadzić na minę”. Zapowiada jednocześnie, że to nie koniec jego walki o lepszą Polskę.

 

- Z wielką przykrością muszę poinformować Was, że zdecydowałem zawiesić swój udział w projekcie Zgoda – napisał wczoraj na Facebooku Michał Kołodziejczak. - Niestety mimo wszelkich podjętych przeze mnie prób rozwiązania tej sprawy, okazało się, że niektóre osoby, z którymi współtworzyliśmy ten projekt nie są tak naprawdę zainteresowane walką o nasz program, a jedynie realizacją swoich, partykularnych interesów. Nie da się tworzyć tak ambitnego i świeżego projektu bez ciężkiej pracy wszystkich stron. Wiem, że wielu z Was zaufało temu pomysłowi i chciało działać z nami. Bardzo Wam za to dziękuję, ale nie mogę pozwolić na to, by ludzie pełni ideałów i chęci prawdziwej zmiany, zmarnowali swój potencjał, a tak uważam - stałoby się w Zgodzie. Ta sytuacja dobitnie pokazuje mi, jak bardzo potrzebna jest głęboka odnowa w polskiej polityce i że tylko wymiana starych układów i nowi ludzie mogą zdziałać coś na lepsze. Wszystkim Wam, którzy zaufaliście mi i mnie wspieracie, dziękuję z całego serca i obiecuję, że to nie koniec moich działań i walki o lepszą Polskę. Gorycz porażki, która dziś czuję, przekujemy w przyszłości na jeszcze większą siłę do działania – deklaruje Kołodziejczak.

 

- Niestety nie można robić poważnego projektu z ludźmi, których interesuje tylko czubek własnego nosa i własne interesy. Popełniliśmy błąd na starcie z takimi osobami i wolę wycofać się z tego teraz niż wsadzać ludzi na minę – dodaje były lider Agro Unii.

 

- Dziś podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z projektu Zgody. Nikt na plecach rolników nie będzie budował swoich interesików. Niemniej jednak uważam, że dziś rolnicy i Konsumenci muszą mieć swoją reprezentację. Dziś rolnictwo jest traktowane jak zło konieczne, a o zdrowie konsumenta nikt nie dba. Powstaje pytanie: co robić? Jaka podjąć decyzję? Z kim iść aby bronić rolników i konsumentów – pyta Marcin Bustowski, przewodniczący ZZRR „Solidarni”, który również zaangażował się w projekt Michała Kołodziejczaka.

Może zainteresuje Cię również:

Michał Kołodziejczak zaprasza ministra Ardanowskie

- Ja ministra rolnictwa zapraszam, jak zaraz straci swoje st

Tylko natychmiastowe decyzje uchronią polskie gosp

Agro Unia zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o

Agro Unia domaga się zniesienia stref niebieskich

W związku z obecną sytuacją związaną z postępującym rozwojem