Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8053 EUR EUR - 4,2344 GBP GBP - 4,9682 DKK DKK - 0,5666
Archiwum
17.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,00 (+ 0,52%), kukurydza MAR20 - 173,00 (+ 1,02%), rzepak LUT20 - 407,50 (+ 0,80%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.01.2020 12:00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++

Michał Kołodziejczak rezygnuje ze Zgody. Ktoś chciał wsadzić go na minę?

Redakcja
Zgoda Facebook

Wczoraj wieczorem Michał Kołodziejczak poinformował, że rezygnuje z udziału w projekcie Zgoda. Partia ta, roboczo zwana uprzednio Prawdą, zamierzała wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Niedawny lider Agro Unii tłumaczy, że „nie chciał ludzi wprowadzić na minę”. Zapowiada jednocześnie, że to nie koniec jego walki o lepszą Polskę.

 

- Z wielką przykrością muszę poinformować Was, że zdecydowałem zawiesić swój udział w projekcie Zgoda – napisał wczoraj na Facebooku Michał Kołodziejczak. - Niestety mimo wszelkich podjętych przeze mnie prób rozwiązania tej sprawy, okazało się, że niektóre osoby, z którymi współtworzyliśmy ten projekt nie są tak naprawdę zainteresowane walką o nasz program, a jedynie realizacją swoich, partykularnych interesów. Nie da się tworzyć tak ambitnego i świeżego projektu bez ciężkiej pracy wszystkich stron. Wiem, że wielu z Was zaufało temu pomysłowi i chciało działać z nami. Bardzo Wam za to dziękuję, ale nie mogę pozwolić na to, by ludzie pełni ideałów i chęci prawdziwej zmiany, zmarnowali swój potencjał, a tak uważam - stałoby się w Zgodzie. Ta sytuacja dobitnie pokazuje mi, jak bardzo potrzebna jest głęboka odnowa w polskiej polityce i że tylko wymiana starych układów i nowi ludzie mogą zdziałać coś na lepsze. Wszystkim Wam, którzy zaufaliście mi i mnie wspieracie, dziękuję z całego serca i obiecuję, że to nie koniec moich działań i walki o lepszą Polskę. Gorycz porażki, która dziś czuję, przekujemy w przyszłości na jeszcze większą siłę do działania – deklaruje Kołodziejczak.

 

- Niestety nie można robić poważnego projektu z ludźmi, których interesuje tylko czubek własnego nosa i własne interesy. Popełniliśmy błąd na starcie z takimi osobami i wolę wycofać się z tego teraz niż wsadzać ludzi na minę – dodaje były lider Agro Unii.

 

- Dziś podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z projektu Zgody. Nikt na plecach rolników nie będzie budował swoich interesików. Niemniej jednak uważam, że dziś rolnicy i Konsumenci muszą mieć swoją reprezentację. Dziś rolnictwo jest traktowane jak zło konieczne, a o zdrowie konsumenta nikt nie dba. Powstaje pytanie: co robić? Jaka podjąć decyzję? Z kim iść aby bronić rolników i konsumentów – pyta Marcin Bustowski, przewodniczący ZZRR „Solidarni”, który również zaangażował się w projekt Michała Kołodziejczaka.

Może zainteresuje Cię również:

Zablokować rozwój hodowli w Polsce i w krótkim cza

- Jeszcze cały czas pracujemy nad następnymi rozwiązaniami,

Zamiast rozmów, siłowe rozwiązania. Policja rozbij

Policja spacyfikowała protest rolników zrzeszonych w Agro Un

Rolnicy protestują przed siedzibą PZŁ. Domagają si

Przed chwilą przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w