Miała być Prawda, a będzie Zgoda. Michał Kołodziejczak zarejestrował swoja partię

Redakcja

W miniony czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził rejestrację partii politycznej Michała Kołodziejczaka. Ugrupowanie będzie nazywało się Zgoda, a nie Prawda jak to było planowane wcześniej. Jak zapewnia lider partii, będzie to formacja centrowa. 

 

- Partia Zgoda jest partią centrową, nie prawicową, chociaż ma też postulaty prawicowe - powiedział polsatnews.pl niedawny lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak. - Jesteśmy gotowi do samodzielnego startu w wyborach - dodał przywódca ostatnich rolniczych protestów. W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził rejestrację jego partii politycznej.

 

Dlaczego Zgoda, a nie Prawda? - Prawda to był projekt realizowany do dnia dzisiejszego. Partia nazywa się Zgoda - przekazał w czwartek polsatnews.pl. Kołodziejczak przekonywał, że jego ugrupowanie jest gotowe do samodzielnego startu w wyborach i nie będzie większych problemów z uzyskaniem podpisów poparcia, by wystartować w całej Polsce.

 

Lider Zgody zapowiedział, że prezentacja postulatów partii ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Dodał, że jego ugrupowanie jest centrowe, choć ma w swoim programie elementy o charakterze prawicowym.

 

Jak informował Kołodziejczak, w działalność Zgody będą zaangażowani inni działacze Agro Unii. Maja pojawić się też nazwiska znane w świecie polityki, które "nie cieszą się złą sławą".