Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 grudnia 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7367 EUR EUR - 4.4769 GBP GBP - 4.9904 DKK DKK - 0.6015
Archiwum
01.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,50 (- 0,36%), kukurydza STY21 - 189,75 (- 1,94%), rzepak LUT21 - 404,25 (- 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ 30.11.2020 13:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,20 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,53 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda. W jego opinii rolnicy zostali oszukani

Paweł Hetnał

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni zadecydują w wyborach jesiennych kogo obdarzą zaufaniem. Chciałbym jednak aby mieli wybór świadomy, a nie byli oszukiwani, tak jak w tym przypadku zostali oszukani. Popularność pana Kołodziejczaka w dużej mierze wynikała z tego, że odcinał się od polityki i mówił to bardzo wyraźnie. Nagle następuje zmiana o 180 stopni i myślę, że ludzie to dostrzegają. Ja go nie chce oceniać. Zakładam, że w każdym jest jakaś odrobina dobrej woli – komentował niedawno Jan Krzysztof Ardanowski utworzenie partii Prawda na czele której stanął dotychczasowy lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak.

 

- W uszach brzmią mi słowa, że jest to ruch społeczny, który chce wpływać na ministra rolnictwa, na Parlament, zmieniać przepisy dotyczące rolnictwa i podnosić pozycję rolników, ale z niechęcią odnoszący się do polityki. Polityka jest czymś brzydkim, czymś podłym, politycy również. Zapowiedzi padały jednoznaczne: nigdy nie chcemy być partią polityczną, nas to nie interesuje. My jesteśmy ruchem chłopów, ruchem rolników, który chce wpływać na decyzje polityków. Nagle się dowiadujemy, że chodziło o coś innego, bo jak do tego się ma utworzenie nowej partii, która nomen omen nazywa się Prawda, do tego co było deklarowane wcześniej. Również ta partia przedstawia jakieś od sasa do lasa trzy zdania programu, że rolnictwo owszem, ale też budownictwo mieszkaniowe w Polsce będzie teraz jednym z najważniejszych elementów, które trzeba rozwijać. Szkoda czasu na zajmowanie się tym. Jeżeli ktoś wchodzi do innej ligi, jaką jest działalność polityczna, musi się liczyć z tym, że będzie konkurentem dla innych partii politycznych. Żyjemy w systemie parlamentarno-gabinetowym. Partie polityczne zgłaszają kandydatów do Sejmu i wygrywają bądź przegrywają. Ci którzy zostaną obdarowani zaufaniem na kolejną kadencję, tworzą rząd i ponoszą za to odpowiedzialność. Ja jestem politykiem, choć przez wiele lat nim się nie czułem, ale zajmuje się polityką, jestem politykiem Prawa i Sprawiedliwości, kształtuje program partii i go realizuję. Chcę rozmawiać z każdym. Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni zadecydują w wyborach jesiennych kogo obdarzą zaufaniem. Chciałbym jednak aby mieli wybór świadomy, a nie byli oszukiwani, tak jak w tym przypadku zostali oszukani. Popularność pana Kołodziejczaka w dużej mierze wynikała z tego, że odcinał się od polityki i mówił to bardzo wyraźnie. Nagle następuje zmiana o 180 stopni i myślę, że ludzie to dostrzegają. Ja go nie chce oceniać. Zakładam, że w każdym jest jakaś odrobina dobrej woli – mówił Jan Krzysztof Ardanowski podczas niedawnej konferencji prasowej, na której podsumował roczną pracę w roli ministra rolnictwa.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Agro Unia ogłosiła pięć postulatów

- Dziś polscy rolnicy nie czują się bezpieczni. Jesteśmy świ

Rolnicy szykują się do strajku w Warszawie. Oborni

- Mam dużo telefonów i wiele głosów do mnie dociera, że trze

Krzysztof Jurgiel: Po ministrze Ardanowskim są nie

- Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski po objęci