Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 sierpnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9371 EUR EUR - 4,3572 GBP GBP - 4,8050 DKK DKK - 0,5844
Archiwum
22.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 165,75 (+ 0,45%), kukurydza LIS19 - 165,00 (- 0,30%), rzepak LIS19 - 379,25 (- 0,46%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.08.2019 12:48 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40- 6,00 zł/kg, średnia: 5,74 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda. W jego opinii rolnicy zostali oszukani

Paweł Hetnał

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni zadecydują w wyborach jesiennych kogo obdarzą zaufaniem. Chciałbym jednak aby mieli wybór świadomy, a nie byli oszukiwani, tak jak w tym przypadku zostali oszukani. Popularność pana Kołodziejczaka w dużej mierze wynikała z tego, że odcinał się od polityki i mówił to bardzo wyraźnie. Nagle następuje zmiana o 180 stopni i myślę, że ludzie to dostrzegają. Ja go nie chce oceniać. Zakładam, że w każdym jest jakaś odrobina dobrej woli – komentował niedawno Jan Krzysztof Ardanowski utworzenie partii Prawda na czele której stanął dotychczasowy lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak.

 

- W uszach brzmią mi słowa, że jest to ruch społeczny, który chce wpływać na ministra rolnictwa, na Parlament, zmieniać przepisy dotyczące rolnictwa i podnosić pozycję rolników, ale z niechęcią odnoszący się do polityki. Polityka jest czymś brzydkim, czymś podłym, politycy również. Zapowiedzi padały jednoznaczne: nigdy nie chcemy być partią polityczną, nas to nie interesuje. My jesteśmy ruchem chłopów, ruchem rolników, który chce wpływać na decyzje polityków. Nagle się dowiadujemy, że chodziło o coś innego, bo jak do tego się ma utworzenie nowej partii, która nomen omen nazywa się Prawda, do tego co było deklarowane wcześniej. Również ta partia przedstawia jakieś od sasa do lasa trzy zdania programu, że rolnictwo owszem, ale też budownictwo mieszkaniowe w Polsce będzie teraz jednym z najważniejszych elementów, które trzeba rozwijać. Szkoda czasu na zajmowanie się tym. Jeżeli ktoś wchodzi do innej ligi, jaką jest działalność polityczna, musi się liczyć z tym, że będzie konkurentem dla innych partii politycznych. Żyjemy w systemie parlamentarno-gabinetowym. Partie polityczne zgłaszają kandydatów do Sejmu i wygrywają bądź przegrywają. Ci którzy zostaną obdarowani zaufaniem na kolejną kadencję, tworzą rząd i ponoszą za to odpowiedzialność. Ja jestem politykiem, choć przez wiele lat nim się nie czułem, ale zajmuje się polityką, jestem politykiem Prawa i Sprawiedliwości, kształtuje program partii i go realizuję. Chcę rozmawiać z każdym. Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni zadecydują w wyborach jesiennych kogo obdarzą zaufaniem. Chciałbym jednak aby mieli wybór świadomy, a nie byli oszukiwani, tak jak w tym przypadku zostali oszukani. Popularność pana Kołodziejczaka w dużej mierze wynikała z tego, że odcinał się od polityki i mówił to bardzo wyraźnie. Nagle następuje zmiana o 180 stopni i myślę, że ludzie to dostrzegają. Ja go nie chce oceniać. Zakładam, że w każdym jest jakaś odrobina dobrej woli – mówił Jan Krzysztof Ardanowski podczas niedawnej konferencji prasowej, na której podsumował roczną pracę w roli ministra rolnictwa.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Minister nazywa kandydatów Konfederacji pożyteczny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister rolnictwa

Michał Kołodziejczak rezygnuje ze Zgody. Ktoś chci

Wczoraj wieczorem Michał Kołodziejczak poinformował, że rezy

Susza już wywołała straty szacowane na ponad milia

- Sytuacja w związku z suszą jest dramatyczna, cały czas trw