Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
04 marca 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7851 EUR EUR - 4.5540 GBP GBP - 5.2717 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Prawda Kołodziejczaka będzie finansowana ze środków społecznych

Redakcja

Jak zapewnia Michał Kołodziejczak, założyciel partii Prawda, ruch z którego się wywodzi, Agro Unia, będzie nadal działał na rzecz rolników, z tym, że pod innym kierownictwem. Jego partia będzie finansowana ze środków społecznych, a on sam liczy na dwucyfrowy wynik w jesiennych wyborach do Sejmu. Czy zagłosujecie na Prawdę?

 

W sobotę na antenie Radia Zet, Michał Kołodziejczak potwierdził, iż Agro Unia jako ruch społeczny nie przestaje istnieć. Będzie nadal funkcjonował, z tym, że pod inną batutą. Jak tłumaczył lider Prawdy, tylko mocny ruch może coś zdziałać. W opinii Kołodziejczaka gdy minister rolnictwa przekonał się, że Agro Unia chce poruszać się z dala od polityki, w sensie zawiązania partii, przestał się z nimi liczyć, a protesty na ulicach Warszawy nie robiły na rządzących większego wrażenia.

 

Wobec Kołodziejczaka padają zarzuty o to, że jest pod wpływem „ruskiej agentury”, a Prawda kojarzy się wielu osobom z prokremlowską gazetą. Tacy ludzie mówią wprost i pytają, czy stamtąd, z Rosji będzie finansowane ugrupowanie. Jak wyjaśnia lider Prawdy, takie nastroje będą podsycane przez partie, które obecnie zasiadają w Sejmie. - O finansowaniu z Rosji nawet nie będę się wypowiadał, bo to jest cios poniżej pasa, który niektórzy chcą wyprowadzić i w pewien sposób zaszufladkować, ale jest to też przejaw pewnego kompleksu. Dzisiaj w Polsce musielibyśmy zrezygnować z używania z wielu słów, które jednym się kojarzą z Rosją, a jeszcze innym z Niemcami – tłumaczył autor nowego projektu politycznego. Dodał, iż jego ugrupowanie będzie finansowane wyłącznie ze środków społecznych, a na rozpoczęcie działalności wyłożył pieniądze z własnej kieszeni.

 

Kołodziejczak zaprosił również wszystkich, którzy współpracowali wcześniej z innymi partiami politycznymi, a na których działalności zawiedli się i chcą tworzyć nową siłę parlamentarną. - Idziemy sami, dajemy powiew świeżości i nie damy się też ubrudzić w to wszystko, co do tej pory się działo – deklaruje założyciel Prawdy, który w jesiennych wyborach parlamentarnych liczy na dwucyfrowy wynik. Jak na razie partia nie posiada skonkretyzowanego programu, ale jest on na bieżąco budowany.

Może zainteresuje Cię również:

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d

Michał Kołodziejczak: Polski rolnik nie będzie par

Dzisiaj przed ministerstwem rolnictwa odbyła się konferencja