Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 czerwca 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,9303 EUR EUR - 4,3902 GBP GBP - 4,9334 DKK DKK - 0,5890
Archiwum
02.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 184,25 (- 1,21%), kukurydza CZE20 - 171,00 (+ 1,48%), rzepak SIE20 - 373,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.06.2020 12:43 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,60 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Prawda Kołodziejczaka będzie finansowana ze środków społecznych

Redakcja

Jak zapewnia Michał Kołodziejczak, założyciel partii Prawda, ruch z którego się wywodzi, Agro Unia, będzie nadal działał na rzecz rolników, z tym, że pod innym kierownictwem. Jego partia będzie finansowana ze środków społecznych, a on sam liczy na dwucyfrowy wynik w jesiennych wyborach do Sejmu. Czy zagłosujecie na Prawdę?

 

W sobotę na antenie Radia Zet, Michał Kołodziejczak potwierdził, iż Agro Unia jako ruch społeczny nie przestaje istnieć. Będzie nadal funkcjonował, z tym, że pod inną batutą. Jak tłumaczył lider Prawdy, tylko mocny ruch może coś zdziałać. W opinii Kołodziejczaka gdy minister rolnictwa przekonał się, że Agro Unia chce poruszać się z dala od polityki, w sensie zawiązania partii, przestał się z nimi liczyć, a protesty na ulicach Warszawy nie robiły na rządzących większego wrażenia.

 

Wobec Kołodziejczaka padają zarzuty o to, że jest pod wpływem „ruskiej agentury”, a Prawda kojarzy się wielu osobom z prokremlowską gazetą. Tacy ludzie mówią wprost i pytają, czy stamtąd, z Rosji będzie finansowane ugrupowanie. Jak wyjaśnia lider Prawdy, takie nastroje będą podsycane przez partie, które obecnie zasiadają w Sejmie. - O finansowaniu z Rosji nawet nie będę się wypowiadał, bo to jest cios poniżej pasa, który niektórzy chcą wyprowadzić i w pewien sposób zaszufladkować, ale jest to też przejaw pewnego kompleksu. Dzisiaj w Polsce musielibyśmy zrezygnować z używania z wielu słów, które jednym się kojarzą z Rosją, a jeszcze innym z Niemcami – tłumaczył autor nowego projektu politycznego. Dodał, iż jego ugrupowanie będzie finansowane wyłącznie ze środków społecznych, a na rozpoczęcie działalności wyłożył pieniądze z własnej kieszeni.

 

Kołodziejczak zaprosił również wszystkich, którzy współpracowali wcześniej z innymi partiami politycznymi, a na których działalności zawiedli się i chcą tworzyć nową siłę parlamentarną. - Idziemy sami, dajemy powiew świeżości i nie damy się też ubrudzić w to wszystko, co do tej pory się działo – deklaruje założyciel Prawdy, który w jesiennych wyborach parlamentarnych liczy na dwucyfrowy wynik. Jak na razie partia nie posiada skonkretyzowanego programu, ale jest on na bieżąco budowany.

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy w Niemczech znowu są obwiniani o psucie śr

Po przymusowej przerwie związanej z epidemia koronawirusa, j

Protest hodowców drobiu okazał się klapą. Na jedne

- Było bardzo duże zainteresowanie ze strony hodowców. Było

Drobiarze idą na Warszawę. Staną przed ministerstw

- Protest organizują posiadacze gospodarstw rodzinnych. Ucze