Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 października 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8503 EUR EUR - 4,2844 GBP GBP - 4,9671 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
18.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 181,25 (+ 0,14%), kukurydza LIS19 - 165,75 (+ 0,45%), rzepak LIS19 - 377,75 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.10.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,50 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Prawda Kołodziejczaka będzie finansowana ze środków społecznych

Redakcja

Jak zapewnia Michał Kołodziejczak, założyciel partii Prawda, ruch z którego się wywodzi, Agro Unia, będzie nadal działał na rzecz rolników, z tym, że pod innym kierownictwem. Jego partia będzie finansowana ze środków społecznych, a on sam liczy na dwucyfrowy wynik w jesiennych wyborach do Sejmu. Czy zagłosujecie na Prawdę?

 

W sobotę na antenie Radia Zet, Michał Kołodziejczak potwierdził, iż Agro Unia jako ruch społeczny nie przestaje istnieć. Będzie nadal funkcjonował, z tym, że pod inną batutą. Jak tłumaczył lider Prawdy, tylko mocny ruch może coś zdziałać. W opinii Kołodziejczaka gdy minister rolnictwa przekonał się, że Agro Unia chce poruszać się z dala od polityki, w sensie zawiązania partii, przestał się z nimi liczyć, a protesty na ulicach Warszawy nie robiły na rządzących większego wrażenia.

 

Wobec Kołodziejczaka padają zarzuty o to, że jest pod wpływem „ruskiej agentury”, a Prawda kojarzy się wielu osobom z prokremlowską gazetą. Tacy ludzie mówią wprost i pytają, czy stamtąd, z Rosji będzie finansowane ugrupowanie. Jak wyjaśnia lider Prawdy, takie nastroje będą podsycane przez partie, które obecnie zasiadają w Sejmie. - O finansowaniu z Rosji nawet nie będę się wypowiadał, bo to jest cios poniżej pasa, który niektórzy chcą wyprowadzić i w pewien sposób zaszufladkować, ale jest to też przejaw pewnego kompleksu. Dzisiaj w Polsce musielibyśmy zrezygnować z używania z wielu słów, które jednym się kojarzą z Rosją, a jeszcze innym z Niemcami – tłumaczył autor nowego projektu politycznego. Dodał, iż jego ugrupowanie będzie finansowane wyłącznie ze środków społecznych, a na rozpoczęcie działalności wyłożył pieniądze z własnej kieszeni.

 

Kołodziejczak zaprosił również wszystkich, którzy współpracowali wcześniej z innymi partiami politycznymi, a na których działalności zawiedli się i chcą tworzyć nową siłę parlamentarną. - Idziemy sami, dajemy powiew świeżości i nie damy się też ubrudzić w to wszystko, co do tej pory się działo – deklaruje założyciel Prawdy, który w jesiennych wyborach parlamentarnych liczy na dwucyfrowy wynik. Jak na razie partia nie posiada skonkretyzowanego programu, ale jest on na bieżąco budowany.

Może zainteresuje Cię również:

Kolejny dzień protestów rolniczych w Holandii. Do

Dziesiątki tysięcy holenderskich rolników zmierza dzisiaj do

Ostre protesty holenderskich rolników. Ciągnik wyw

Złość holenderskich rolników sięga zenitu. Wczoraj odbyły si

Agro Unia wyznacza nagrodę za przedstawienie dowod

Agro Unia przewidziała nagrodę dla osoby, która przedstawi d