Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 marca 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7765 EUR EUR - 4.5345 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6098
Archiwum
02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.03.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,30 zł/kg, średnia: 5,93 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Pracownicy inspekcji weterynaryjnej blokują drogi. Mają dość mamienia i obietnic

Redakcja
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej

- Chcieliśmy przeprosić serdecznie kierowców, którzy natkną się dzisiaj na nas na drogach. Będziemy w pięciu województwach. Nasi pracownicy musieli dzisiaj zaprotestować przeciwko degradacji inspekcji weterynaryjnej i przeciwko zagrożeniom, które widzimy, a wynikających z problemów kadrowo-finansowych – tłumaczą reprezentantki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inspekcji Weterynaryjnej. 

 

- Bądźcie państwo z nami. To nie będzie długi i uciążliwy protest. Służba weterynaryjna jest nieliczną grupą zawodową, dlatego musimy zademonstrować swoje niezadowolenie w sposób widoczny. Niestety zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z państwa natkną się na nas na drogach. Ci, którzy stoją na drogach, mogą przelać swój gniew i złość, za to że stoją na drogach, na ministerstwo rolnictwa. Resort niestety tylko nam obiecuje i ciągle mami nas kolejnymi terminami o nadal nie realizuje swoich zobowiązań. Słaba służba weterynaryjna, to tak naprawdę zagrożenie na każdym kroku, ponieważ to my czuwamy nad bezpieczeństwem żywności, zdrowiem zwierząt i hodowlą zwierząt. Liczymy na państwa pomoc i państwa zrozumienie – wyrażają nadzieję protestujący inspektorzy.

 

Przypomnijmy, iż dotychczasowe rozmowy reprezentantów środowiska z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz innymi przedstawicielami ministerstwa, nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań gwarantujących spełnienie postulatów pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca I kwartału tego roku 40 mln złotych na wzrost wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej. 

Może zainteresuje Cię również:

Minister Puda nie owija w bawełnę. Nie ma środków

Rolnicy z Warmii i Mazur, którzy pod koniec ubiegłego roku p

Bustowski o protestach Agro Unii: Dym dla dymu, z

- Jesteśmy świadkami protestów rolniczych pod przewodnictwem

Rolnicy już nie dopłacają do interesu, bo nie mają

- Miejsce wielu centrów logistycznych stanęło. Kilometrowe k