Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Minister Ardanowski dziękuje rolnikom i mieszkańcom wsi za ogromne poparcie

Redakcja

- Bardzo serdecznie chcę podziękować mieszkańcom wsi, w szczególności rolnikom za udział w Wyborach do Parlamentu Europejskiego. To pokazuje wielką dojrzałość i odpowiedzialność mieszkańców wsi. Pragnę Państwu również bardzo serdecznie podziękować za to, że około 70% rolników poparło Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie 56% mieszkańców wsi i 70% rolników jest dowodem na to, że - ta nasza służba społeczna, wsłuchiwanie się w głos ludzi, to że wieś jest jednym z najważniejszych obszarów aktywności całego rządu, nie tylko ministra rolnictwa, to że rolnictwo jest troską wspólną całego rządu - jest oceniane pozytywnie – napisał dzisiaj na Facebook'u minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Ten poziom decyzyjny, który często był niezrozumiały, lekceważony, nie dostrzegaliśmy wpływu na polską wieś, chyba jest wreszcie rozumiany i doceniany. Tam zapada wiele ważnych decyzji. Ktokolwiek kieruje sprawami polskiej wsi musi mieć sojuszników w Parlamencie Europejskim i musi mieć tych europarlamentarzystów, którzy z jednej strony mają silne zaplecze społeczne, silne poparcie, mogą mówić, że za nami stoją miliony. Ta frekwencja, ten udział to im zapewnia. Muszą być również osobami rozumiejącymi rację stanu i interes polskiego rolnictwa w zmieniającym się wokół nas świecie w tych różnych negocjacjach, grach, które toczą się w Unii Europejskiej. Pragnę Państwu również bardzo serdecznie podziękować za to, że około 70% rolników i 56 % mieszkańców wsi poparło Prawo i Sprawiedliwość. Dla mnie jest to dowód, że ta nasza służba społeczna, wsłuchiwanie się w głos ludzi, to że wieś jest jednym z najważniejszych obszarów aktywności całego rządu, nie tylko ministra rolnictwa, ale też premiera, że możemy realizować program rolny, wiejski Prawa i Sprawiedliwości, którego jestem współautorem. Jest to oceniane przez mieszkańców wsi pozytywnie. Oczywiście problemów jest mnóstwo. Będę pierwszym, który mówi, że jest wiele spraw, które wymagają rozwiązania. Staramy się wsłuchiwać w głosy rolników, współpracować z organizacjami rolniczymi i podejmować działania trudne, których przez lata nikt nie podejmował, tak żeby poprawić pozycję rolników w łańcuchu żywnościowym, żeby zapewnić zwiększone dochody, żeby poprawić jakość życia na obszarach wiejskich. To jest program Prawa i Sprawiedliwości. Państwo dali nam zielone światło, państwo nam zaufali, to nas mobilizuje i mnie osobiście. Mobilizuje do jeszcze większej, ciężkiej pracy dla Polski i polskiego rolnictwa. Jeszcze raz dziękuję. Szczęść Boże – powiedział szef resortu rolnictwa w opublikowanym na Facebook'u materiale filmowym.

Może zainteresuje Cię również:

Minister chce napiętnować zakłady importujące suro

Ministerstwo rolnictwa opublikuje listę zakładów importujący

Minister rolnictwa podczas spotkania zespołu ds wo

Jak powiedział Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z

Minister Ardanowski o umowie z Mercosurem: W pewn

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, nie owija w ba