Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 września 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8833 EUR EUR - 4.5272 GBP GBP - 4.9467 DKK DKK - 0.6082
Archiwum
23.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,00 (- 0,39%), kukurydza LIS20 - 172,00 (+ 0,44%), rzepak LIS20 - 386,25 (- 1,21%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.09.2020 14:00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,78 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski dziękuje rolnikom i mieszkańcom wsi za ogromne poparcie

Redakcja

- Bardzo serdecznie chcę podziękować mieszkańcom wsi, w szczególności rolnikom za udział w Wyborach do Parlamentu Europejskiego. To pokazuje wielką dojrzałość i odpowiedzialność mieszkańców wsi. Pragnę Państwu również bardzo serdecznie podziękować za to, że około 70% rolników poparło Prawo i Sprawiedliwość. Poparcie 56% mieszkańców wsi i 70% rolników jest dowodem na to, że - ta nasza służba społeczna, wsłuchiwanie się w głos ludzi, to że wieś jest jednym z najważniejszych obszarów aktywności całego rządu, nie tylko ministra rolnictwa, to że rolnictwo jest troską wspólną całego rządu - jest oceniane pozytywnie – napisał dzisiaj na Facebook'u minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Ten poziom decyzyjny, który często był niezrozumiały, lekceważony, nie dostrzegaliśmy wpływu na polską wieś, chyba jest wreszcie rozumiany i doceniany. Tam zapada wiele ważnych decyzji. Ktokolwiek kieruje sprawami polskiej wsi musi mieć sojuszników w Parlamencie Europejskim i musi mieć tych europarlamentarzystów, którzy z jednej strony mają silne zaplecze społeczne, silne poparcie, mogą mówić, że za nami stoją miliony. Ta frekwencja, ten udział to im zapewnia. Muszą być również osobami rozumiejącymi rację stanu i interes polskiego rolnictwa w zmieniającym się wokół nas świecie w tych różnych negocjacjach, grach, które toczą się w Unii Europejskiej. Pragnę Państwu również bardzo serdecznie podziękować za to, że około 70% rolników i 56 % mieszkańców wsi poparło Prawo i Sprawiedliwość. Dla mnie jest to dowód, że ta nasza służba społeczna, wsłuchiwanie się w głos ludzi, to że wieś jest jednym z najważniejszych obszarów aktywności całego rządu, nie tylko ministra rolnictwa, ale też premiera, że możemy realizować program rolny, wiejski Prawa i Sprawiedliwości, którego jestem współautorem. Jest to oceniane przez mieszkańców wsi pozytywnie. Oczywiście problemów jest mnóstwo. Będę pierwszym, który mówi, że jest wiele spraw, które wymagają rozwiązania. Staramy się wsłuchiwać w głosy rolników, współpracować z organizacjami rolniczymi i podejmować działania trudne, których przez lata nikt nie podejmował, tak żeby poprawić pozycję rolników w łańcuchu żywnościowym, żeby zapewnić zwiększone dochody, żeby poprawić jakość życia na obszarach wiejskich. To jest program Prawa i Sprawiedliwości. Państwo dali nam zielone światło, państwo nam zaufali, to nas mobilizuje i mnie osobiście. Mobilizuje do jeszcze większej, ciężkiej pracy dla Polski i polskiego rolnictwa. Jeszcze raz dziękuję. Szczęść Boże – powiedział szef resortu rolnictwa w opublikowanym na Facebook'u materiale filmowym.

Może zainteresuje Cię również:

Minister Ardanowski uważa, że ustawa o ochronie zw

- Bardzo mnie to smuci, że PiS, partia której zawierzyłem, p

Minister Ardanowski: Dawno nie widziałem na wsi ta

- Przez wiele dni nie komentowałem tej ustawy, bo wydaj

Minister Ardanowski: Są ideologie, które mówią, że

– Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człow